NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilek dla bezrobotnych /transfer zasilku do Polski
Autor Wiadomość
Kazek04
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2019
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 15, 2019 8:16 pm   Co dalej po transferze do Polski (3 miesiące)

Witam. Pytanie takie. Co w sytuacji gdy dostałem zasiłek na 1 rok. Robie transfer do Polski. Ale chciałbym nadal pobierać (po 3 miesiącach) zasiłek ale w Polsce. Czy mogę kolejny raz prosi o transfer do Polski?
A jeśli tak to czy muszę być kolejny raz na terenie NL do czasu wydania wniosku? I co z ubezpieczeniem w tym okresie. Czy muszę wykupić na te kilka dni (chyba nie da sie skoro się już nie pracuje)
Pzdr.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 16, 2019 11:31 pm   

Kazek04, transfer mozesz zrobic tylko 1 x na 3 mce . Robiac trnasfer do PL nie musisz miec ubezpieczenia wiec mozesz je sobie poprostu zamknac po odtrzymaniu transferu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 16, 2019 11:31 pm   

Sa niekiedy wypadki gdy UWV pozwala na przedluzenie transferu jednak nie jest to takie proste
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
slovan
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 8:39 am   

baileys napisał/a:
Sa niekiedy wypadki gdy UWV pozwala na przedluzenie transferu jednak nie jest to takie proste


Jakie to wypadki pozwalają na przedłużenie tego transferu ?
Transfer zasiłku dla bezrobotnych jest możliwy przez okres 3 m-cy z możliwością przedłużenia do 6 m-cy we wszystkich krajach UE.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 4:21 pm   

Bezrobotny, który chce przedłużyć okres transferu zasiłku dla bezrobotnych o kolejne trzy miesiące, musi uzasadnić, dlaczego nie udało mu się znaleźć pracy w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Celem transferu zasiłku dla bezrobotnych jest bowiem poszukiwanie pracy przez bezrobotnego na terenie państwa, do którego zasiłek jest transferowany. Czesto jest wymagane udowodnienie ze sie szukalo pracy i ze jej sie nie dostalo np mailowo , pisemnie , sms itd . Jezeli nie ma sie wystarczajaco duzo dowodow UWV moze uznac ze sie za malo zrobilo w celu znalezienia pracy i wtedy nie przedluza tego transferu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
r0bert
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 8:52 pm   

Witam, miałem kontrole w UWV i zażądali dostarczenia im wyciągów bankowych z całego okresu pobierania zasiłku. Mówili, że jeśli tego nie zrobię to sami wejdą na moje konto i je pobiorą. Czy mają do tego prawo?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 31, 2019 10:21 pm   

r0bert, oni nie maja prawa pobrac wyciagow z twojego konta , ale jak im nie okazesz tych wyciagow to wstrzymaja ci zasilek a nawet beda mieli prawo zarzadac zwrotu juz wyplaconego zasilu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 25, 2019 5:06 pm   

przeniesione

gpm2746 napisał/a:
Witam Jestem na zasiłku dla bezrobotnych złożyłem wniosek na stronie UMV
jak to jest z tym rachunkiem zysków i strat oraz z zgłaszanie aktywności poszukiwania pracy ? czy jest jakiś termin do którego trzeba to zrobić i jak to zrobić ? 16 był pierwszy dzień bezrobocia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 27, 2019 10:28 am   

matti94 napisał/a:


Zasiłek dla bezrobotnych czy przysluguje?


Witam pracuje 7 miesiecy z czego 3 tyg bylem na urlopie, z tego co obliczyłem to mam przepracowane 27 tygodni (odliczając urlop, który był bezpłatny) z czego w tym czasie chorowałem w sumie 3 tyg.

Okazuje się że nie zostanie mi przedłużona umowa... Czy w tej sytuacji należy mi się zasiłek?
Czy chorobowe jest wliczane w okres przepracowany, jeżeli miałem normalnie wypłacane?

Dodam że jedno chorobowe było wypłacone z 2 miesięcznym opóźnieniem, z powodu zaniedbania koordynatora.

Był także w pracy taki tydzień ze praca była tylko w 2 dni w tygodniu z powodu inwentaryzacji. Jak to się ma do czasu przepracowanego? czy jest to zaliczane jako 2 dni czy jako tydzien?

Dziekuje za pomoc
 
 
Kalluy
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 07, 2019 4:22 pm   

Witam mama parę pytań
A więc byłem w UVW złożyłem wniosek oraz zapisałem sie do werkbedrife.
Po paru dniach otrzymałem formularz do wypełnienia oraz 4 kopie Mijn sollicitatieactiviteiten.
Zastanawiam się teraz czy powinienem otrzymać jeszcze informację o przyznanym mi zasiłku? Czy sam formularz oraz Mijn sollicitatieactiviteiten świadczą o tym iż otrzymałem zasiłek?

Chciałbym się również zapytać czy wniosek o transfer zasiłku mogę złożyć przed upływem pierwszych czterech tygodniu od momentu złożenia wniosku tak aby po miesiącu móc już wrócić do Polski?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lip 07, 2019 5:07 pm   

Kalluy, z poprzedniej strony
Panicelinka napisał/a:

Cytat:

Yerin,
Czekam już miesiąc od tych formularzy i sama nie wiem czy to wszystko ma tak wyglądać czy jak

Czy otrzymalas decyzje z UWV dotyczaca przyznania zasilku ?
Jesli tak, to czy bedac jeszcze tu na miejscu, wystapilas do tego urzedu o transfer zasilku do Polski ?
Czy zanim otrzymalas decyzje o transferze zasilku , przebywalas jeszcze na terenie Holandii do dyspozycji UWV - przez cztery tygodnie , bo dopiero po tym czasie ,mozesz transferowac swiadczenia do Polski


Wez tez pod uwage fakt, ze od jakiegos czasu , toczy sie postepowanie wyjasniajace, dotyczace obcokrajowcow ,ktorzy'' transferowali'' zasilki do swoich krajow. Nie mowie ,ze nie nie jest to niemozliwe ( transfer ) ale z powodu zaostrzonych kontroli jakim podlegaja obecnie osoby ubiegajace sie o transfer zasilku , moze byc ci trudno uzyskac taka zgode z UWV.
 
 
VanKalisz
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: Śro Sie 28, 2019 8:34 pm   

edytowane w calosci (spam / reklama )


Ten watek dotyczacy zasilku ,a ty umiesciles tu nie dosc, ze pytanie o biuro , to jeszcze link do owej strony ,reklamujac tym samym biuro ksiegowe
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Sie 30, 2019 1:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nl2019
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 24, 2019 11:42 am   

Witam.
Przychodzę do Państwa z pytaniem, czy ktoś byl w podobnej sytuacji.
Mianowicie skorzystałem z usług księgowego, który nie do końca okazał się być uczciwy.
Mój zasiłek został wstrzymany, ze względu na fakt, że nie skontaktowałem się ze specjalistą ds pracy - mój pełnomocnik wgl mnie o tym nie poinformował, co więcej ciągle utrzymuje, że wszystko jest w porządku i mam czekać na pieniądze. Na wszelkie informacje ode mnie dotyczące tego, czego dowiedziałem się od UVW odpowiada, że już jest wszystko wyjaśnione - nic nie jest wyjaśnione.
Na zasiłku byłem od 1 lipca, 26 sierpnia została wysłana informacja o tym, że zasiłek został wstrzymany. 9 września podjąłem już prace. Czy w tym przypadku muszę kogoś o tym poinformować? Informowałem o tym podczas rozmowy, ale dostałem informacje, że zasiłek jest wstrzymany, więc w sumie nic do tego nie mają.
Konsultant na czacie pobrał moje dane i powiedział, że wyśle mi kopie korespondencji na mój adres( listy były wysyłane na adres księgowego), i mogę napisać sprzeciw od decyzji lub złożyć nową aplikacje o zasiłek od 1 lipca do 8 września.
Teraz pytanie, czy możecie mi poradzić co będzie dla mnie korzystniejsze i co będzie w zasadzie szybsze?
Bo nie ukrywam, że trochę się musiałem zadłużyć, żeby tutaj być i szukać pracy.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Wolfman 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 8
Wysłany: Pią Paź 04, 2019 12:09 pm   

nl2019 napisał/a:
Witam.
Przychodzę do Państwa z pytaniem, czy ktoś byl w podobnej sytuacji.

Z góry dzięki za odpowiedź.


Za wiele nie napisałeś. Nic z tego nie wynika. Mało konkretów. Przepracowałeś wymaganą ilość czasu? Pracodawca sam Cię zwolnił z pracy w normalny sposób? Czy też po pół roku zwiałeś myśląc, że się może uda? Jak tak to obecnie to mocno weryfikują i nie chcą przyznawać zasiłków.


Ja mam inne pytanie. Jestem w zasadzie po kilku dobrych latach na zasiłku , pracodawca mnie wysłał. Dostałem go i itd. Mam pytanie odnośnie wypełniania formularza na stronie uwv.nl inkomst czyli przychody. W drugim miesiącu zasiłku otrzymałem urlopowe i odprawę z firmy. Czy ja to muszę jakoś zgłaszać w tym formularzu i która to rubryka? Czy też mogę zaznaczyć, że nie otrzymałem dochodów i o tym wiedzą? Dziękuję
 
 
ddml
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 06, 2019 1:12 pm   

Witam,
Przepraszam, jeśli już ktoś kiedyś zadał takie pytanie. Mianowicie, jak wygląda sprawa , gdy:
pracujesz nieprzerwanie od kilku lat ( 4) na vast contractie ,ale chciałbyś zmienić pracę np. z powodu przeprowadzki itd. Co jeśli podejmę nową pracę i np. po msc. nie sposoba mi się itp(zarobki choćby) ( przypuszczalnie poprzez uitzeburea umowa czasowa) . Czy będę mógł skorzystać z prawa do zasiłku w Holandii?
z góry dzięki śliczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group