NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kary z UWV, przestroga dla Rodaków
Autor Wiadomość
mario1793
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 1
  Wysłany: Czw Maj 02, 2019 11:36 am   Kary z UWV, przestroga dla Rodaków

Hej, opiszę Wam moją przykrą sytuację, do której doszło po wielu latach przepracowanych w Holandii. Holandia dała mi wiele, ale w ogólnym rozrachunku chyba jednak wyjdę w bilansie na minus biorąc pod uwagę utracone po wielu latach pracy zdrowie fizyczne (problemy z kręgosłupem wywołane przeciążaniem go) jak i to psychiczne wywołane silną depresja po ostatnich przebojach z holenderską biurokracją. Jednocześnie chcę Was przestrzec przed UWV i nieroztropnym pobieraniem jakichkolwiek zasiłków w tej instytucji.

Żebyście lepiej zrozumieli moją sytuację, zdarzył się w moim życiu okres, kiedy nie pracowałem i postanowiłem skorzystać z prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Korzystając z doświadczeń i podpowiedzi znajomych, że wszyscy kombinują i wychodzi im to na dobre w okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych bywałem często w Polsce i wiodłem spokojne życie. Tak mi się przynajmniej wydawało do czasu, do momentu aż UWV zaczął dobierać mi się do skóry. W niczym mi nie pomogły częste przemeldowania, wysyłane przez znajomego Holendra raporty do UWV jak to aktywnie poszukuję pracy. Maszyna biurokratyczna ruszyła, byłem wielokrotnie przesłuchiwany i mimo prób obrony z mojej strony, UWV nie dał wiary mojej linii obrony. Oberwałem jak to mówią "z grubej rury". Jak mocno?

Zasiłek pobrałem w łącznej kwocie ponad 22 000 Euro i całą tę kwotę muszę zwrócić. Do tego należy jeszcze doliczyć 21% Vat czyli jakieś kolejne 5 000 Euro i karę w wysokości uwaga 15 000 Euro. Razem jakieś 44 000 Euro.

Jestem zdruzgotany, mimo że nie balowałem i nie wydawałem pieniędzy z zasiłku na boki. Nadal fizycznie posiadam około 80% otrzymanej od UWV kwoty, ale ta kara i to wszystko strasznie mnie dobiło... Przestrzegam Was drodzy Rodacy przed tą instytucją. Wiem, że wielu z Was podobnie jak ja słabo odnajduje się w Holandii z powodu barier językowych i nieznajomości prawa. Nie bardzo wiem co robić w tej sytuacji. Oprócz przestrogi dla Was zwracam się z prośbą o pomoc, o doradzenie, co w tej sytuacji zrobić. Zapłacić w całości? Próbować rozkładać na raty? Brać prawnika i próbować się bronić? Czy to nie za późno? Czy może brać to co mi dała Holandia i raz na zawsze stąd spier...ć, przepisując majątek na członków mojej rodziny i zaufane mi osoby?

Uważajcie na siebie.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Maj 02, 2019 11:19 pm   

Jak się kombinowało, to teraz trzeba cierpieć niestety a nie wylewać żale na instytucję. Ten kto był na zasiłku i uczciwie szukał pracy z pewnością nic zwracać nie musi.
Przykro to pisać, ale sam jesteś sobie winien.
Teraz nie pisz, że przestrzegasz przed instytucją. Teraz napisz, że przestrzegasz rodaków przed KOMBINOWANIEM.
Tyle w temacie
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Maj 03, 2019 3:38 pm   

mario1793 napisał/a:
Korzystając z doświadczeń i podpowiedzi znajomych, że wszyscy kombinują i wychodzi im to na dobre w okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych bywałem często w Polsce i wiodłem spokojne życie.


Czas kiedy holenderskie instytucje, byly czesto bezradne w stosunku do obcokrajowcow wykorzystujacych ich system juz sie skonczyl .
Wierz mi jesli chodzi o pieniadze, ktore otrzymales, to holenderski system nie spocznie, poki ich od ciebie nie odzyska. Jedyne na co ich stac w takim momencie i na co pojda - to rozlozyc ci dlug na miesieczne raty.

Adwokat w Holandii jest kosztowny o bezplatnym takim za'' dziekuje'' nie slyszalam ..
Jesli nalezysz do zwiazkow zawodowych, to moze jeszcze oni cos poradza, choc i w to watpie bo skoro UWV nie wierzyl w twoje argumenty to i ZZ nie beda brnac w sprawe z UWV.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group