NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozliczenie podatku 2019
Autor Wiadomość
Chease
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 3
  Wysłany: Pon Lut 17, 2020 1:22 pm   Rozliczenie podatku 2019

Cześć, dostałam formularz od belastingdienst dotyczący rozliczenia za rok podatkowy 2019. Aczkolwiek dostałam formularz aangifte voor buitenlands belastingplichtigen dla osób, które częściowo mieszkają za granicą (czyli prawdopodobnie potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach z Polski) ale sęk w tym że cały rok przepracowałam w Holandii, także tu mieszkam, czy mogę się rozliczyć normalnie? Czy będzie do tego potrzebne zaświadczenie z Polski o dochodach( w tym przypaku zerowe)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 17, 2020 8:32 pm   

Chease napisał/a:
sęk w tym że cały rok przepracowałam w Holandii, także tu mieszkam, czy mogę się rozliczyć normalnie?
jestes zameldowana od 01-01-2019 do 31-12-2019 w NL ? tak caly rok czyli 365 dni ? nie to nie mozesz sie normalnie rozliczyc i potrzebujesz rozliczenia w PL , nie chcesz czy nie mozesz tego rozliczenia dostaczyc nie dostaniesz znizki .
Jezeli masz tu caly rok meldunek to nie potzebujesz tego rozliczenia z PL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 20, 2020 7:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 10:32 pm   

baileys napisał/a:
nie to nie mozesz sie normalnie rozliczyc i potrzebujesz rozliczenia w PL

w podobnym u mnie przypadku z pomoca znajomego ktory zna jezyk obeszlam wymaganie skladania zeznania z Polski
poprosil w moim imieniu aby sprawdzili okresy zatrudnienia i pomysleli jak pracujac stale od poniedzialku do piatku moglabym jeszcze pracowac w Polsce, przeszlo
moze warto sprobowac
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 20, 2020 7:24 am   

seemija, a meldunek jak obejdziesz ? nie masz meldunku caly rok to musisz uzywac kasiazki
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 20, 2020 7:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 10:37 pm   

baileys napisał/a:
seemija, a meldunek jak obejdziesz ? nie masz meldunku caly rok to musisz uzywac kasiazki
nie wiem jak teraz, w 2015 zameldowalam sie w marcu a ksiazki nie robilam nigdy (znajoma robila)
nie powiem jak sie to udalo, ale rozliczenie robilam na DigId bez problemu (jedynie z tym oswiadczeniem ze mieszkam stale i przebywam w NL)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group