NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Kwi 07, 2014 8:33 pm
wypadek w pracy .
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 7:21 pm   

RedSonja napisał/a:
Czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie?
jezeli sama sie potknelas czy cos w tym stylu zapomij o odszkodowaniu tu takowe nie istnieje . Jezeli ktos spowodowal ten wypadek i zostaniesz czesciowo inwalida mozesz probowac dostac pare euro odszkodowania . Chcesz jednak sama sie upewnic co i jak zadzwon do Nostimos http://nostimos-letselsch...estiging=zwolle i popros o pania Barbare ( polka) ona ci wytlumaczy co i jak i czy masz sznse .
RedSonja napisał/a:
Jesli uraz bedzie dlugoterminowy a ja zostane bez pieniedzy na rehabilitacje. Boje sie o swoj byt bo na chorobowym w nieskonczonosc nie beda mnie trzymali, pewnie cos wymysla zeby sie mnie pozbyc a co za tym idzie pozbyc problemu
na zwolnieniu nie moga ciebie zwolnic jednak nie sa zmuszeni przedluzac z toba konczoncego sie kontraktu . Jezeli nadal uwazasz ze cos jest nie tak z twoja stopa idz do lekarza i popros o skierowanie do ortopedy na second opinion . Jezeli jednak nic nie znajda i beda ciebie wysylac do pracy w zmniejszonym wymiaze godzin lub na dopasowane miejsce pracy ( terepautycznie) bedziesz zmuszona wrocic do pracy i podjac sie rechabilitacji .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
RedSonja
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 6:07 pm   

baileys dziekuje za odpowiedz. Wypadek zrobilam sobie sama. Pracowalam na magazynie (wiem dziwne zajecie dla pan ale mam doswiadczenie z Polski). Krotka wersja: z jednej strony paleta pelna towaru z drugiej strony paleciak elektryczny, moment nieuwagi i moja stopa znalazla sie pomiedzy nimi. Bardzo ciezkie stluczenie, w sumie na szczescie ze tylko tyle. Wczoraj bylam u lakarza, zalozyli mi kolejne tasmy na dwa tygodnie i tak maja robic do skutku. 5ty tydzien po wypadku a z noga zle. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 11:35 pm   

przeniesione

Dareckiiiii napisał/a:


Wypadek w pracy, uszczerbek na zdrowiu -zgloszenie pracodaw.
Witam , w srode uleglem wypadkowi w pracy .. jest to praca na farmie wiec czesto mam doczynienia z ''zagrozeniem'' zycia badz zdrowia .. Lecz w tym przypadku bylo to zupelnie nieprzewidywalne .. Musialem zejsc do kanalu dosc sporego , celem napracy jeden z nog podpierajacych tasme , miejsce to nie jest w niczym zagrazajace zyciu , i nikt nie mogl sie spodziewac ze przy wychodzeniu z owego kanalu , odpadnie betonowy bloczek ze sciany (wielkosc pustaka 12cm) i uderzy w kogokolwiek .. Coz tak sie wlasnie stalo ze bloczek spadl kantem mi na noge, piszczel , w skutek czego zrobila sie spora rana gleboka .
Oczywiscie pierwsze co to dostac sie do domu i telefonu , zaalarmowalem szefostwo po czym zadzwonili do sasiada celem zawiezienia mnie do lekarza .. tak tez sie stalo

Lekarz pozszywal noge 3 szwy , przed czym ''powkladal'' to co z ray wystawalo na zewnatrz, do srodka .Naszczescie jakims cudem noga nie zostala polamana.
Rana wydawala sie byc niewielka po obmyciu i zszyciu . Niestety na drugi dzien wizyta u lekarza ponownie , spuchniecie miejsca rany, oraz goraczka , szybka diagnoza i odeslanie do domu oraz odpoczynek 5 dniowy ..

Tak wygladal caly scenariusz , od czwartku mam wolne do srody .
Czytajac na inetrnecie sporo tematow zwiazanyc z wypadkami w pracy , odnioslem wrazenie ze skoro wypadek w pracy to moga byc wyciagniete z tego jakies konsekwencje .

Po rozmowie z szefem i zapytaniu go czy zglosil wypadek w pracy swojej ubezpieczalni obiektu badz w UWV uslyszalem odpowiedz -po co .. nie jest to stale kalectwo tylko 3 szwy ,, masz wolne pare dni ,place 100% a po tym jak wyzdrowiejesz wracasz do pracy ..

Poniekad sie zgodze z tymi slowami , gdyz fakt nie jest to stale kalectwo , a tylko w groznych przypadkach wypadkow w pracy pracodawca musi zglosic takowy wypadek .. Lecz czy kazdy ''LEKKI" wypadek w pracy bedzie traktowany jak moj obecny? a pracodawca nie musi zglaszac tego nigdzie?

Co z uszczerbkiem na zdrowiu? Co gdyby polamala mi sie noga ? 2 miesiace wolnego a pozniej do pracy ? co wtedy z uszczerbkiem na zdrowiu ?
temat tez przemilczany?

Z tego co wiem na chwile obeca to kazdy pracodawca ma obawiazek zglosic do UWV nawet chorobe pracownika , gdy trwa ona wiecej niz dwa dni .. bo nigdy niewiadomo co stanie sie za nastepne dwa dni .. moze coroba bedzie trwac pol roku nawet przeziebienie ..

Panie i panowie pomozcie w tej kwestii bo szlak mnie juz trafia z tym moim pracodawca ..

Jutro zamierzam odwiedzic prawnika , jak i skonsultowac sie ze zwiazkami zawodowymi ,, lecz Wasza pomoc tez jest bardzo wazna .. Z gory dziekuje
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 11:45 pm   

Gochna H, Ok nie znalazlem tego tematu , Dzieki ze przeniosles.

Wiec panie i panowie Co do wyzej przeniesionego tematu prosze o wypowiedzi i porady , bo rece opadaja same
 
 
Sodias 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Tilburg
  Wysłany: Pon Maj 23, 2016 3:52 pm   Stłuczone reka wypadek w pracy

edytowane w calosci

w ilu watkach bedziesz umieszczal ten post
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Maj 23, 2016 7:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arecky69
Poczatkujacy
Arecky69

Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Sty 13, 2021 7:08 pm   

Moja zona jest w podobnej sytuacji.
Spadla z drabiny w pracy ok.4m wysokosci bo musiala wykonywac polecenie przelozonego.
Obecnie na wozku inwalidzkim...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group