NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca rikszy w Amsterdamie - mit czy prawda o zarobkach?
Autor Wiadomość
Camel 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 9:59 pm   Kierowca rikszy w Amsterdamie - mit czy prawda o zarobkach?

]Kiedy widzę w ogłoszeniach, że kierowca rikszy w Amsterdamie może zarabiac do 800euro tygodniowo to nie potrafię sobie tego wyobrazic.Mieszkam w Amsterdamie i widzac ile czasu w trasie spedzaja kierowcy nie wydaje mi sie to mozliwe. Za wynajem rikszy na tydzien płacisz firmie 250euro a reszta co zarobisz jest dla Ciebie...400-800tygodniowo[/b][/u] haha ??? W tym seoznie nie bylo raczej tyle turystów co kilka lat temu. Jak chcialem pogadac z pewnym Polakiem z rikszy (ilu mniej wiecej ma klientów itp.) to nie zdradził szczegółów, zresztą po co by miał, zawoził mnie z Damu na Spui za 5€ bo tyle utargowałem z proponowanej przez niego dychy. To chyba jakaś bajka. Wie ktos o tym cos wiecej? A może ktoś pracował dla AmsterdamBikeTaxi prowadzonej przez Polaków? Lub jednej z innych 7 firm? Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sie 26, 2011 9:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 2:20 pm   

wiadomo ze musza ci bajke wcisnac ze tyle a tyle zarobisz zebys wzial u nich riksze wynajal bo inaczej bys sam policzyl zze sie to nie oplaca nie ma cudow
 
 
Camel 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 8:40 pm   

To racja.
 
 
XTc 
Poczatkujacy
Propagator Lenistwa


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Olesnica / Woerden
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 9:51 pm   

Hej, tak dla jaj zadalem im pare pytan w odpowiedzi na ogloszenie z niedzieli (ponizej tresc). Pozostaly bez odpowiedzi, co swiadczy iz nie szukaja specjalnie dociekliwych podnajemcow :-)

Pytanie, Witam mam pare pytan: - Jak wyglada otrzymywanie zlecen na kursy? - Czy wymagana jest znajomosc Amsterdamu? - Czy riksza jest garazowana w firmie czy prywatnie? - Jaka jest finansowa odpowiedzialnosc za uszkodzenia sprzetu? - Jak pobierana jest oplata tygodniowa? - Na jaki rodzaj umowy jest zatrudniany kierowca? - W razie wypadku, kto pokrywa odszkodowania pasazerow? z gory dziekuje, Marek.

No wiec jak widzicie tego typu pytania odbiaja sie echem, wiec..."wiedz, ze cos sie dzieje" ;-)
Pzdr.
_________________
...czy swiat sie wiele zmieni, gdy z mlodych gniewnych wyrosna starzy...rozleniwieni?! ;-)
 
 
 
PrzemekCoello 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Lip 24, 2016 12:27 pm   

Xtc ja ci odpowiem choc po pięciu latach ale moze się jednak komuś z wątpiących to przyda.

- kursy na codzień zdobywa sie samemu jeżdżąc po mieście lub czekając na wyznaczonych miejscach. Czasami firma dostaje zlecenie na większe rezerwacje i wtedy kierownik albo cię wybierze albo nie.

-Przed podjęciem pracy dobra firma zrobi ci kilkudniowe szkolenie po którym spokojnie można zacząć pracę. Pozatym są smartfony i google map.

-Odpowiedzialność za uszkodzenie sprzętu tzw. własne ryzyko to 5000 euro za riksze ( jak ci ukradną ) oraz 500 euro za spowodowanie wypadku.

-Riksza oczywiście jest garażowana w firmie i nigdzie indziej - przepisy.

-Kierowca podpisuje umowę na wynajem rikszy i rozlicza się na podstawie własnej działalności gospodarczej.

-Opłata za wynajem rikszy jest pobierana w każdy poniedziałek z góry. Cena za tydzień to od 200 do 360 euro zależy od sezonu.

-Riksza jest ubezpieczona w razie wypadku ubezpieczenie płaci pasażerom

Jeżeli chodzi o zarobki to zarobienie 800 euro tygodniowo w sezonie to raczej nie jest żaden wyczyn.

Generalnie zarabia się więcej ale w ogłoszeniu nie napiszę bo i tak nikt nie uwierzy skoro ludzie są przyzwyczajeni do zapierdzielania na plantacjach w pocie czoła za trzy i pół stówki.

Problem z praca na rikszy jest taki że nie każdemu się chce pracować bo tutaj nikt nie stoi ci nad głową i nie pilnuje czy pracujesz. Stąd wielu kierowców zamiast pracować w czasie pracy siedzi w coffee shopach a później na koniec tygodnia narzekają że nie mają na wynajęcie roweru. Poważni ludzie natomiast którzy rozpoczęli tą prace zgodnie twierdzą że nigdzie indziej już pracować nie chcą. W sezonie zarabia się doskonale po sezonie już tak łatwo nie jest ale cały czas jest dobrze, problemem jest tylko pogoda bo jak pada to tak czy owak trzeba swoje wystać. Ja pracuje tutaj nieprzerwanie siedem lat i jakoś nie widzę tego żebym miał pracować gdzie indziej. Zaczynałem jako kierowca, obecnie mam tez swoje riksze ale cały czas jeżdżę.
Pozdrawiam
_________________
www.medycznyolej.org najlepsza strona o medycznej marihuanie po Polsku
 
 
Domell 
Poczatkujacy
Domell

Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Sie 01, 2016 1:15 pm   

Witam.
W sobotę ogladałem program, dokument o pracy jako kierowca rikszy. Mam pytanie czy moze mi ktos podać konkretny namiar do takiej żetelnej firmy ponieważ po 8 latach pracy w korpo...
jestem zmuszony wyjechać z kraju powód standard finanse. Chciałbym jeszcze spytać oczywiscie teoretycznie gdyby doszło do wyjazdu czy mozliwe jest zabranie rodziny Żona Syn prawie 3l.
pozdrawiam
_________________
Witam.
Ogladałem w sobotę program na temat powyższy i mam pytanie czy mógłby mi ktoś podać jakiś konkretną firmę lub nr tel w celu podjecia pracy.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 01, 2016 3:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group