NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty ET na prywatnym mieszkaniu
Autor Wiadomość
Adas1993
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 2:41 am   Koszty ET na prywatnym mieszkaniu

Witam od jakiegoś czasu przeprowadziłem się na mieszkanie prywatne, do kiedy mieszkałem na firmowym miałem dodawane koszta ET. Wie ktoś może czy dalej powinny mi się należeć dodam że na prywatnym mieszkaniu nie posiadam meldunku a i w Polsce normalnie utrzymuje swoje prywatne mieszkanie. Proszę o. Pomoc
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 8:53 am   

Adas1993, Masz meldunek w NL ? To ET ci sie nie nalezy , ET jest dla pracownikow tymczasowych/sezonowych . Jak dobrze pamietam tez jest ograniczenie czasu przebywania/pracy w NL by taki ET dostac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Adas1993
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 11:07 am   

No właśnie nie mam meldunku bez tego ET sporo tracę bo podobne wypłaty dostawałem mieszkając na firmowym a tu jeszcze swoją drogą muszę za mieszkanie miesięcznie płacić.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 7:15 pm   

Jak dlugo jestes w NL ?Poszukaj w necie co i jak bo to jest obwarowane wieloma warunkami , czas jaki sie odtrzymywalo ten dodatek , meldunek , wysokosc dochodow itd . Niechce ci sie szukac to zadzwon do zwiazkow lub do dobrej ksiegowej i ona ci odrazu odpowie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 9:35 pm   

Kiedyś pytałam księgową o to ET to powiedziała, że to tak skomplikowane, że dokladnie nie wie o co chodzi.
A moja koleżanka, miala to ET aż do momentu jak kupiła mieszkanie w nl. A na salarisie miała np. +69€, a potem -60€ wiec nie wiem czy to się bardzo opłaca
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Adas1993
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 19, 2019 10:51 am   

No na tygodniu wychodzi jakieś 50 do przodu zawsze coś i dobrze bo et zabieraja z kwoty brutto a oddają w netto. I obniża całkowita kwotę roczna brutto i zawsze można mieć full dodatek do ubezpieczenia czyli według mnie się opłaca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group