NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Voorlopige aanslag 2018 a końcowe rozliczenie...
Autor Wiadomość
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
  Wysłany: Pią Lis 22, 2019 12:13 pm   Voorlopige aanslag 2018 a końcowe rozliczenie...

Witam,

potrzebuje porady -wskazówki w takim oto przypadku.
Zgodnie z wstępnym naliczeniem podatku (voorlopige aanslag 2018) otrzymałem 823 euro.
W ogóle nie ubiegałem się o te kwotę. Ponieważ mam zamierzchłe kwoty do rozliczenia ( do zwrotu) nie zobaczyłem żadnego euro z owego wstępnego naliczenia.
Myślałem że sprawa podatku jest definitywnie zamknieta... :043: . Jakże byłem naiwny. …..Słowo "voorlopige" nie należało do moich ulubionych.
Obecnie mam termin ( 20 grudzień) do wysłania (drogą elektroniczną) akceptacji ostatecznego wyliczenia gdzie....musze zwrócić 723 euro.
Pytania nasuwają się same:
- czy taka sytuacja jest częsta i normalna...czy tylko mi się przydarzyła?
-czy jest nikła szansa na pomyłkę Belastingu?
-czy jest szansa że nie będę musiał zwrócić kwoty bo de facto nie widziałem jej na własne oczy?

Zdaje sobie sprawę że bez pomocy księgowego się nie obędzie. Jestem ciekawy opinii może ktoś z szacownych forumowiczów miał podobny przypadek?

pozdrowionka
as
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 22, 2019 4:55 pm   

nurek102 napisał/a:
voorlopige aanslag 2018)
za co bylo to ? dodatek do Ubezpiecznia , zwrot podatku ? dodatek do czynszu ?
Stawiam na dodatek do ubezpieczenia ktory mogles odtrzymywac co miesiac . Mogl sie ktos za ciebie ubeigac np ksiegowa , b.pracy/pracodawca , twoj (fiskalny)partner itd .
nurek102 napisał/a:
Obecnie mam termin ( 20 grudzień) do wysłania (drogą elektroniczną) akceptacji ostatecznego wyliczenia gdzie....musze zwrócić 723 euro.
Nie mozliwe co opisujesz , bo w belastingdienst nik ciebie nie prosi o przyjecie "ostatecznego naliczenia a tymbardziej jezeli chodzi o zwrot dla nich , oni poprostu zadaja zwrotu czy ci sie podoba czy nie i masz to zaplacic .
nurek102 napisał/a:
czy jest nikła szansa na pomyłkę Belastingu?
tak jest nawet duza szansa na pomylke z ich strony
nurek102 napisał/a:
-czy jest szansa że nie będę musiał zwrócić kwoty bo de facto nie widziałem jej na własne oczy?
jezeli ich nie dostales to nie bedziesz musial zwracac . Uwaga na twoj poczet mogl twoi partenr fiskalny to odtrzymac , twoje biuro/pracodawca itd .
Tak masz racje ze bez ksiegowej/go sie nie obedzie chyba ze wladasz na tyle jezykiem NL lub EN by samemu to zalatwic
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Pią Lis 22, 2019 5:06 pm   

Droga Baileys,

wiedziałem że na Ciebie można liczyć. Super dzięki. Sprawę oddałem księgowej....Bo zgodnie z powiedzeniem że Polacy na zdrowiu ,na naprawie samochodów ...i na księgowości się znają...sam robiłem rozliczenia i zong :026: :043: :031: .Nauczka na przyszłość. pozdrowionka :039:

as
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group