NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupic dom na kredyt hipoteczny
Autor Wiadomość
agnieszka_nl 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 12
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:51 am   

Majac 2300-2500 euro netto miesiecznie bez problemu powinnas uzyskac kredyt. Trudno mi powiedziec, czy musisz miec wklad wlasny, to juz pytanie do eksperta. Pamietaj, ze oprocz kosztu zakupu musisz tez oplacic posrednikow, notariusza, tlumacza, podatek, prowizje dla banku.

Skontaktuj sie z doradca kredytowym- oni wszyscy mowia po angielsku. Nie polecam polskich firm- moim zdaniem nie maja zbyt wielkiego rozeznania w rynku. Poza tym probuja byc zarpwno doradcami od kredytu, jak i znalezienia/zakupu mieszkania, a to zupelnie inne rzeczy.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 11:00 am   

agnieszka_nl,
Cytat:
bez problemu powinnas uzyskac kredyt.


Jesli odpowiadasz na post, to prosze cie ,dodaj do kogo kierujesz odpowiedz :039:
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
  Wysłany: Nie Paź 22, 2017 4:20 pm   Doświadczenia z maklerami hipotekerami

Coraz więcej z pośród naszych znajomych nosi się z zamiarem zakupu domu,nic dziwnego ,gdyż przy obecnym oprocentowaniu kredyty wydają sie być nadwyraz korzystne,
Niepokoii mnie bardzo,iż większość z nich nie ma o tym bladego pojęcia,
tzn.
możesz nabyć dom na nie swoim gruncie,
możesz sobie ustalić okres z odsetkami stałymi ,rata przez ten czas nie ulega zmianie,
wybrac rodzaj hipoteki,
pojawią się dodatkowe koszty to każdy wie ,ale jakie i za co to już czarna magia

Co mnie bardzo martwi ,to że każdy liczy ,że idąc do maklera on już tak to wszystko załatwi,że bedzie ok
Najlepiej żeby to był polski makler oczywiscie
na żadnej z polskich agencji pomagających w zakupie mieszkania nie ma podanych opłat jakie bedziemy musieli ponieść korzystając z ich usług

Nasi znajomi wlasnie dostali fakture na 4000e od ich maklera do tego 3000e od doradcy kredytowego
Jesli doradca kredytowy 3000e to tu mniej wiecej wszedzie tyle kosztue o tyle to co skasował makler wydaje mi się sumą mocno wygórowaną
A jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie?
ile skasował makler za swoje usługi, ile doradca kredytowy?
Opłaty były wcześniej ustalone ?
Nasze doświadczenie makler opłata z góry ustalona 1500euro plus 10% od utargowanej kwoty o ile sie uda obniżyć cenę zakupu ,ale nie więcej niż 300euro, był też warunek ,nocure no pay,jeśli z jakiś powodów nie kupimy wybranego domu nic nie placimy
Doradca kredytowy skasował 3000e ,
Wiem,że można iść bezpośrednio do banku,ale woleliśmy skorzystć z kogoś kto nam objaśni różnicę pomiędzy kredytem z dwóch różyny banków
Zachęcaam innych do podzielenia się ile Was kosztowały te usługi Możę wtedy reszta osób chcących wziąć kredyt dobrze się zorientuje w ty temacie
pozdrawiam Justyna
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 11:32 pm   Zakup domu

Jeszcze nie kupilem domu ale byl u mnie w domu koles holender,przedstawil mi propozycje bankow . Ze wzgledu na zbyt krutki czas mieszkania proponuje poczekac do marca 2018 .Tym razem nic nie wzial pieniedzy ale nastepnym raazem powiedzial 2000 mysle ze to duza kwota Udajac sie do swojego banku tylko zaplace za tlumacza ktory przyjdzie ze mna Po zatym to sa koszta okolo 8-10 tys na dzien dobry typu notariusz pierwsza wplata Co do maklera to mysle ze on w cenie domu wystawionego ma mozliwosc obnizenia ceny i jeszcze pozostaje zarobek do tego ale tylko tak mysle Zwruc uwage ze jak idziesz ogladac dom nie ma wlasciciela tak mialem jak mieszkalem na wsi zawsze przychodzil makler z klijetami
_________________
kacperek24
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 6:27 am   

malgorzatakujawa napisał/a:
Udajac sie do swojego banku tylko zaplace za tlumacza


czy aby napewno? a prowizja banku? skad bedziesz wiedziec ,że uzyskaszkredyt na dobrych warunkach?
można oczywiscie sprawdzic aktualne oprocentowania kredytow w necie na na independer.nl

malgorzatakujawa napisał/a:
nastepnym raazem powiedzial 2000 mysle ze to duza kwota

Biorąc kredyt na okolo 200.000e spłacajac go lat 30 kwote o wiele wyzsza 2000e to dużo?
To tylko moja opinia,ale warunki kredytowe pozwola ci zaoszczedzić badz stracić o wiele większe kwoty

malgorzatakujawa napisał/a:
Co do maklera to mysle ze on w cenie domu wystawionego ma mozliwosc obnizenia ceny i jeszcze pozostaje zarobek do tego ale tylko tak mysle

Pewnie ma ,ale nie ma w tym żadnego interesu,gdyż prauje na prowizji tzn ma procent od kwoty za jaką dom sprzeda
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 7:29 am   Zakup domu

W moim przypadku chodzi o kwote do 100 tysiecy i przegladajac wszystkie oferty banku najlepsza opcja byla i tak w moim banku a mysle ze jako klijet banku i tak mnie taniej wyniesie jak przez posrednika Zaznaczam ze najlepiej szukac Bez znajomych, do mnie przyszedl posrednik od maklerki ktora znam poniewaz pracuje z maklerki bratem . Od tej maklerki wynajolem mieszkanie A tak pozatym jeszcze nie bylem w banku zeby spytac o koszt kredytu hipotecznego ktury juz przerabialem na ich stronie Tak jak napisalem musze poczekac do marca 2018 Tak pozatym taniej i tak ciebie wyniesie jechac z osoba ktura biegle czyta pisze po holendersku zamiast brac polskiego posrednika ktury ci i tak nie da gwarancji na pismie pieczatka tlumacza przysieglego bo jezeli bedzie taka potrzeba to jest dodatkowy koszt Takie sa moje spostrzezenia i kazdy zrobi jak uwaza
_________________
kacperek24
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 2:54 pm   

malgorzatakujawa napisał/a:
zamiast brac polskiego posrednika

Raczej unikałabym polskich pośredników,jeszcze nie spotkałam się z pozytywną oceną ich usług,
mogę się mylić oczywiście

malgorzatakujawa napisał/a:
jako klijet banku i tak mnie taniej wyniesie jak przez posrednika

to niewątpliwie prawda ,znajomi załatwiali bezpośrednio przez bank,na plus mniejsze koszty załatwienia kredytu, na minus wszystkie sprawy okołokredytowe są na Twojej głowie,oni parę razy musieli brać wolne ,żeby tu podjechać coś podpisać coś załatwić w godzinach pracy, to też kosztuje,
nie mieli do wyboru rodzaju hipoteki z góry bank im zaproponował liniową im to pasowało
Cytat:
kazdy zrobi jak uwaza
_________________

święta prawda,tylko dobrze jest wcześniej się dobrze zaznajomić o rodzjach kredytu,oprocentowaniu,innych kosztach itp
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 5:28 pm   

Ja osobiscie kupowalem z posrednikiem , co prawda kosztowal 2000 euro , ale...

Jest tyle spraw do zalatwienia, jesli nie znasz bardzo dobrze jezyka to uwazaj..zaoszczedzisz moze te 2000 euro ( ktore i tak mozesz odliczyc od podatku) a mozesz sobie narobic tyle problemow ze bedziesz przez 30 lat cierpial.

Moj posrednik zalatwil takze ubzepiecznie no i wlasciwie wszytsko ..

Pamietaj ze oprocentowanie jest wazne, ale sa tez inne sprawy ..

Przyklad , znalazlem kredyt o 0,30 % taniej niz inne...ale okazalo sie ze w warunkach bylo ze jak sprzedaz nieruchomosc przed okresem 30 lat, musisz zalpacic karne odsetki..

Przyklad kolejny, czy isteniej mozliwosc bezkarnej wczesniejszej splaty kredytu...??.Nie u kazdego kredytodawcy mozna, jak splacisz wczesniej , zaplacisz kare,,''itd, itd..

Twoj bank ma zapewne w swojej ofercie tylko i wylacznie swoje produkty, zas posrednik ma ofercie wszystkich kredytodawcow na rynku..

Zastanow sie powaznie, bo zaoszczedzis kilkaset euro teraz , a okaze sie ze pozniej cie to wiecej wyniesie..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 7:52 pm   

darkis napisał/a:
jak sprzedaz nieruchomosc przed okresem 30 lat, musisz zalpacic karne odsetki..


To bardzo dobre warunki jeśli nie masz karnych odsetek przy wczśniejszej spłacie :)

My możemy "bezkarnie" nadpłacać 10% rocznie ,niektóre banki dają 15%,czyli placąc te 10% kwoty kredytu więcej w skali roku po niecałych 10latach masz po kredycie - super sprawa

Bardzo wiele osób bierze okres stałych odsetek na lat 10 ,ok rata jest niższa ale czy ktoś się zastanowił co bedzie jak za lat 10 oprocentowanie gwałtownie wzrośnie i nagle rata 500 zrobi się ratą 800 albo i wiecej?
Nie każdy doradca zwraca na to uwagę ,a to moim zdaniem bardzo ważna decyzja,
Bo kredyt jest na lat 30 i ta tabelka z płatnosciami jest aktualna tylko w okresie stałych odsetek
Wykresów czytć do przodu nikt nie potrafi,ale można spojrzeć na 10 lat do tyłu i wtedy oprocentowanie bylo o niebo wyższe,co bedzie za pare lat czas pokaże
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 9:19 pm   

justynamartyna napisał/a:
Niepokoii mnie bardzo,iż większość z nich nie ma o tym bladego pojęcia,


Ale co w zwiazku z tym czy maja udac sie do ciebie jako konsultanta w tej sprawie ?
przeciez kazdy robi tak jak chce i nic nie pomoze, tu twoje umartwianie sie .

Cytat:
możesz nabyć dom na nie swoim gruncie,
ze co ??
Dobre....a jak myslisz czemu my tu ,majac wlasne domy ,wszyscy placimy podatek od gruntu tyko nie mow mi, ze to jest jaki inny rodzaj podatku

Cytat:
Najlepiej żeby to był polski makler oczywiscie


a juz w innym poscie piszesz

Cytat:
Raczej unikałabym polskich pośredników,jeszcze nie spotkałam się z pozytywną oceną ich usług,
wez sie moze zdecyduj ..co ?

justynamartyna napisał/a:
Wykresów czytć do przodu nikt nie potrafi,ale można spojrzeć na 10 lat do tyłu i wtedy oprocentowanie bylo o niebo wyższe,co bedzie za pare lat czas pokaże


Zawsze tak bylo, nikt nie jest wrozbita i nie przewidzi tego, co bedzie za 10 lat,
Szczerze mowiac pytasz jak bylo w naszym przypadku ,a kiedy ktos odpowie , studzisz i zalecasz ostroznosc w kadej postaci ...gdyby tak kazdy poszedl twoim tokiem rozumowania, to watpie ,ze w najblizszej dziesieciolatce zdecydowalby sie na kupno domu, no bo cos tam ...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 9:27 pm   

Panicelinka napisał/a:

Cytat:
Cytat:
możesz nabyć dom na nie swoim gruncie,

ze co ??
Dobre....a jak myslisz czemu my tu ,majac wlasne domy ,wszyscy placimy podatek od gruntu tyko nie mow mi, ze to jest jaki inny rodzaj podatku
a no mozna i jest tzw pachtgrond lub bardziej znany jako erfpacht
Cytat:
Wat is erfpacht?
In Nederland staat een groot aantal huizen niet op eigen grond, maar op grond met erfpacht. Erfpacht is een recht dat het midden houdt tussen eigendom en huur. Het geeft exclusief recht op het gebruik van een onroerende zaak, meestal een stuk grond.
https://www.eigenhuis.nl/...plicht/erfpacht
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 9:38 pm   

baileys, Zgadza sie jest erfpacht i sa niektorzy ,ktorym ten rodzaj odpowiada ,ale przy zakupie nieruchomosci jest to dokladnie zaznaczone .

Odpowiadajac na post justynamartyna, myslalm o ''normalnym'' zakupie domu
a nie wspomnianym przez ciebie domu na kawalku dzierzawionej ziemi .
 
 
justynamartyna 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: nieuw-vennep
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 9:42 pm   

baileys napisał/a:

Panicelinka napisał/a:

Cytat:
Cytat:
możesz nabyć dom na nie swoim gruncie,

ze co ??
Dobre....a jak myslisz czemu my tu ,majac wlasne domy ,wszyscy placimy podatek od gruntu tyko nie mow mi, ze to jest jaki inny rodzaj podatku
a no mozna i jest tzw pachtgrond lub bardziej znany jako erfpacht
Cytat:
Wat is erfpacht?
In Nederland staat een groot aantal huizen niet op eigen grond, maar op grond met erfpacht. Erfpacht is een recht dat het midden houdt tussen eigendom en huur. Het geeft exclusief recht op het gebruik van een onroerende zaak, meestal een stuk grond.
https://www.eigenhuis.nl/...plicht/erfpacht


tak to właśnie wygląda,że w większości nie mamy bladego pojęcia o tego typu sprawach,
i nic wtym złego,
ale przed zabraniem sie za kupno wymarzonego domu warto by takie zaległości nadrobić,
Niewiedza może słono kosztować

[ Dodano: Pon Paź 23, 2017 10:47 pm ]
Panicelinka napisał/a:
Odpowiadajac na post justynamartyna, myslalm o ''normalnym'' zakupie domu
a nie wspomnianym przez ciebie domu na kawalku dzierzawionej ziemi .


nie zauważyłam na fundzie czy innych tego typu stronach,żeby oferty domów na nie swoim gruncie były jakoś specjalnie oznaczone jako "nienormalne"
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:12 pm   

justynamartyna napisał/a:
nie zauważyłam na fundzie czy innych tego typu stronach,żeby oferty domów na nie swoim gruncie były jakoś specjalnie oznaczone jako "nienormalne"



Ale dlaczego nazywasz je ''nienormalne'' nie bardzo rozumiem ?
Funda zaznacza i to bardzo wyraznie , domy stojace na nie swoim grunicie

edit.
Taki przyklad

Huis te koop: Torenweg 2 7391 DG Twello. ... Oppervlakte: 800 m²; Eigendomssituatie: Eigendom belast met erfpacht (einddatum erfpacht: 31-12-2089
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Paź 23, 2017 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jean 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 10, 2019 2:54 pm   Re: Czy warto kupic dom na kredyt hipoteczny

spam
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Gru 10, 2019 4:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group