NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o stawki i dodatki
Autor Wiadomość
witeknr0
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2019
Posty: 2
Wysłany: Śro Lis 13, 2019 12:06 pm   Pytanie o stawki i dodatki

Witam, z góry przepraszam jeśli było podobnie już wcześniej.

Mam delikatnie mały problem, chodzi mi głównie o dodatki do stawki.
Dla danego biura pracy pracuje już dłuższy czas przez co przeszedłem już na fazę 3/C .

W jednej z firm w której pracowałem przeszedłem na stawkę 11,27€ brutto.
Niestety firma ta się spaliła i biuro rzucało mnie tu i tam.

Tutaj właśnie mam to pytanie, powiedziano mi w biurze pracy że moja stawka na godzinę pozostaje taka sama nie ważne gdzie pójdę ze względu na 3 fazę, tak więc było do czasu aż poszedłem pracować do firmy, która oferowała dodatkowe 118% dodatku.

Niestety biuro pracy powiedziało mi, że stawkę w tej pracy powinien mieć 9,68€ a nie 11,27€ (miałem liczone 9,68*118%), po jakimś czasie rzucili mnie znów do innej firmy, która oferowała 112,5% ze stawką 10,30€ (liczone miałem 10,30*112,5%).

W tym o to momencie pracuje jeszcze w innej firmie która oferuje 118% ale mam już liczone po swojej tzw stałej stawce, tj. 11,27€ (11,27€*118%) i to właśnie w tej firmie domyśliłem się, że jest coś nie tak.

Kiedy zadzwoniłem do biura powiedziano mi, że był to błąd z ich strony i uwaga, cofną moją stawkę z powrotem na 9,68*118% by było delikatnie więcej ponad stawkę stałą.

Tutaj właśnie nie rozumiem, nie jest to tak , że skoro mam swoją stawkę to powinienem dostać korektę za poprzednie tygodnie?
Moja stawka powinna być liczona razem z bonusem, tj. 11,27€*BONUS a nie jakaś stawka*BONUS byle by było więcej lub podobnie do mojej "stałej" stawki.
W ten sposób tracę tak jakby swój dodatek, a biuro pracy zwiększa swój dochód za mnie.

Wie ktoś coś na ten temat?
Dzięki z góry.
Ostatnio zmieniony przez witeknr0 Śro Lis 13, 2019 12:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lis 13, 2019 6:16 pm   

witeknr0, Podstawowe pytanie .
NA kontrakcie z twoim b.pracy jaka masz stawkę ? jest to €11,27 to taka masz miec i od tej stawki maja naliczać ci bonusy, dodatki i inne należące się ci pieniądze anie od żadnej inne stawki . Wiec idź do biura i maja ci zrobić korektę za poprzednie tygodnie . Nie pasuje im coś to idź do juridisch loket lub adwokata zajmującego się prawem pracy i ten wystosuje do nich odpowiedni list
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group