NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Panicelinka
Nie Kwi 17, 2016 2:44 pm
Faza A /Naliczanie tygodzi pracy / przejscie na faze B
Autor Wiadomość
santa26 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 9:20 am   Faza A /Naliczanie tygodzi pracy / przejscie na faze B

Mam pytanie które mnie nurtuje a nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi .

Pan X podpisał kontrakt z biurem posrednictwa pracy Y . Faza A bez daty zakonczenia . ABU CAO . Na pytanie o czas trwania kotraktu ,odpowiedz : 78 tygodni .

W czasie trwania kotraktu Pan X wyjechał na 2 tygodnie na wakacje,wrócił do pracy ,po 4 miesiącach, miał wypadek w pracy ,zwolnienie lekarskie 3 tygodnie ( chorobowe wypłacone), następnie 4 tygodnie bezrobocia ( UWV) i powrót do tej samej firmy ,przez to samo biuro pracy . Nie było zerwania kontraktu ,ani zwonienia ,ani podpisania nowej umowy .

Moje pytanie : Dzisiaj mija KALENDARZOWE 78 tygodni od podpisania kotraktu . Czy w poniedziałek 79 tygodnia ,Pan X powinien otrzymać do podpisania nowy kontrakty , na fazie B ? Czy musi przepracować jeszcze te 9 tygodni które był na urlopie ,chory i na bezrobociu ?

Czy ,może ,po 78 tygodniach powinien otrzymać nowy kontrakt ale jeszcze raz na fazie A ,żeby wypracować te 9 tygodni ?

Wiem o przerwie 26 tygodniowej i o nowym naliczaniu tygodni . Chodzi mi o to czy te 78 tygodni fazy A to są kalendarzowe tygodnie , czy realnie przepracowane (nawet jeśli Pan X będzie pracował tylko 10 h / tydzień) .
Ostatnio zmieniony przez santa26 Nie Kwi 17, 2016 9:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 10:11 am   

santa26 napisał/a:
Czy musi przepracować jeszcze te 9 tygodni które był na urlopie ,chory i na bezrobociu ?
Na fazie A kontrakt konczy sie automatycznie w chwili chorobowego , po drugie jak sam piszesz pan x byl na bezrobociu wiec i to juz 2 fakt ktory mowi o zerwaniu kontraktu z firm Y , bo bezrobotne nie jest wyplacane jak sie ma kontrakt o prace . Ani chorobowe ani bezrobotne nie jest wliczane w czas pracy . Jest jakis termin minimalny by zaczac od nowa naliczac te 78 tyg ale niestety nie pamietam jaki on jest musial bys poszukac w twoim CAO . Zadzwon do UWV oni dadza ci pewna odpowiedz , jak wolisz miec 100% pewnosc to mozesz zasiegnac porady w juridisch loket . Mianowicie prawa pracy zmienialy sie w ostatnich czasach 3 x i to jest zagmatwane teraz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 10:14 am   

santa26 napisał/a:
Wiem o przerwie 26 tygodniowej i o nowym naliczaniu tygodni . Chodzi mi o to czy te 78 tygodni fazy A to są kalendarzowe tygodnie , czy realnie przepracowane (nawet jeśli Pan X będzie pracował tylko 10 h / tydzień) .
jak juz wyzej napisalam w ostatnich miesiacach prawo pracy zmienialo sie kilka krotnie wiec te 26 tyg nie musi byc nadal aktualne. Czytalam wlasnie o prawie przejsciowym ktore jest rozciagniete w czasie i calkowicie ma wjesc poczatkiem 2017 r . Dlatego radze ci zasiegnac info u zrodla np UWV , Juridisch loket lub adwokata .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
santa26 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 10:19 am   

dziekuje . mozna zamknac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group