NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z biurem Tempo-Team Eu flex
Autor Wiadomość
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 3:23 am   Problem z biurem Tempo-Team Eu flex

Witam Serdecznie piszę z pewnym problem,

W lipcu 2011 przerwałem kontrakt z Tempo Team z powodu znalezienia lepszej płatnej pracy, no i w umowie ale podpisywanej w Polsce w Work Today było że pracownik który zerwie kontrakt zostanie obciążony kwotą 300 euro kary netto. no i 14-09-11 przyszła mi korekta za loontrok w której był - 36,60 EURO, z lewej str tej kwoty pisało Verrekend met openstaande schuld czyli z translatora wynika że uregulowanie na poczet zadłużenia, i po jakiś 10 dniach do Polski przyszło mi wezwanie do zapłaty na tą kwotę 36,60 EURO. oczywiście nie było mnie w Polsce także mi zeskanowali to i wysłali na maila ale w ciągu paru dni zapłaciłem tempo team mi potwierdził ze kwota została zaksięgowania, i teraz pojawił sie nowy problem, mój kontrakt miał się zakończyć 26 listopada, dziś weszłem sobie na moje konto Tempo team i widzę loontrosnk gdzie pisze na dole kwota 300 euro z lewej strony Boute czyli kara. a pod spodem Door u te betalen czyli musisz zapłaci i jest podana kwota właśnie 300 euro ten loontronk był wystawiony 30go listopada, jak myślicie czy przyjdzie mi kolejne wezwanie do zapłaty? skoro już zapłaciłem 36,60 na poczet tej kary tak jak pisałem wcześniej? I pytanie nr 2.
jeśli by przyszło a ja to oleje co ewentualnie może mnie czekać? Jak myślicie co z tego będzie??

Pozdrawiam
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 1:24 pm   

Nigdy nie zaplacilbym jakiejkolwiek KARY za rozwiazanie umowy !!! O karach decyduje np. Sąd.

Takie wezwanie do zaplaty laduje u mnie w koszu na smieci!

Pozdrawiam
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 3:31 am   

No owszem można wyrzucić, ale później może zostać właśnie skierowane to do sądu lub do windykacji
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 11:53 am   

janosik, o ile sam nie podpisales kontraktu, w ktorym jasno na bialym jest napisane, ze jesli sam zerwiesz umowe przed uplywem jakiegos czasu (TT czesto stosuje to na okres probny np 3 miesiecy) to zostaniesz obciazony dana kwota. Jesli chodzi o holenderski TT to moj partner mial taka sytuacje, ze zatrudniajac go TT poinformowal, ze mimo ze w okresie probnym (3 miesiace) jest duzo mniej wydajni niz inni pracowni ze wzgledu na brak doswiadczenia, oni beda placic mu dokladnie tyle samo co doswiadczonym pracownikom. W zamian za to musial zgodzic sie na fakt, ze jesli przed uplywem 3 miesiecy (co mialo dac mozliwosc zwrocenia sie pewnych kosztow poniesiony przez TT na poczet mniej wydajnego pracownika) nie zrezygnuje z pracy. W przeciwnym wypadku tez bedzie musial czesc tych kosztow poniesc sam (okolo lasnie 300 euro).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mario28100 
Poczatkujacy
pies na baby

Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 46
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 1:13 pm   

suska, podaj podstawe prawna, ( np CAO ) a nie swoje domysly
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 1:19 pm   

Cytat:
2. Do potrąceń, o których mowa w ustępie 1, zalicza się między innymi kary w myśl regulaminu
kar (artykuł 7:650 ustęp 2 BW). Powyższe kary mogą być nakładane wyłącznie, jeżeli u ich podstaw
stoi odpowiedni regulamin kar, który spełnia następujące warunki:
a. Przepisy, których naruszenie skutkuje nałożeniem kary, powinny być ujęte w pisemnej
umowie o pracę tymczasową, z podaniem wysokości kary za każde naruszenie.
b. Wysokość kary, którą można nałożyć na pracownika tymczasowego w ciągu jednego
tygodnia, nie może być wyższa od określonego w pieniądzu wynagrodzenia za pół dnia,
w przypadku zatrudnienia na pełen etat, lub proporcjonalnej jego części, w przypadku
pracy na niepełny etat. Żadna pojedyncza kara nie może być wyższa od tej kwoty.
c. Należy dokładnie podać przeznaczenie kary. Kara nie może stanowić bezpośredniej ani
pośredniej korzyści indywidualnej dla agencji pracy tymczasowej. W przypadku pracownika
tymczasowego, którego wynagrodzenie przekracza minimalną stawkę podaną w
ustawie WML, możliwe jest pisemne odstępstwo o tej reguły.


Prosz. ABU CAO
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 7:24 pm   

Cytat:
...ale później może zostać właśnie skierowane to do sądu lub do windykacji


Windykacja jest nastepstwem orzeczenia sadowego. Krotko mowiac musialbys najpierw przegrac sprawe sadowa, do ktorej agencjom nie jest spieszno (z gory przegrana i zwiazana z tym strata finansowa).

Cytat:
janosik, o ile sam nie podpisales kontraktu, w ktorym jasno na bialym jest napisane, ze jesli sam zerwiesz umowe przed uplywem jakiegos czasu (TT czesto stosuje to na okres probny np 3 miesiecy) to zostaniesz obciazony dana kwota.


Po pierwsze z tego co mi wiadomo to okres probny zalezy od dlugosci trwania umowy ale nie moze byc dluzszy jak 2 miesiace. Po drugie w kontrakcie/umowie o prace jak i w regulaminie kar moga byc wymienione dziesiatki rodzaji kar ale jezeli sa one nie zgodne z prawem nadrzednym staja sie nieobowiazujace. Mozna podpisac kazdy kontrakt ale jezeli to co on zawiera jest nie zgodne z prawem uwaza sie za niebyle. Przykladem takiej kary jest zapis w umowie stanowiacy, ze agencja w miejscu pracy zabrania pracownikom porozumiewania sie w j. polskim.

Wracajac do kary o wczesniejsze rozwiazanie umowy o prace w przykladzie jacko3231:
a)- jezeli doszlo do tego w okresie probnym to calkowity brak podstaw do nalozenia kary
b)- jezeli nastapilo to po uplywie okresu probnego ale w trakcie trwania fazy A to calkowity brak podstaw do nalozenia kary
c)- jezeli nastapilo to w trakcie trwania fazy B to dwie strony obowiazuje okres wypowiedzenia i nastepuje rozwiazanie umowy za porozumieniem stron (a gdyby nadal pracodawca nie zgodzil sie na odejscie pracownika mozna zawsze pojsc na "chorobowe")

Natomiast odnaszac sie do twojego przykladu Suska to troche inna bajka. W powyzszych przykladach mowimy o KARACH i to pisanych z wielkiej litery majacych przynosic dodatkowy dochod agencjom a u Ciebie to rodzaj zabezpieczenia. Pracodawca zawsze moze zaoferowac pracownikowi cos wiecej w zamian za to wlasnie zabezpieczenie. Minimalnym warunkom umowy Twojego partnera nic nie zagraza ! I tu widze wlasnie ta roznice !!!

Jedna z nielicznych kar, ktora jest egzekwowana i ma podstawy prawne to lamanie przez pracownika tzw. zapisu o zachowaniu poufnosci informacji.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
jacko3231 
Poczatkujacy
jacko3231

Wiek: 34
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 3:30 pm   

Witam ponownie,

Tak jak pisałem na początku tematu kilka miesięcy temu.
Tempo Team przekazał moje zadłużenie do Bos Incasso(firmy windykacyjnej)
Czy jest ogólnie jakiś sposób by tego uniknąć?
Czy orientujecie się jak to wszystko wygląda w Holandii cały proces jeśli jestem w Polsce?
Czy jest jakaś szansa że w Polsce to ściągną odemnie, z kosztami Incasso do zapłaty mam 411,08 Euro.. Co robić?
 
 
 
Marcin antyflex 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 1:24 pm   

Witam serdecznie również miałem problem z tym biurem nie wypłacali mi wszystkich pieniędzy typu gwarancje 128 godzin na 4 tygodnie często zapominali o dodatkowych godzinach stawkach z 2 zmiany stanowczo najgorsze biuro dla jakiego pracowałem . w dalszym ciągu walczę o swoją gotówkę poza tym na od chodnego dostałem kare z auto którym woziłem ludzi do pracy . Firma patologia
 
 
MAO347
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 3:45 pm   

ZOSTALISMY Z DZIEWCZYNA ZWOLNIENI Z DNIA NA DZIEN Z TT, DODATKOWO DOSTALISMY PO 300 EURO KARY ZERWANIE KONTRAKTU,(PO 150 JUZ NAM ZABRALI Z WAKACYJEGO) MAMY DOWODY W POSTACI ROZMOWY NAGRANEJ NA TEL, MIEDZY NAMI A KOORDYNATOREM, KTORY MOWI ZE JESTESMY WYZUCENI, WIEC NIBY SPRAWA WYDAJE SIE BYC PROSTA, ALE NIESTETY TAK NIE JEST, PROBOWALISMY JUZ WIELU SPOSOBOW ZEBY ODZYSKAC NASZE PIENIADZE, NIESTETY JEDYNYM SPOSOBEM JEST ZLOZENIE POZWU W HOLENDERSKIM SADZIE PRZECIWKO TT, CO OCZYWISCIE WIAZE SIE Z KOSZTAMI(NIE MALYMI), DLATEGO JESLI KTOS JEST W PODOBNEJ SYTUACII, PROSZE O KONTAKT. MOJE GG 4302779. W KUPIE SILA!!!:)
 
 
Paweł79 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 44
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 4:00 pm   re

MAO347
jesli twoje zarobki nie przekraczają 21000 tys euro rocznie to adwokata masz za darmo
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 4:04 pm   

I zapewne Ci się on przyda gdyż pisanie wielkimi literami jest KARYGODNE !!!
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
mastaba 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 5:06 pm   

nie wiem czy mogę odnowić temat, pracowałem w tej firmie zaledwie 1 tydzień po prostu uciekłem z tego więzienia, przeraziły mnie warunki i miotanie mną po jakiś śmiesznych barakach owej firmy wysłany przez ich popleczników randstad czas i napięcie w tej firmie spowodowały że któregoś dnia wyjeżdżający z parkingu z prędkością ok.70km jakiś naćpany holender pieprzną we mnie wyłącznie z jego winy nie otrzymałem żadnego mandatu z tego tytułu, policjant stwierdził że nie jest to moja wina pytając się tylko o karetkę, teraz przychodzi mi pismo z tego śmiesznego biura pośrednictwa prania niewolnikami o zapłatę 197 euro i pytanie do was kochani czy muszę płacić tym złodziejom za to że mogłem stracić życie nie z mojej winy proszę o odpowiedź z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony przez mastaba Czw Kwi 25, 2013 5:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 8:26 am   

edytowane


A tu to o co pytasz ? http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#322960


Bedac w Holandii przez ponad 7 lat , chyba juz wiesz( czy jeszcze nie ? ) jakie konsekewncje ponosi sie za zaleglosci ,czy ty aby nie szukasz takiej odpowiedzi jaka ci pasuje? bo widze ze w trzech roznych tematach trabisz o tym samym.... :033:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Gru 07, 2018 9:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group