NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 17, 2014 11:15 am
ZORGTOESLAG
Autor Wiadomość
michal6020
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 05, 2018 12:12 pm   

Witam. Pracowałem w tym roku w Holandii przez 4 tygodnie. W przeciągu 2 tygodni otrzymałmem od Belastingdienst 3 pisma.
Pierwsze pismo z informacją abym potwierdził numer konta w celu przesłania zwrotu ubezpieczenia.
Drugie pismo że należy mi się 95E zwrotu ubezpieczenia i zostanie ono przesłane na konto
Oraz trzecie pismo że mam zwrócić 190e za ubezpieczenie.

Wszystko spoko bo domyślam się że za duża kwota została wyliczona i przesłana.
Problem w tym że nie dostałem na konto kompletnie żadnego zwrotu z ubezpieczenia - ani tych 95euro, ani 190euro ani też sumy 285euro.

Jak to rozwiązać. Nie mam konta na digi przez co skontaktowanie się z urzędem jest utrudnione. Czy jestem w stanie jakimś sposobem to sam rozwiązać czy muszę szukać jakiejś księgowej?

Z góry dziękuję za pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 05, 2018 5:28 pm   

michal6020,

Dzwon do Belstingdienst albo umow sie z nimi na spotkanie i pytaj na jakie konto zostaly przelane pieniadze, ktore tobie sie nalezaly.

Nie zwlekaj zalatwiaj to jak najszybciej ,bo beda ci rosly odsetki od sumy jaka masz zwrocic fiskusowi, wierz mi oni sie nie certola. tylko robia wszystko ..by kase odzyskac .
 
 
michal6020
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 05, 2018 6:25 pm   

Problem w tym że nie przebywam na terenie Holandii. Pracowałem tam jedynie 4 tygodnie sezonowo
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 05, 2018 8:05 pm   

michal6020,

Jesli znasz jezyk angielski lub niderlandzki to sie dogadasz .dzwonisz z Polski na ich infolinie
BelastingTelefoon Buitenland: + 31 555 385 385

https://www.belastingdien...foon-buitenland
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 9:36 am   

Potrzebuje numer swojej polisy.
Czy numer polisy na karcie ubezpieczeniowej to: ,,8 identification number of the card" ??
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 9:43 am   

djwojkot,

Het relatienummer is terug te vinden op je zorgpas en natuurlijk in de polispapieren.

Z tego co pisza na stronie ubezpieczalni, to numer znajdziesz w swojej polisie, lub na karcie otrzymanej od ubezpieczyciela ,nie pomyl go z klantnummer
 
 
Gregor1024
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 3
Wysłany: Sob Gru 15, 2018 8:30 pm   

Witam. Pracuje i posiadam ubezpieczenie od lutego i do tej pory nie ubiegałem się zorgtoeslag ale chciałbym złożyć w końcu wniosek jednak mam kilka pytań. Czy aby otrzymać ten dodatek trzeba mieć holenderskie konto bankowe? I co jeśli mieszkałem bez meldunku do listopada a teraz jestem zameldowany? Czy ma to jakiś wpływ na ten dodatek lub będzie coś nie tak?
 
 
jakub298 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Wto Sty 22, 2019 6:09 am   

Witam. W 2018 roku regularnie otrzymywałem Zorgtoeslag, w tym roku nadal pracuje w Holandii ale dofinansowania już nie otrzymałem. Czy ponownie muszę składać wniosek? Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 26, 2019 12:49 pm   

gusia17 napisał/a:
Witam,
w roku 2017 (czerwiec) złożyłam deklarację odnośnie całorocznego zwrotu dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego za rok 2016. Jeszcze jakiś czas temu na stronie "Mijn Toeslagen" w zakładce "Actuele berekening 2016" widniała tam dość spora kwota, na tą chwilę zakładka zniknęła. Pytając wcześniej księgowej dlaczego tak długo trwa ten proces powiedziała, że trzeba czekać, że wciąż weryfikują. Nie otrzymałam też żadnego listu w tej sprawie z belastingu.
Ktoś coś potrafi doradzić co teraz zrobić, bo mam już dość latania po księgowych, którym tylko zależy na wzięciu pieniędzy i niech się dzieje co chce ;)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 26, 2019 12:55 pm   

dyskusja przeniesiona z nowo zalozonego przez gusia17 tematu .pt.. ZORGTOESLAG


gusia17,

A sprawdzilas ,czy kwota ktora widniala w Mijn Toeslagen nie zostala czasem przelana na twoje konto do banku .. na pewno sama z siebie nie zniknela ze strony intenetowej .Jesli zostala ci przyznana, to musi tam widniec ,az do czasu wyplacenia .Chyba ze po corocznej korekcie inspektor belastingu stwierdzil ,ze jednak dodatek ci sie nie nalezy, lub przysluguje w innej kwocie lub zalegasz z jakims zwrotem do belastingu ...wiec o sobie pobrali ,ale o tym powinnas zostac poinformowana .
Jesli posiadasz digid to wejdz jeszcze na MijnOverheid o ile masz go aktywowany - jesli nie ,to go aktywuj i sprawdz sobie korespondencje z belastingu .


gusia17 napisał/a:
Nie zostało mi nic przelane. Weszłam też na MijnOverheid i tam nie ma żadnej informacji odnośnie składanego wniosku o całoroczny dodatek w tamtym czasie. Bardzo dziwna sytuacja, na ten moment wygląda to tak jakbym żadnego wniosku nie składała, może to wina księgowej, która mi to wtedy robiła ? (ale dostałam wydrukowaną 'prognozę' dodatku, który mi przysługuje, więc myślałam, że wszystko jest ok). Jeżeli chodzi o rozliczenie podatku, za 2016 rok również jest ono nadal "w toku" ale to chyba nie ma żadnego związku ?



gusia17 napisał/a:
Cytat:
Jeżeli chodzi o rozliczenie podatku, za 2016 rok również jest ono nadal "w toku" ale to chyba nie ma żadnego związku ?


Oj nawet nie wiesz jak bardzo jedno z drugim w BD jest powiazane.
Dlatego tez w poscie wyzej ,wspomnialam o tym ,ze byc moze zalegasz belastingowi ze zwrotem jakiejs kwoty (za wczesniejsze dodatki ) ktora teraz sobie zatrzymali na poczet owych zaleglosci. Chociaz wcale tak nie musi byc , to tylko moja dygresja.


Cytat:
Cytat:
Bardzo dziwna sytuacja, na ten moment wygląda to tak jakbym żadnego wniosku nie składała,


Rozumiem ze to ksiegowa wniosek za ciebie skladala, wiec popros ja ponownie o wyjasnienie w koncu za cos jej placisz ? Sa instytucje do ktorych mozesz zglosic skarge dotyczaca jej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lut 26, 2019 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Wrz 14, 2019 9:35 pm   

przeniesione


Maczamp95 napisał/a:
Dzieńdobry mam umówione spotkanie w Belastingu na temat zwrotu opłat za ubezpieczenie. Znajoma mi powiedziała, że bez melduknu i tak będę musiał kiedyś im te pieniądze zwrócić, jestem ciekaw jak to teraz działa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group