NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Cze 19, 2013 9:19 pm
Incasso bureau - jak działa?
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 7:30 pm   

A jak zglosic do incasso to jest proste wybierasz ktore chcesz wchodzisz na ich strone i albo zglaszasz malowo albo dzwonisz i dowiadujesz sie co i jak .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
oli12
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 14, 2018 2:57 pm   

Witam, mam pytanie. Nie opłaciłam zakupów w sklepie internetowym, minął termin ja przypomniałam sobie o tym 2 tygodnie pózniej. W moim koncie widnieje informacja, ze płatność została przekazana do firmy windykacyjnej. Bardzo sie obawiam konsekwencji, chce zapłacić to juz ale nie wiem jaka firma otrzymała mój dług. Czy duże sa odsetki i opłaty za ewentualne ściągnięcie pieniędzy? Jak długo czeka sie na taki list? Proszę o pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 15, 2018 8:45 pm   

oli12 napisał/a:
minął termin ja przypomniałam sobie o tym 2 tygodnie pózniej. W moim koncie widnieje informacja, ze płatność została przekazana do firmy windykacyjnej.
to nie mozliwe bo najpierw wysylaja przypomnienie puzniej ostatnie ostrzerzenie a dopiero puzniej wysylaja do incasso . Wiec albo rachunek nie byl zaplacony conajmniej miesiac po terminie i olewalas wszystkie wiadomosci/listy od tej firmy albo poprostu strasza cie ze jak nie zaplacisz jak najszybciej to oddadza do incasso
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 8:39 am   

bos incasso wyslal pismo do zapłaty ponad 100euro, nie zapłaciłem - co teraz? :027:
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 8:54 am   

djwojkot, Czy nie wiesz, ze beda naliczane odstetki ,az urosnie taka kwota ,ze trudno ci ja bedzie spalcic , potem komornik, sad i na koniec sprawa zostanie skierowana do firmy windykacyjnej.
Beda z tego tylko klopoty ,ktore moga dosiegnac cie w Polsce jesli sprawa zostanie oddana do windykatora polskiego .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Gru 10, 2018 12:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 9:24 am   

Panicelinka kwota wynosi nie co ponad 100eu, agencja pracy oddała do BOS Incasso, nie planuje też powrotu do nl,
dodam że termin wygasł nie dawno.
Najlepiej odezwać się do nich z chęcią zapłaty? Czy przyjdzie do mnie kolejny list z ponowną prośbą? może jesli dopiero sprawa zostana oddana (lub nie) do PL zacząć działać.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 9:31 am   

djwojkot, Bedzie kolejny list i dodatkowa kwota naliczonych odsetek .
 
 
oli12
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 4
Wysłany: Nie Maj 10, 2020 5:16 pm   

Mam pytanie, jakieś dwa lata temu nie zaplaciłam rachunku na czas i dostałam list z incasso. Rachunek został zapłacony od razu w tym samym dniu. Moje pytanie - czy teraz w BKR mogę być zarejestrowana „negative” i mogę się pożegnać z kredytem hipotecznym ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 4:07 pm   

oli12,

We wczesniejszym poscie czytam, ze jakis czas temu miales sciagany dlug przez firme widndykacyjna ,wiec moze i tak byc ,ze jesli jestes zarejestrowany - w BKR jako dluznik ,to mozesz pozegnac z kredytem .
 
 
oli12
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 4
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 4:23 pm   

To była jednorazowa sytuacja, przeoczyłam, przegapiłam. Zapłaciłam zanim incasso zdażyło wysłać jakikolwiek list i było to prawie 2 lata temu. Nigdy ani wcześniej ani później nie
Miałam problemu z płatnościami. Czy okoliczności maja jakieś znaczenie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 11, 2020 10:28 pm   

oli12,

Na stronie BKR pisze , ze mozesz ubiegac sie o kredyt czemu nie ,oni nie sa temu przeciwni ..nawet tam widniejac .
Tu bardziej chodzi o to... czy pozyczkodawca na to pojdzie ,kiedy sprawdzi czy jestes zarejestrowany w BKR , myslisz ze udzieli ci kredytu , bez zadnego ale...czy jednak zapali mu sie czerwona lampeczka ?
Moze bedziesz mial szczescie i bank udzieli ci hipoteki ,ale tego nie wiem ,gdyz to zalezy od wielu czynnikow.

oli12 napisał/a:
Zapłaciłam zanim incasso zdażyło wysłać jakikolwiek list i było to prawie 2 lata temu
wpis w BKR widnieje przez 5 lat .


edit

Jestes wpisany jako dluznik w BKR ,czy nie...? jesli nie, to nie ma tematu .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Maj 11, 2020 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oli12
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 12, 2020 5:23 pm   

Niestety nie wiem, są to tylko moje podejrzenia czy to może mieć teraz kluczowe znaczenie. Zalogowałam się na stronę BKR jednak muszę czekać ok 3 tygodni na odpowiedz. Rozumiem, że są to przepisy jednak jest to bardzo krzywdzące ponieważ opóźnienie z zapłatą a ciągnące się latami długi to duża różnica.

[ Dodano: Śro Maj 13, 2020 6:15 pm ]
Dostałam dziś dostęp do konta BKR, oprócz danych o spłaconym kredycie nie ma żadnych informacji. Wygląda więc, że mogę spokojnie starać się o hipotekę. Dzięki za odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group