NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż domu w Holandii
Autor Wiadomość
Lenka16
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2019
Posty: 5
Wysłany: Śro Cze 19, 2019 8:48 am   Sprzedaż domu w Holandii

Witam wszystkich na forum. Mam pytanie dotyczące sprzedaży domu w Holandii(planujemy zjazd do Polski)Posiadam dom od 4 lat. Kupiłem za bardzo dobra cenę. Aktualnie mam do spłaty 150tys. Podobne domy w mojej okolicy chodzą teraz po 230tys. Czy ta różnicą w całości będzie należała do mnie? Jakie są koszty sprzedaży domu? Chodzi mi o całą pracę maklera itd. pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 19, 2019 10:21 am   

Lenka16 napisał/a:
akie są koszty sprzedaży domu?
w zaleznosci od malkera i sumy sprzedarzy oraz tego co on ma zrobic . Koszta maklerskie przewaznie wachaja sie przy takiej sumie w okolicach €3000.
Lenka16 napisał/a:
Aktualnie mam do spłaty 150tys. Podobne domy w mojej okolicy chodzą teraz po 230tys
to ze inne domy kosztuje tyle nie daje ci garancji ze i twoj jest tyle wart. Np ulica obok/za rogiem moze byc bardzo chciana ulica i ceny beda wysokie a wasza ulica bedzie mniej chciana ulica i ceny moga byc o wiele nizsze . Roznica tez moze zalezec od tego w jakim standardzie jest wykonczony dom ,jak jest ekologiczny , jaki energielabel ma i od wielu innych faktorow . Np ulice / dwie dalej dom byl sprzedany za 230 tys . NA pozor wyglada tak samo jak twoj ale ludzie mieli na tip top wykonczony dom , nowy piec CO , ogrzewanie podlogowe , PVC okna i drzwi po kompletnym remoncie i z garazem .Wy nie macie garazu , remont byl wykonanny na szybkiego z 15sto letnim piecem CO i ogrodem o 50 m2 mniejszym na dodatek w ulicy gdzie jest brak miejsc parkingowych i mieszkaja sami bezrobotni. W takim wypadku domu bedzie wart np 140 tys .
Lenka16 napisał/a:
Czy ta różnicą w całości będzie należała do mnie?
tak po oplatach maklerskich i splacie hipoteki reszta sumy bedzie ci wyplacona
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Lenka16
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2019
Posty: 5
Wysłany: Śro Cze 19, 2019 12:10 pm   

Chodziło mi tylko o koszty. Dzięki za odpowiedź a z tym że każdy dom ma swoją cenę to dobrze o tym wiem. Chciałem przytoczyć tylko taka srednia ponieważ mieszkam w centrum na głównej szerokiej ulicy a na uboczach podobne domy są tańsze nawet o 50tys. A co do standardów to również jest oczywiste hehe to jak z samochodami. Ceni się komfort. A belasting nie siada potem na tej kwocie. Ponieważ dom mam wyremontowany od góry do dołu ocieplony i rozbudowany. Tak naprawdę mam tylko ściany z tamtego domu więc wierzę że sprzedam dom z korzyścią dla mnie a nie chce mieć później niespodzianki
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Cze 19, 2019 2:27 pm   

Dowiedz się również czy możesz sprzedać dom przed upływem określonego czasu. Niektóre banki wpisują klauzulę ze przez x lat nie możesz sprzedać nieruchomości. Inaczej kara za wcześniejszą spłatę hipoteki.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group