NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek w pracy a bezplatne wolne
Autor Wiadomość
leal_92
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2016
Posty: 1
  Wysłany: Nie Gru 25, 2016 1:41 pm   Wypadek w pracy a bezplatne wolne

Witam wszystkich.
Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc. Otoz dwa tygodnie temu, tj. 12.12.2016r. uleglam wypadkowi w pracy. Spadlam z wysokosci trzech metrow z windy, ktora byla zle zawieszona. Upadlam na plecy, potluklam sie, zostalam odwieziona do domu. Po dwoch dniach meczenia swojej szefowej, pojechala ze mna do lekarza, gdzie sytuacje przedstawila w nieco inny sposob. Powiedziala lekarzowi, ze spadlam ze schodow. Nie dostalam zadnych lekow, recepty ani zwolnienie lekarskiego. Dzis jest rowno dwa tygodnie jak jestem w domu na bezplatnym wolnym.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem co mam zrobic, komu zglosic wypadek w pracy. Dodatkowo moi przelozeni w pracy ciagle pytaja kiedy sie w niej pojawie.
Pytalam szefowej czy dostane jakiekolwiek wynagrodzenie za ten czas, niestety bez jakiejkolwiek odpowiedzi.
Dodam, ze kilka dni temu w naszym zakladzie inna kobieta przez swoja nieuwage poslizgnela sie i potlukla, dwa dni pozniej poszla juz na zwolnienie chorobowe.

Bardzo prosze o jakies porady i wskazowki.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 25, 2016 11:02 pm   

leal_92, przedewszystkim powinnas zadzwonic do Arbeidsinspektie i ich poinformowac o wypadku . Teraz pytanie czy masz swiatkow twojego zdarzenia ? po drugie to zapytaj szefowej kiedy ci wyplaci chorobowe bo ci sie nalezy od pierwszego dnia chorobowego i powiedz jej ze zadzwonilas juz do arbeidsinspektie . Zadzwon tez do UWV i naswietl sprawe . Zajdz jeszcze raz do lekarza i powiedz ze nie byl to wypadek na schodach a ze w pracy tylko wes kogos innego jak szefowa zeby ci przetlumaczyl . Szefostwo ma obowiazek wyplacenia ci chorobowego w wysokosci 100% twojego sredniego dochodu z ostatnich miesiecy i to od pierwszego dnia chorobowego . MAsz moze tez zdjecia z twojego zdarzenia ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Lepek
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 3:34 pm   

baileys, Witam, zalozylem temat na forum w zakladce zdrowie, czy masz moze wiedze zeby mi pomioc w tej sprawie? chodzi o ubezpieczenie zdrowotne
z gory dziekuje, milego dnia :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 11:35 pm   

odpowiedzialam
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group