NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile w NL wynosi dobra pensja?
Autor Wiadomość
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 1:05 pm   

À no kabaret. Ja majac rodzine na utzymaniu pracuje nadgodziny zeby starczało. Mieszkanie mam z wolnego sektora. Mój znajomy zmniejszył sobie ilośc dni w pracy bo mu sie nie opłaca. Ja mowię jak to możliwe. Ano sami widzicie, ze możliwe. Dlatego cieżko koledze odpowiedzieć jaka to dobra pensja. Bo im więcej masz tym więcej zabiorą im miej masz tym mniej zabiorą.
Co do "godzin" i hipoteki. Nie każdego celem w życiu jest tyranie na odsetki bankowe. Ja myślałem, liczyłem, rozmyślałem doszedłem do wniosku, ze nie stać mnie na kredyt. Nie finansowo bo płaciłbym mniej lecz fizycznie. Bo za 20 lat to pewnie nie będę mieć sił juz tyle pracować a gdzie tam 30 lat.
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 1:12 pm   

W przypadku kiedy nie korzystamy z dodatkow socjalnych to prawdziwym jest stwierdzenie ze zawsze oplaca sie wiecej pracowac niz mniej.

Jesli natomiast kogos interesuje balansowanie na granicy przychodow gwarantujacych pomoce socjalne i sa to jego ambicje to juz inna sprawa...
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 2:05 pm   

TenTyp napisał/a:
W przypadku kiedy nie korzystamy z dodatkow socjalnych to prawdziwym jest stwierdzenie ze zawsze oplaca sie wiecej pracowac niz mniej.

Jesli natomiast kogos interesuje balansowanie na granicy przychodow gwarantujacych pomoce socjalne i sa to jego ambicje to juz inna sprawa...

Wystarczy,ze masz dwójkę małych dzieci i zarobki w okolicy 1700euro a zonę nie pracująca. To juz zaczynasz cieko piszczeć. Poczytaj inne tematy jak koledzy z forum żalili sie zarabiając 1600 euro płacąc podatki gminne brakuje im do końca miesiąca.Nie każdy ma możliwość dorobić.
Pamiętaj, ze piszemy w temacie w którym człowiek pyta sie ile to jest dobra pensja. Mając rodzine to kwota 1600-1700 jest kwota na styk a nawet zbyt niska według mnie.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 2:46 pm   

TenTyp napisał/a:
W przypadku kiedy nie korzystamy z dodatkow socjalnych to prawdziwym jest stwierdzenie ze zawsze oplaca sie wiecej pracowac niz mniej.

Jesli natomiast kogos interesuje balansowanie na granicy przychodow gwarantujacych pomoce socjalne i sa to jego ambicje to juz inna sprawa...


Tylko że to co ty nazywasz pomoc socjalna dostaje 4 miliony osob w Holandii, a zorgtoeslag jest do 28.000 euro dla osob samotnych, a 33.000 dla rodzin.

Dla mnie jako zzp-er, tez przez rozne inne heffingskorting, po prostu sie nie oplaca wiecej pracowac.

Szkoda zdrowia, szkoda stresu, a ambicje mozna miec tez w innych dziedzinach niz kasa.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 2:58 pm   

Przyznaje racje Geraltowi. Ja majac zarobki rzedu 21 tysiecy brutto rocznie otrzymuje zorgtoeslag i zwrot podatku na poziomie 300 euro. Pod huurtoeslag sie juz nie lapie, bo wynajmuje przez maklera i sam czynsz wynosi prawie 1100 euro.

Majac mieszkanie socjalne mozna uzyskac sporo wieksze zwroty. Jesli sie chce wiecej zarabiac to trzeba isc na drugi etat, tylko, ze w wiekszosci przypadkow mamy zakaz pracy u innego pracodawcy.

Rynek pracy sie wg mnie zalamal, czasami nawet z wymaganym HBO widze oferty za 9.50 euro brutto. Nigdy w NL nie mieszkalem sam, bo mnie po prostu nie stac. Jesli mialbym placic jeszcze belasting za auto to wychodze na zero, a godzin mi pracodawca nie gwarantuje.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 7:37 am   

Cytat:
Pamiętaj, ze piszemy w temacie w którym człowiek pyta sie ile to jest dobra pensja. Mając rodzine to kwota 1600-1700 jest kwota na styk a nawet zbyt niska według mnie.


U mnie obecnie idzie ok 1700-1800 e a mieszkam tylko z dziewczyna bez dzieci .

Mieszkanie od maklera, place wszytskie podatki itp

Jakbysmy mieli dziecko to min 2000 e bylo by trzeba miec co miesiac aby zyc normalnie.

Podziwiam rodziny ktore maja po 1500 e netto i daja rade bo wtedy trzeba dobrze kalkulowac aby na wszystko starczylo ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 12:35 pm   

1500 to tylko na mieszkaniu socjalnym da radę żyć z rodzina. Nawet samemu na wynajętym mieszkaniu od maklera Jest to wyczyn.licze po minimum mieszkanie 1050e z opłatami Ubezp. Zdrowotne 100e podatki gminne itd 50 samochód Ubezp.+podatek 80 paliwo 50 mamy 1320 zostało 180 euro i 30 dni do kolejnej wyplaty( ani nie liczę jakieś wizyty u lekarza czy leków jak ktoś przyjmuje) idzie jesień trzeba kupić kurtkę i buty...,w Moi znajomi żyją za 1600 euro ale maja duże wsparcie od rodziców z Polski.
Tak ja to widzę. I niech osoby zanim przyjadą policzą sobie czy tak im ktoś przedstawił Holandię
 
 
polskadoniczka 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 03, 2018 4:34 pm   

3200 brutto w Amsterdamie to dużo? Praca w korporacji.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Maj 03, 2018 9:18 pm   

polskadoniczka napisał/a:
WARTO. Życie jest tutaj tanie, produkty żywnościowe dobrej jakości. I można sporo zaoszczędzić i żyć godnie.



Jak sie ma takie podejscie, to nic tylko jechac ,do tej korporacji co 3200 brutto placa ...i nie pisz mi ze tu jestes, bo widze doskonale skad piszesz .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Maj 07, 2018 9:08 am   

polskadoniczka napisał/a:
3200 brutto w Amsterdamie to dużo? Praca w korporacji.
Zarobki ok 3000-3200 e brutto to srednie zarobki w NL biorac pod uwage zarobki Holendrow.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group