NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek w pracy
Autor Wiadomość
Sodias 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 3:58 pm   Wypadek w pracy

Witam
W czwartek miałem wypadek w pracy u klienta mojego pracodawcy,mam kontrakt stały, czy należy mi się odszkodowanie za ból i zwrot wynagrodzenia za pierwsze 2 dni niezdolności do pracy?
Opisuje teraz zaistniała sytuację.
Pracuje na magazynie. Stałem w miejscu gdzie paleniskiem ręcznym odstawiamy zasilowane palety, obok stelingu. Inny pracownik podnosił przednim wózkiem widłowym paletę by włożyć ją na steling około 2m wysokości. Z niewyjaśnionych przyczyn (źle ułożenie produktów przed osilowaniem) paleta spadła z wysokości 2 metrów na bok. Odskoczylem jednak spadająca paleta uderzyła mnie w prawa reke. Ręka na początku wyglądała nie źle lekko spuchnięta. Bhpowiec stwierdził że do szpitala nie jedziemy bo to stłuczenie ja również nie widziałem potrzeby. wysłał mnie do domu po godzinie. Za dużo nie mogłem robić:( przez weekend ból się nasilał chodziłem opuchliznę i lykalem ketonal. Dziś udałem się do doktora on wysłał mnie na badanie RTG technik nie stwierdził urazów kości opuchlizna mięśni i ścięgien i powiedziano mi że z 2 tygodnie ręka będzie wracać do zdrowia. Teraz moje pytanie czy należy mi się jakieś zadość uczynienie za ból. Poważnie ręka napierd...a jutro Idę znów do mojego lekarza żeby wystawił raport dla mojej firmy że mam uraz. Bo już wydzwaniaja kiedy wracam do pracy. Ale na chorobowe mnie wpisali od czwartku ale za czwartek i piątek już mi nie zaplaca bo 1 dwa dni są własnym ryzykiem.
Pozdrawiam. Wypadek sądzę że nigdzie nie zgłoszony. Miejsce wypadku bez miejsc dla poruszających się pieszo oraz jakichkolwiek zabezpieczeń.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 4:45 pm   

Sodias napisał/a:
Teraz moje pytanie czy należy mi się jakieś zadość uczynienie za ból.
tu nie ma czegos takiego jak zadosc uczynienie za bol .
Sodias napisał/a:
Ale na chorobowe mnie wpisali od czwartku ale za czwartek i piątek już mi nie zaplaca bo 1 dwa dni są własnym ryzykiem.
sprawdz co pisze w twoilm CAO a co do wyplaty to maja ci wyplacic 100% sredniej dniowki ( srednia wyciagnieta z ostatnich 12 miesiecy ) Pozatym jak to nie jest zgloszone masz prawo sam to zglosic (lub sprawdzic czy zostalo zgloszone do) Inspekcji pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Maj 23, 2016 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sodias 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 4:52 pm   

Dziękuję za odpowiedź czyli żadne zadość uczynienie za wypadek się nie należy od klienta mojego pracodawcy? Właśnie mam wpis że pierwsze dwa dni to tak jakby ryzyko własne. Mam pytanie jeszcze czy na stałym kontrakcie rozliczenie za godziny wynikajace z umowy (40h tygodniowo) może być roczne? Oraz czy jakmam niedogodziny w tym rocznym rozliczeniu mogą mnie zmusić do pracy w sobotę bez żadnych dodatków? W mojej firmie jest stała kwota za godzinę żadnych dodatków tylko za niedzielę i święta +100%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group