NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
porady językowe, tłumaczenie - pisz tylko tutaj
Autor Wiadomość
Heavenzzz
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 17, 2019 2:27 am   

Panicelinka jesteś najlepsza!


Rzeczywiście dostałem list z nr konta, ale nie należy on do mnie.

Możesz mi podpowiedzieć co powinienem teraz zrobić? Wypełnić coś na ich stronie czy pobrać i odesłać?

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)


 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Paź 17, 2019 3:16 pm   

Heavenzzz,


W tym pismie pisze , ze jezeli podany numer konta bankowego nie nalezy do ciebie, lub jest to bledny numer, musisz jak najszybciej skontaktowac sie dzwoniac do belastingu na podany w liscie nr. telefonu.

Jezeli bedziesz dzwonil z Polski to juz na inny numer niz podany w tym liscie.
Na ponizszy .Jesli sie myle ,to na pewno ktos mnie poprawi

BelastingTelefoon Buitenland: +31 555 385 385
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Wto Gru 03, 2019 9:12 pm   

Czy taki zwrot jest prawidłowy "Ik bel in namens..." ??

Chodzi o "dzwonię w imieniu" np. koleżanki która nie mówi po niderlandzku
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 03, 2019 10:57 pm   

Ik bel U namens ......
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Czw Gru 05, 2019 1:57 pm   

baileys napisał/a:
Ik bel U namens ......


Dziękuję o to właśnie mi chodziło :)
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
tulik123
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 2:38 pm   Pomocy

Witam musze podac numer konta do Holenderskiego urzedu co do zwrotu podatku , mecze juz z tym ponad poł roku i mi niezatwierdzaja moich listow z danymi konta .....
teraz znalazlem na ich stronie formularz o takiej nazwie Opgaaf Rekeningnummer Particulieren
lecz mam konto walutowe z polski moze mi ktos powiedziec jak mam wypełnić ten formularz
czy jezeli mam konto walutowe polskie mam je podac w 3 akapicie czy na odwrocie formularza
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 9:22 pm   

tulik123, Wiesz na pewno ,ze chodzi tylko o numer konta ?
A moze nie zatwierdzaja ,bo brakuje im jeszcze informacji, ktore administracja musi posiadac i zatwierdzic bys otrzymal/a zwrot .

sprawdz na tej stronie ,czy wszystkie potrzebne info ,do zmiany lub zatwierdzenia twojego konta belastingdienst posiada ...

https://www.belastingdien...ven-of-wijzigen
 
 
tulik123
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 2:02 pm   

Tak, jestem pewny że brakuje tylko danych do numeru konta, niby wszystkie dane już wysłałem ale nie w jednym piśmie, dlatego chciałem skorzystać z formularza na ich stronie ale tam jest chyba miejsce tylko na holenderski numer konta, dlatego pytam jak inni wysyłali dane z numerem konta
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 4:33 pm   

tulik123,

Wydrukuj .Potem odrecznie wpisz na tym druku z belastingu numer konta w w zapisie IBAN to powinno wystaczyc
 
 
Asikpl 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sty 2020
Posty: 1
Wysłany: Nie Sty 05, 2020 1:36 pm   pomoc w tłumaczeniu pisma

Witam kochani, dostałam takie oto pismo, wydaje mi się, że belasting chce coś więcej względem mojego rozliczenia za 2018, ale nie jestem pewna co:(

 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sty 05, 2020 4:14 pm   

Asikpl,


Potrzebne im zaswiadczenie o dochodach z Polski ,musisz im doslac w ciagu 4 tyg .Jesli im tego nie wysles nie zostanie zakwalifikowana zadna przyslugujaca ci ulga podatkowa .
 
 
viktorion
Poczatkujacy
viktorion

Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 15, 2020 1:14 pm   

Panicelinka napisał/a:
Asikpl,


Potrzebne im zaswiadczenie o dochodach z Polski ,musisz im doslac w ciagu 4 tyg .Jesli im tego nie wysles nie zostanie zakwalifikowana zadna przyslugujaca ci ulga podatkowa .



Witaj Panicelinka, z tego co widzę głównie Ty tu doradzasz, ale kieruję swoje pytanie również do innych osób.

Rozliczałem się w maju 2019 za zeszły rok. Kasę dostałem w lipcu/sierpniu. Następnie dostałem pod koniec grudnia pismo od belasting, które rzuciłem w kąt z myślą, że do niego wrócę później, bo miałem poważne problemy rodzinne. Zapomniałem o nim. Było to pismo o tym, że nie dołączyłem zaświadczenia o dochodach. :038: W międzyczasie straciłem w polsce pracę.
Dzisiaj dostałem od belasting pismo, że mam im zwrócić 570€ na konto do 22 maja. Ewentualnie mogę się sprzeciwić od tej decyzji elektronicznie bądź wysyłając swój sprzeciw listownie na adres podany poniżej.

Czy wysłanie w liście zaświadczenia o dochodach + opisanie swojej sytuacji w polsce (ciężkie problemy rodzinne w grudniu, utrata pracy w styczniu) daje jakąś nadzieję, na pozytywne rozpatrzenie sytuacji? Nie ukrywam, że 570€ w tej sytuacji to dla mnie być lub nie być.

PS. Zanim ktoś mnie zjedzie, że nie przeczytałem tego pisma - tak, to moja wina, ale miałem wtedy dość poważne problemy.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 15, 2020 7:35 pm   

viktorion,
Cytat:
Czy wysłanie w liście zaświadczenia o dochodach + opisanie swojej sytuacji w polsce (ciężkie problemy rodzinne w grudniu, utrata pracy w styczniu) daje jakąś nadzieję, na pozytywne rozpatrzenie sytuacji? Nie ukrywam, że 570€ w tej sytuacji to dla mnie być lub nie być.



Wlasnie ze wzgledu na tego typu sytuacje ,istnieje w nl belastingdienst opcja - splaty w miesiecznych ratach.
To pismo, ktore od nich otrzymales, zawiera standartowo ,taka informacje ,ze mozesz dlug rozlozyc na raty.
Wiec wplac jeszcze przed 22 maja na konto belastingu ,powiedzmy 20 euro, Belasting sprawe rozpatrzy i powiadomia cie listem na ile rat rozlozyl ci platnosci, na pewno nie beda one wyzsze niz 20 lub 25 euro.
Bardzo wazne... wplac pieniadze przed czasem, bo jesli wplyna po dacie, belasting bedzie żądał jednorazowej splaty calosci.

edit.
Odwolac sie mozna jesli istnieje do tego podstwa ,lub w przypadku gdy nie zgadzasz sie z ich decyzja.

Powodzenia .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Kwi 15, 2020 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
viktorion
Poczatkujacy
viktorion

Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 15, 2020 9:34 pm   

Czyli rozumiem, że opcja z załatwieniem zaświadczenia o dochodach i przysłaniem go Belastingowi wraz z wyjaśnieniami dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej po prostu odpada i muszę tą kasę spłacić? Nie ukrywam, że wolałbym próbować drogi odwoławczej.
 
 
honeyowsky
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Kwi 2020
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 27, 2020 7:46 pm   tłumaczenie

Witam, istnieje możliwość żeby ktoś mi to przetłumaczył i powiedział co z tym zrobić? Przyszło dzisiaj za rok 2017. Z góry dziękuję za pomoc.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group