NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca w amsterdamie dla 20-latka
Autor Wiadomość
krulartór 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 7:54 pm   praca w amsterdamie dla 20-latka

Witam serdecznie.

Moja sytuacja wygląda następująco - w tamtym roku skończyłem liceum ogólnokształcące, mam 20 lat. W zeszłym roku odwiedziłem Amsterdam i myślę, że byłaby to dla mnie najciekawsza alternatywa z miejsc mi znanych. Chciałem wyjechać na mniej-więcej rok - żeby się sprawdzić, przeżyć jakąś przygodę, nauczyć się języka.
Z językiem angielskim nie mam żadnych problemów i swobodnie się nim posługuję...

I tutaj moje pytania:
- czy mój pomysł ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Nie mam wysokich wymagań, jedyne rzeczy, które z góry odrzucam - to mieszkanie z kimś w pokoju (chciałbym wynająć nawet choćby najmniejszą klitkę, byle była w mieście; kuchnia i łazienka mogą być współdzielone) i praca budowlana, bo po prostu nie wyrobiłbym fizycznie, chucherko ze mnie.
Z tego co przeglądałem, często przewijała się oferta pracy w Ikei - ideał dla mnie, bo klasyczny zmywak bardzo by mi pasował, ale z tego co wyczytałem praca jest dla kobiet, a maksymalny (?) czas pracy to pół roku...
- wyjazd w ciemno - zdaje egzamin? co, gdzie, jak szukać?
- przeraziły mnie też różnice w płacach minimalnych dla 20-latków, znacznie różnią od płac >23 - czy w Amsterdamie dałbym radę się utrzymać, nie wypruwając sobie przy okazji żył?

pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualną pomoc :)
_________________
a lot of people never use their initiative because no-one told them to
Ostatnio zmieniony przez krulartór Śro Kwi 06, 2011 8:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 8:35 pm   Re: praca w amsterdamie dla 20-latka

krulartór napisał/a:
Witam serdecznie.

Moja sytuacja wygląda następująco - w tamtym roku skończyłem liceum ogólnokształcące, mam 20 lat. W zeszłym roku odwiedziłem Amsterdam i myślę, że byłaby to dla mnie najciekawsza alternatywa z miejsc mi znanych. Chciałem wyjechać na mniej-więcej rok - żeby się sprawdzić, przeżyć jakąś przygodę, nauczyć się języka.
Z językiem angielskim nie mam żadnych problemów i swobodnie się nim posługuję...


Witam,
Nie chce Cie straszyć ale jak masz 20 lat to za dużo nie zarobisz ( kilka osób ze mną pracuje które mają po 20 lat właśnie i wychodzą jakieś 200 euro netto za 40 godz tyg , z tych 200 trzeba jeszcze opłacić lokum + jedzenie , ubezp już odliczone od tych 200 )

Więc przy zakwaterowaniu 200 euro na miecha w co wątpię czy znajdziesz , realne to ok 300 euro na miesiąc ( 800 euro zarobisz wydasz 300 na lokum , pewnie z 100-200 na jedzenie i pierdoły tzn karta do tel itp ) wiec zostaje z 300-400 euro do odłożenia

Sam sie zastanów czy warto (ale jak chcesz coś przeżyć poznać świata to myślę że warto ... :030: )

Już nie jest w NL jak było z 4-5 lat temu że gdzie sie nie poszło to praca była a angol wystaczył w zupełności - teraz są inne wymagania ...

Pozdrawiam :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 9:01 pm   

krulartór,

Cytat:
wyjazd w ciemno - zdaje egzamin? co, gdzie, jak szukać?


http://www.niedziela.nl/i...=countryNL#1075
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
pracownik789
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Wto Gru 03, 2019 10:32 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Gru 03, 2019 5:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group