NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OTTO ZERWANIE UMOWY
Autor Wiadomość
Darexinho 
Poczatkujacy
Studenciak

Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 6:50 pm   OTTO ZERWANIE UMOWY

Siemanko,

Wyjeżdzam w następnych tygodniu do Holandii za pośrednictwem Otto no i mam być szanowanym orderpickerem :]. Pani mi powiedziała ze koniecznym warunkiem jest przepracować trzy miesiące czyli do końca września. No i pytanie do Was co jeśli ewentualnie nie spodoba mi się tam ( jade pierwszy raz za granice żeby zarobić na kolejny semestr), wiadomo ze calkiem naturalną rzeczą jest że psychika może nie wytrzymać.

W razie 'W' będę musial sobie wypruwać żyły czy mogę bez konsekwencji większych powiedzieć pospolite polskie ; >>>cenzura<<< nie robie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 7:40 pm   

Darexinho napisał/a:
Pani mi powiedziała ze koniecznym warunkiem jest przepracować trzy miesiące czyli do końca września.


Jesli pani tak powiedziala, to i pewnie tak jest , patrz zatem co jest w umowie / co podpisujesz ...bys potem nie musial placic kary, za wczesniejsze zerwanie umowy . :029:
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 9:57 am   

Czytać to co jest napisane, bo kary mogą dać.
Jako, że mam znajomych to wiem, że z OTTO ucieka (lub jest zwalnianych) sporo ludzi więc muszą się zabezpieczać na gorący okres wakacji. Raczej będą stosować kary za brak wywiązywania się z umów bo przez ich własną politykę zatrudniania tylko wiekówki narobili sobie problemów u zleceniodawcy, który nie jest z nich zadowolony.
Będą wymagać spełnienia warunków umowy do końca.
 
 
Darexinho 
Poczatkujacy
Studenciak

Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 10:48 am   

Ale to nie jest przecież 'ludzkie'. Brak możliwości wypowiedzenia? No coś >>>cenzura<<< nie gra.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 10:54 am   

Otto nie może stosować klauzul niedozwolonych przez prawo, ale mogą ci potrącić koszty np. 500 euro za zerwanie umowy przed czasem.
Bardzo się przejechali na wiekówce, bo gimbusiarnia często mówiła "pierd... nie robię" i się sparzyli.
Okres wakacji jest ważny stąd będą bardziej niż zwykle patrzeć na takie sprawy.

Jak komuś ktoś umrze czy ma sprawę w sądzie to nie jest to podstawa do kary i takiej nie powinni dać, ale jak ktoś się zmęczył i mu się znudziło pracując 5 dni to czemu nie dać kary?
 
 
Darexinho 
Poczatkujacy
Studenciak

Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 1:17 pm   

Ja się pytam czysto teorytycznie czy poniosę jakieś konsekwencję jeśli nie przepracuje trzech miesięcy.
No ale widzę że trzeba przeczytać umowę i się dowiedzieć.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 6:52 pm   

Darexinho,

A inni tobie czysto teoretycznie odpowiadaja ze to zalezy od umowy. :P
Jak masz umowe Faze A, bez dodatkowej jakies umowy z karami, to mozesz przestac w kazdej chwili.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 7:26 pm   

GeraltRivia napisał/a:
bez dodatkowej jakies umowy z karami, to mozesz przestac w kazdej chwili.
nawet z karami wymyslonymi prZez biuro moze isc w kazdej chwili . Jezeli nie przekroczy prawnie ustalonych zasad to biuro/pracodawca moze skakac tak wysoko jak sobie zechce to zadnej kary nie moze dopasowac. bedzie taka kara nalozona na dana osobe wystarczy wejsc do juridisch loket a oni wystosuja odpowiedni list do pracodawcy . Bo kary wymyslane przez pracodawce sa bezprawne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 9:25 pm   

baileys,

Tak, tylko mi chodzilo o kary jak zaliczka za mieszkanie, zaliczka za transport, zaliczka za kurs jezykowy, zaliczka za buty robocze, itd, ktore trzeba oddawac, bo takie rzeczy widzialem ktore sa osobno spisywane razem z umowa Fazy A, jako osobna umowa.

Oczywiscie masz racje, ze sama umowe Fazy A mozna w kazdej chwili zerwac, bez zadnych kar.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 12:38 pm   

GeraltRivia napisał/a:
baileys,

Tak, tylko mi chodzilo o kary jak zaliczka za mieszkanie, zaliczka za transport, zaliczka za kurs jezykowy, zaliczka za buty robocze, itd, ktore trzeba oddawac, bo takie rzeczy widzialem ktore sa osobno spisywane razem z umowa Fazy A, jako osobna umowa.

Oczywiscie masz racje, ze sama umowe Fazy A mozna w kazdej chwili zerwac, bez zadnych kar.


Te "zaliczki" to juz w ogole jest besprawie, bo oficjalnie nikt nie ma prawa zatrzymywac Ci czesci Twoich dochodow.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 1:26 pm   

Metec,

Jak jest w CAO albo zgodzisz się podpisując osobną umowę to biura mają prawo zabierać borg (zaliczkę) za rzeczy jak ubrania firmowe, lekcje holenderskiego itd.
Dużo osób po prostu nie sprawdza co podpisuje.
 
 
angs 
Poczatkujacy
angs

Dołączyła: 01 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 18, 2016 9:26 am   

Mnóstwo osób zrywa umowy przed czasem w Otto, niby straszą karą 500 e ale nie znam nikogo komu by ją dali, przy zerwaniu umowy wpisujesz powód i tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group