NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z exportem auta
Autor Wiadomość
halucynull
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 3
  Wysłany: Pią Lip 13, 2018 12:53 pm   Problem z exportem auta

Witam. 25 kwietnia kupiłem auto na NL blachach, wyrejestrowałem je w RDW i przy okazji tego zapytałem faceta który mnie obsługiwał czy mogę w dowolnej chwili zjechać nim do polski (wytłumaczyłem, że dopiero w lipcu będę jechał do polski i auto będzie stało bez blach w garażu). Powiedział, że tak, jedynie muszę kupić wtedy tablice z ubezpieczeniem i musi być ważne APK.
Wczoraj tj. 12 lipca, kupiłem zjazdowe tablice, założyłem i podczas jazdy od razu trafiłem na policję, która mnie zatrzymała. Okazało się, że nie mogę jeździć tym autem bo według policji nie powinno być go już dawno w Holandii. wyjaśniłem im całą sytuację, spisali dane, zrobili zdjęcia i zabronili poruszania się tym pojazdem.
Po całej tej sytuacji zacząłem szukać w internecie jakichś informacji i dowiedziałem się że mam 2 tygodnie na wyjazd autem z kraju od momentu wyrejestrowania. Jednak Pan z RDW wprowadził mnie w błąd, mówiąc że auto może poczekać i będę mógł nim po takim czasie wyjechać z Holandii.
W związku z tym mam pytanie czy osoba która wyrabiała mi tablice exportowe mogła je wydać na auto którego powinno już dawno nie być w Holandii? Czy w razie nałożenia na mnie kary przez Belasting będę mógł się skutecznie odwołać (Policjant powiedział, że nałożenie kary to nie sprawa ich lecz Belastingu)? Miał ktoś podobną sytuację lub słyszał o czymś takim? Z góry dziękuję za pomoc. :073:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 13, 2018 1:45 pm   

a tablice zjazdowe kupiles w NL czy DE ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 13, 2018 3:49 pm   

halucynull napisał/a:
zapytałem faceta który mnie obsługiwał czy mogę w dowolnej chwili zjechać nim do polski (wytłumaczyłem, że dopiero w lipcu będę jechał do polski i auto będzie stało bez blach w garażu). Powiedział, że tak, jedynie muszę kupić wtedy tablice z ubezpieczeniem i musi być ważne APK.


Nigdy tak nie bylo , az trudno mi uwierzyc, by RDW wprowadzil cie w blad ,moze cos zle zrozumiales ?

Cytat:


Masz 2 tyg. na wyjazd. Terminu nie można przedłużyć. Później tylko laweta. Za tablice zjazdowe + ubezpieczenie na 2 tyg. zapłacisz około 150€. Samo wyrejestrowanie na eksport w RDW to tylko 9€ (musisz oddać żółte tablice). Zjazdówki możesz sobie zrobić nawet z kartonu, numer pozostaje ten sam a możesz sobie wyrobić w prawie każdym lepszym motoryzacyjnym za kilka € takie aluminiowe. Z ubezpieczeniem powinnaś dostać zieloną naklejkę na tablice.

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=313945
 
 
halucynull
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 10:08 am   

baileys napisał/a:
a tablice zjazdowe kupiles w NL czy DE ?


Normalnie w Holandii kupiłem

[ Dodano: Nie Lip 15, 2018 11:14 am ]
@Panicelinka
Sęk w tym, że pytałem o to dwa razy żeby nie było wątpliwości, ale faktycznie mogło zajść jakieś nieporozumienie i albo ja źle zrozumiałem Pana z RDW albo on nie dokładnie wiedział o co mi chodzi. Pomijając ten fakt, mam pytanie. Czy mimo tego, że termin na wyjazd z kraju tym autem juz dawno minął to Pan w komisie gdzie kupowałem tablice mógł mi je wydać? Przecież tego auta nie powinno tam być wcale. I czy jest szansa że zwróci mi pieniądze za te tablice?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 12:40 pm   

halucynull,
A moze ty w RDW zrobiles autoschorsting
czyli czasowe wyrejestrowanie auta , to kosztuje € 73,00 per jaar

Jesli jednak byl to autoexport ,to zaplaciles jakies 150 euro i od razu otrzymales ,tablice zjazdowe i ubezpieczenie na auto .

Napisz ile zaplaciles panu w RDW i bedzie wiadomo jakiej operacji dokonales.

Jesli jednak auto bylo na eksport, to w tej chwili pozostaje tylko lawaeta ...gdyz czas na wywoz auta dawno minal .RDW nie odda cie kasy .
 
 
halucynull
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 3
Wysłany: Nie Lip 15, 2018 6:49 pm   

To było wyrejestrowanie auta na export. Zapłaciłem niecałe 10€.
A co do tablic, nie kupiłem ich w RDW tylko w komisie samochodowym i nie w dniu wyrejestrowania (25.04) tylko kilka dni temu a dokładnie w piątek 12.07.
Więc teraz pozostaje tylko pytanie czy właściciel tego komisu mógł mi je wydać w takiej sytuacji i czy jest szansa na zwrot pieniędzy. Jutro po pracy mam do niego jechać i spróbować.
Laweta już na środę zamówiona... :088:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lip 16, 2018 7:53 am   

jak bylo to wyrejestrowanie na export to miales tylko 14 dni na wyjazd i nie da sie tego obejsc . tak tablice mogl wydac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
isiyu96
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 10, 2018 11:59 am   

Witam. Zakupiłem samochód w holandi w komisie i dowód deel 1 w formie karty bankomatowej który dostałem jest na poprzedniego właściciela nie tego który sprzedawał w komisie tylko od którego kupił, właściciel komisu przerejestrowal na siebie ale nie otrzymał nowego dowodu od rdw lewcz w dokumencie deel 2 jest data przerejestrowania przez komis, czy nie będzie problemu z rejestracją w Polsce?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 10, 2018 4:28 pm   

forum przegladales ?

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=301006
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=107990
 
 
BusTra
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Mar 20, 2020 1:39 pm   

Dzień Dobry,
mam pytanie dotyczące sprzedaży motocykla z Holandii do Polski.
Kupiłem motocykl zarejestrowany w Holandii, w RDW powiedziałem, że to na eksport, na przyczepie, bez ubezpieczenia.
Dostałem kartkę A4 z potwierdzeniem eksportu z Holandii, z wpisanymi moimi danymi oraz adresem w Polsce (mam też meldunek w Holandii ale skoro eksport to podałem polski?? czy dobrze?) oraz Kentekenbewijs z danymi ostatniego właściciela.
Domyślam się, że przy odsprzedaży motocykla w Polsce umowę sporządzam między sobą a nabywcą? Dane poprzedniego właściciela w Kentekenbewijs nie są już istotne? Tablica rejestracyjna została w RDW, co wpisać w umowie w polu ''numer rejestracyjny''?
Kupującemu przekazuje zarówno kartkę a4 potwierdzającą eksport jak i stary Kentekenbewijs?
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam Marek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group