NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:33 pm
Dodatek do mieszkania
Autor Wiadomość
remigiusz 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 5:40 pm   Rozliczenie roczne / wynajem pokoju

Witam mam dom pod hipoteke dwa samochody jestesmy we dwojke teraz mamy plan zameldowac trzecia osobe czy nasze rozliczenie roczne ulegnie zmianie i jesli tak to dlaczego i jak ??? Prosze kogos o wskazowki dzieki
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 6:49 pm   

remigiusz,

Duzo zalezy od tego co znajduje sie w zapisie hipotecznym, sprawdz co masz w akcie notarialnym...czy nie ma zastrzezenia dotyczacego podnajmu/wynajmu
Wynajmujac komus lokum, mozesz stracic prawo do czesci zwrotu z BD

Z chwila zameldowania dodatkowej osoby podskocza tez podatki gminne .
 
 
k8h8
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Gru 20, 2016 10:38 am   

Niestety, znowu przychodzę tutaj z pytaniem/problemem.

Złożyłam ten wniosek o dodatek mieszkaniowy. Było to jakoś 20go listopada. Wiadomo, na digID od razu wskoczyła potencjalna decyzja i kwota jaka mi przysługiwała. Ale nieco po ponad tygodniu dostałam oficjalny list z Belastingu, że dodatek mi się nie należy, ponieważ błędnie podałam liczbę mieszkańców (z czego wnioskuję, że jednak formalnie dom nie był rozdzielony na dwa mieszkania i pewnie policzyli też osobę mieszkającą w tym drugim lokalu - o którym też wspominałam).

No nic, mówi się trudno, nie będę się ubiegać o coś, co prawnie mi się nie należy.

Ale - w piątek (16.12.2016) dostałam przelew na swoje konto - całą kwotę dodatku jaką początkowo Belasting wyliczył za rok 2016. Dzisiaj z kolei dostałam kolejny przelew - dodatek na poczet stycznia.

Najpewniej system nie ogarnął wszystkiego na bieżąco i trzeba będzie to odesłać. Ale - muszę czekać na oficjalne pismo czy mogłabym do nich zadzwonić i poprosić o numer konta, żeby załatwić to od razu? Nie chcę niepotrzebnych problemów.

Dzięki za odpowiedź.
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 12:28 pm   

k8h8 napisał/a:
Najpewniej system nie ogarnął wszystkiego na bieżąco i trzeba będzie to odesłać. Ale - muszę czekać na oficjalne pismo czy mogłabym do nich zadzwonić i poprosić o numer konta, żeby załatwić to od razu? Nie chcę niepotrzebnych problemów.
Dzięki za odpowiedź.


Witam ,

Ja na Twoim miejscu bym nie czekalam na ich pismo tylko szybciutkozadzwonila i wyjasnila sprawe. Powodzenia i daj znac jak poszlo . Pozdrawiam,


Renix, popatrz na date ,odpowiadasz na stary post
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Kwi 19, 2017 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group