NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: baileys
Wto Gru 13, 2016 12:52 pm
Kara za brak ubezpieczenia
Autor Wiadomość
Michał333
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 7:07 am   Kara za brak ubezpieczenia

Witam. W Holandii jest obowiązkowe ubezpieczenie, czytałem że naliczają je nawet od wydania numeru SoFi. Samo SoFi mam od wakacji 2015 roku lecz nie pracowałem w Holandii aż do czerwca 2016. W samym czerwcu pracowałem 2 tygodnie i wróciłem do polski. Nie byłem ubezpieczony. Teraz pracuję od początku października też bez ubezpieczenia. Chciałbym się od nowego roku ubezpieczyć, ale boję się że dostanę dużą karę. Chciałem być w Holandii maksymalnie do końca lutego, lecz jeśli mają doliczyć za ten czas wstecz to nie wiem czy to się w ogóle opłaca. Ktoś jakieś informacje posiada? Może doświadczył tego na własnej skórze?
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 9:02 am   

Od wydania Sofi raczej nie, bardziej od wydania BSN bo to juz twardy dowod na to, ze sie bylo zameldowanym w Holandii. Sofi tego nie wymaga, jest czesto wydawany wlasnie pracownikom tymczasowym.

Jak pojdziesz sie teraz ubezpieczyc to istnieje szansa, ze sie ktos do tego przyczepi. Moze sie tez obejsc bez echa. trudno powiedziec.

Coprawda nie polecam i nie popieram zycia w Holandii bez ubezpieczenia, czy to na stale czy tymczasowo, ale jezeli faktycznie tylko do lutego i bez zameldowania chcesz tu zostac to bym sie rowniez zastanawiala... Musisz chyba sam rozwazyc jakie ryzyka wchodza tu w gre i czy bardziej Ci zalezy na zdrowiu czy na kasie.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 12:45 pm   

Metec napisał/a:
Od wydania Sofi raczej nie, bardziej od wydania BSN bo to juz twardy dowod na to, ze sie bylo zameldowanym w Holandii. Sofi tego nie wymaga, jest czesto wydawany wlasnie pracownikom tymczasowym.
a z jakiego zrodla masz te wiadomosci ? MAm nadzieje ze to sa pewne zrodla a nie tylko "ze szlyszenia " Mam tez nadzieje ze znasz roznice miedzy BSN , Sofi i ( oj teraz ci nagmatwam ) RNI .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 12:48 pm   

Michał333, twoj temat przenosze do : http://forum.niedziela.nl...r=asc&start=330
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group