NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Paź 05, 2021 10:15 am
Co z rodzicami w podeszłym wieku?
Autor Wiadomość
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 6:03 pm   Co z rodzicami w podeszłym wieku?

Jak wiadomo żyjąc z granicą jest fajnie, kiedy w Polsce rodzina jest zdrowa. Niestety przychodzi okres w naszym życiu kiedy rodzice coraz częściej chorują, są słabsi i wymagają opieki dzieci.

Co zrobiliście/planujecie zrobić z rodzicami kiedy na prawdę będą w podeszłym wieku i będą oczekiwać Waszej pomocy? Dom opieki to raczej szczyt patologii. A nie każda starsza osoba ma ochotę jechać na zachód, szczególnie kiedy musi opuścić lub sprzedać np. swój dom na który pracowała całe życie lub się w nim wychowała od małego.

Pytanie kieruję do osób, które są ustabilizowane w Nl i ponowny powrót do Polski to nie takie hop siup.
Ostatnio zmieniony przez nielubiebigosu Wto Maj 30, 2017 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 7:21 pm   

nielubiebigosu napisał/a:
Dom opieki to raczej szczyt patologii.
nie wiem czemu tak uwazasz , mozliwe ze ma na to wplyw polska rzeczywistosc , wychowanie , mentalnosc . Moj ojciec jest w podeszlym wieku i jak narazie radzi sobie bardzo dobrze , jednak jest zapisany na liste do domu opieki/starcow tu w NL . To byl jego wybor . Musze zaznaczyc ze moj ojciec mieszka na stale tu w NL od ponad 10 lat i moze to mialo wplyw na jego decyzje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
beta9 
Poczatkujacy
beta9

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 30
Skąd: holandia
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 8:56 pm   

No.... temat ten ciagle jest w mych myslach. Oboje rodzice zyja i maja sie dobrze na razie. Jednak juz sama mysl, ze cos sie moze stac, napawa mnie lekiem. Jestem jedynaczka i nie moge liczyc na stala pomoc innych. Wymyslilam, ze jak sie "cos" wydarzy, wezme wolne i tyle. Pojade i bede tyle, ile to konieczne. Dzieci juz mam duze, samodzielne, poradza sobie. Maz tez z glodu nie zginie ;)
 
 
PinaColada
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 08, 2019 9:34 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lis 08, 2019 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group