NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tygodniówka przedłużana na ziku-co zrobić żeby nie przedłuża
Autor Wiadomość
Lunka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lip 2019
Posty: 3
  Wysłany: Pią Lip 19, 2019 1:00 pm   Tygodniówka przedłużana na ziku-co zrobić żeby nie przedłuża

Witam wszystkich,
Obecnie jestem na ziku kilka tygodni, chciałabym żeby agencja nie przedłużyła mi umowy ( mam tygodniówki), aby skorzystać z prawa do zasiłku. Jednak są uparci i jak dotąd nie otrzymałam informacji o zakończeniu umowy a nie chciałabym przebywać dalej na chorobowym ( codzienne telefony, lekarz zakładowy itp.)
Pytanie do Was, co zrobić żeby w końcu chcieli się mnie pozbyć? :)
 
 
Lunka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lip 2019
Posty: 3
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 3:06 pm   

Bardzo dziękuję za "konstruktywną" wypowiedź. Jestem na zwolnieniu ze względu na to, że dzięki pracy za granicą zniszczyłam sobie plecy. Nie wiem gdzie tu widzisz kombinowanie człowieku.

Bardzo proszę o wypowiadanie się na tematy, o których masz pojęcie.
Ostatnio zmieniony przez Lunka26 Pią Lip 19, 2019 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 3:08 pm   

Lunka26,
Cytat:
jestem na ziku kilka tygodni
co to jest ten ''ziku'' ? :029:


Nie szargaj opinii innym porzadnym Polakom, bo od czasu zeszlorocznej afery z pobieranymi z UWV zasilkami dla bezrobotnych ,coraz czesciej daja sie slyszec glosy i to nie bez racji, ze jestesmy kombinatorami !

edytowalam bo pomyslalm sobie ze i tak, czego bym tu nie napisala bedziesz miala w glebokim powazaniu .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lip 19, 2019 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 3:15 pm   

Lunka26 napisał/a:
chciałabym żeby agencja nie przedłużyła mi umowy
np.tu juz zaczynasz kombinowac powiedz ze sie pomylilam .

Lunka26 napisał/a:
Jestem na zwolnieniu ze względu na to, że dzięki pracy za granicą zniszczyłam sobie plecy. Nie wiem gdzie tu widzisz kombinowanie człowieku.


Wiec szukaj pracy siedzacej ,albo lezacej- taka tez tu jest ...przysadzonkach
 
 
Lunka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lip 2019
Posty: 3
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 4:56 pm   

Panicelinka napisał/a:
Lunka26 napisał/a:
chciałabym żeby agencja nie przedłużyła mi umowy
np.tu juz zaczynasz kombinowac powiedz ze sie pomylilam .

Lunka26 napisał/a:
Jestem na zwolnieniu ze względu na to, że dzięki pracy za granicą zniszczyłam sobie plecy. Nie wiem gdzie tu widzisz kombinowanie człowieku.


Wiec szukaj pracy siedzacej ,albo lezacej- taka tez tu jest ...przysadzonkach



Gdybyś przeczytała dokładnie to wyczytalabys, że nie chcę żeby mi przedłużyli umowę z tego względu, że gdy jestem na zwolnieniu muszę codziennie dzwonić do agencji, tłumaczyć się itd. Gdzie tu kombinowanie? Nie chcę zasiłku chorobowego bo taki bym dostała i byłby większy od normalnego, ale zanim by się to stało minąl by miesiąc czy dwa. Chcę normalny. Poza tym, chyba naprawdę bardzo Ci się nudzi, że próbujesz zepsuć komuś humor swoimi tekstami. Tutaj bardzo sprawdza się opinia rodaków za granicą, jad niesamowity.
Przyjechałam tu zarobić. To, jak agencje mnie traktowały i traktują innych ludzi, to, w jakich warunkach mieszkałam zanim poszłam na swoje, to, jak agencje ignorowały moje prośby o równe traktowanie pozostawia wiele do życzenia. I nie, nie zamierzam iść z chorymi plecami do pracy. Zamierzam odpocząć i je wyleczyć. Bo do cholery jasnej mam 26 lat, a przez te wszystkie normy, przez poganianie i chęć udowodnienia,że jest się dobrym pracownikiem zniszczyłam sobie zdrowie. I nie odpuszczę. Mi nikt nie odpuszczał.
Zluzuj trochę i jak nie masz odpowiedzi na moje pytanie to się nie wypowiadaj, bardzo proszę. Okaż poziom.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 7:10 pm   

Lunka26 napisał/a:
Nie chcę zasiłku chorobowego bo taki bym dostała i byłby większy od normalnego, ale zanim by się to stało minąl by miesiąc czy dwa. Chcę normalny.


Chorobowe wyplaca pracodawca lub jego ubezpieczalnia ewntualnie UWV
kto to wyplaca zelezy od kontraktu jaki masz na dana chwile.
chorobowe z UWV jest wyplacane co tydzien , fakt ,Urzad UWV ma czas 4 do 8 tyg na wyplacenie pierwszych pieniedzy

Lunka26 napisał/a:
Gdybyś przeczytała dokładnie to wyczytalabys, że nie chcę żeby mi przedłużyli umowę z tego względu, że gdy jestem na zwolnieniu muszę codziennie dzwonić do agencji, tłumaczyć się itd

Chyba sama sobie odpowiedzialas na swoje pytanie ...

- nie dzwon i sie nie tlumacz, skoro to taki problem ,po prostu ich olej, to cie wyleja i sprawa zalatwiona .
Gorzej kiedy otrzymasz Ontslag op staande voet ,wowczas i nie bedziesz miala prawa do zasilku
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 9:59 pm   

Lunka26 napisał/a:
Obecnie jestem na ziku kilka tygodni,

Lunka26 napisał/a:
Jednak są uparci i jak dotąd nie otrzymałam informacji o zakończeniu umowy
Z powodu prawa w NL, podczas chorobowego nie moga cie zwolnic a jedynie moga nie przedluzyc kontraktu z toba, wiec twoj kontrakt nie jest przedluzany co tydzien a masz na czas okreslony . Gdybys miala tygodniowki dawno juz po tygodniu chorobowego zostal by nie przedluzony . Tak wiec kolo sie zamyka, jestes chora wiec bedziesz miala nadal chorobowe przez/od pracodawcy . Jak sie zakonczy twoj kontrakt przejdziesz do UWV na chorobowe.
Lunka26 napisał/a:
Nie chcę zasiłku chorobowego bo taki bym dostała i byłby większy od normalnego, ale zanim by się to stało minąl by miesiąc czy dwa. Chcę normalny
Nie wiem co ty w koncu chcesz ? chcesz to chorobowe czy go nie chcesz ? pozatym nie wiem jakie masz pojecie o wysokosci wyplacanego chorobowego , ale sie domyslam ze masz nikla wiadomosc na ten temat . Wiec ci wytlumacze jak go wyliczaja i to bez roznicy czy to pracodawca czy ubezpieczalnia czy UWV zasady naliczania chorobowego sa te same . Tak wiec biora srednia twoich dochodow z ostatnich 12 m-cy lub o ile krocej pracowalas to z ostatniego okresu pracy . Dziela twoje srednie dochody przez ilosc dni roboczych w danym okresie ( 261 dni w roku ) i wychodzi ci stawka dzienna . Od tej stawki przez pierwszy miesiac dostajesz 75% nastepne meisiace 70% . Co do okresu platnosci przez UWV czy ubezpieczalnie czy tez twojego pracodawce to jak juz panicelinka napisala maja na to 4 do 8 tyg i to jest ustalone prawnie .
Lunka26 napisał/a:
estem na zwolnieniu ze względu na to, że dzięki pracy za granicą zniszczyłam sobie plecy.
Lunka26 napisał/a:
chęć udowodnienia,że jest się dobrym pracownikiem zniszczyłam sobie zdrowie.
Wiec to ze bola ciebie plecy to jest tylko i wylacznie twoja zasloga wiec nie obarczaj tym nikogo innego .
Wracajac do sedna sprawy :
Lunka26 napisał/a:
Pytanie do Was, co zrobić żeby w końcu chcieli się mnie pozbyć?
Ano zglosic ze juz wyzdrowialac i rozwiazac kontrakt za porozumieniem stron lub dopracowac / siedziec na chorobowym do konca kontraktu . Pamietaj jednak ze jezeli oni ci zaproponuja nastepny kontrakt a ty odmowisz to nie bedzie ci sie nalezlo nic nawet zasilek .P.S chorobowe z UWV jest jeszcze trudniej utrzymac jak przez pracodawce . Wprawdzie nie musisz sie codziennie meldowac ( o ile nie masz reintegracji ) to jednak bedziesz musiala sie stawic u lekarza zakladowego , a ten z powodu bolu kregoslupa bez podstaw medycznych wysle ciebie spowrotem do pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lip 19, 2019 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group