NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilek dla bezrobotnych /transfer zasilku do Polski
Autor Wiadomość
nl2019
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 10, 2019 11:54 pm   

ddml napisał/a:
Witam,
Przepraszam, jeśli już ktoś kiedyś zadał takie pytanie. Mianowicie, jak wygląda sprawa , gdy:
pracujesz nieprzerwanie od kilku lat ( 4) na vast contractie ,ale chciałbyś zmienić pracę np. z powodu przeprowadzki itd. Co jeśli podejmę nową pracę i np. po msc. nie sposoba mi się itp(zarobki choćby) ( przypuszczalnie poprzez uitzeburea umowa czasowa) . Czy będę mógł skorzystać z prawa do zasiłku w Holandii?
z góry dzięki śliczne


Nie będziesz mógł. Osobie, która sama się zwalnia z pracy, nie przysługuje zasiłek.

[ Dodano: Pią Paź 11, 2019 12:55 am ]
Wolfman napisał/a:
nl2019 napisał/a:
Witam.
Przychodzę do Państwa z pytaniem, czy ktoś byl w podobnej sytuacji.

Z góry dzięki za odpowiedź.


Za wiele nie napisałeś. Nic z tego nie wynika. Mało konkretów. Przepracowałeś wymaganą ilość czasu? Pracodawca sam Cię zwolnił z pracy w normalny sposób? Czy też po pół roku zwiałeś myśląc, że się może uda? Jak tak to obecnie to mocno weryfikują i nie chcą przyznawać zasiłków.


Ja mam inne pytanie. Jestem w zasadzie po kilku dobrych latach na zasiłku , pracodawca mnie wysłał. Dostałem go i itd. Mam pytanie odnośnie wypełniania formularza na stronie uwv.nl inkomst czyli przychody. W drugim miesiącu zasiłku otrzymałem urlopowe i odprawę z firmy. Czy ja to muszę jakoś zgłaszać w tym formularzu i która to rubryka? Czy też mogę zaznaczyć, że nie otrzymałem dochodów i o tym wiedzą? Dziękuję


Musisz zgłaszać, w kwestii wypełnienia druku musisz się skontaktować z księgową, która to za Ciebie ogarnie.


Ciekawe ....Na poprzedniej stronie ,umiesciles obszerny post z wieloma pytaniami ...a tu juz sam sobie na swoje wlasne pytania odpowiadasz ? :029:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Paź 14, 2019 1:50 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Nie Paź 13, 2019 9:32 pm   

nl2019 napisał/a:
Nie będziesz mógł

bedzie, jesli kolejny pracodawca zakonczy umowe co w biurach nie jest rzadkie
 
 
ddml
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 14, 2019 1:07 pm   

dziekuje za odpowiedź. Właśnie to jest dla mnie takie troche nie fair.. osoby,które podchodzą do pracy na luzie i się nie starają, mogą iść na zasilek jesli nie zwolni się ich dyscyplinarnie lub same, a osoba na kontrakcie zostaje bez prawa do zasilku - jesli chce zmienic pracę i szuka jej 2-3 msc np..
 
 
PinaColada
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 08, 2019 10:26 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lis 08, 2019 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomek90!
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 8:47 am   formularz- aanvragen ww-uitkering

witam serdecznie,
bezskutecznie przeszukuje forum/internet w poszukiwaniu tlumaczenia badz pomocy w wypenieniu tego formularza.

Zlosilem sie do UWV w celu uzyskania zasilku lecz ten formularz sprawia mi trudnosci, z racji tego ze jest w jezyku holenderskim. ;/

Czy jest ktos mily w stanie pomoc mi go przetlumaczyc badz ma gotowy wzor tego formularza ?

Z góry dziekuje,
Pozdrawiam,

Tomek
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 6:40 pm   

napisz na pw to ci pomoge
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Maciek1992pl 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: Śro Mar 25, 2020 9:30 pm   

Witam pierwszy raz mam zamiar pobierać zasiłek dla bezrobotnych. Według kalkulatora UWV należy mi się 1550e brutto to jak duży podatek od tego jeszcze pobiera państwo? I czy ma wpływ na kwote zasiłku fakt że 4 lata przepracowałem bez żadnej przerwy?
Ostatnio zmieniony przez Maciek1992pl Śro Mar 25, 2020 10:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Mar 26, 2020 5:22 pm   

Maciek1992pl napisał/a:
czy ma wpływ na kwote zasiłku fakt że 4 lata przepracowałem bez żadnej przerwy?
nie ma to zandego wplywu na wysokosc twojego zasilku
Maciek1992pl napisał/a:
Według kalkulatora UWV należy mi się 1550e brutto to jak duży podatek od tego jeszcze pobiera państwo?
okolo 30% .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Maciek1992pl 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: Wto Mar 31, 2020 10:49 am   

baileys napisał/a:
Maciek1992pl napisał/a:
czy ma wpływ na kwote zasiłku fakt że 4 lata przepracowałem bez żadnej przerwy?
nie ma to zandego wplywu na wysokosc twojego zasilku
Maciek1992pl napisał/a:
Według kalkulatora UWV należy mi się 1550e brutto to jak duży podatek od tego jeszcze pobiera państwo?
okolo 30% .

Właśnie dostałem wniosek o przyznanie zasiłku że mój dagloon to 106e a maandloon to 2323e. Czyli jeżeli dobrze rozumiem od ich wyliczeń dostanę 75% kwoty 2323 i jeszcze zostanie zabrane mi 30% podatku i 8% wakacyjnego? Przeraża fakt że człowiek zarabiał w skali miesiąca prawie 2000e netto z wszelkimi dodatkami i nagle obcinają te sume prawie o 50% .Da to przecież 1100e na miesiąc , przy takiej kwocie nawet wegetacja jest ciężka a nie wynika to z mojego nieróbstwa a faktu że firma zamknęła działalność na okres pandemii.
 
 
Maly199129 
Poczatkujacy
Maly199129

Wiek: 32
Dołączył: 31 Mar 2020
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 31, 2020 10:02 pm   

Witam. Z kolei tez mam pytanie. Pracuje od 2013 roku w holandii. Bylem na fascie z ktorego sie zwolnilem i poszedlem do pracy do uitzendbureau, po 8 tygodniach mnie zwolnili ze wzgledu ze nie maja dla mnie pracy. Czy mam jakakolwiek szanse na zasilek?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 01, 2020 9:21 am   

Maly199129 napisał/a:
Czy mam jakakolwiek szanse na zasilek?
tak masz prawo do zasilku ww
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Maly199129 
Poczatkujacy
Maly199129

Wiek: 32
Dołączył: 31 Mar 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 01, 2020 9:31 am   

baileys napisał/a:
Maly199129 napisał/a:
Czy mam jakakolwiek szanse na zasilek?
tak masz prawo do zasilku ww
czyli nie obowiazuje mnie po zerwaniu kontraktu przepracowania 26 tygodni w innej pracy?
 
 
Anan4 
Poczatkujacy
Anan4

Dołączyła: 08 Maj 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 08, 2020 2:16 pm   Zasilek dla bezrobotnych

Aby miec prawo do zasilku trzeba przepracowac 26 tyg z 36tyg. Ale czy w te 26 tyg wliczane sa dni urlopowe na ktorych byly wyplacane pieniadze tylko z vakantiedagen bez normalnych godzin?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 09, 2020 5:15 pm   

Maly199129 napisał/a:
czyli nie obowiazuje mnie po zerwaniu kontraktu przepracowania 26 tygodni w innej pracy?
Obowiazuje , ale jak natychmiast podjeles inna prace i masz ciaglosc obowiazkowych tygodni to masz prawo do zasilku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 09, 2020 5:18 pm   

Maly199129, Wielu ludzi sie zwalnia z terazniejszej pracy bo znalezli cos innego , cos lepszego . Nie zawsze jest tak ze w nowej pracy im pasuje czy tez sa inne powody do zwolnienia danej osoby , w taki wypadku przysuguje im zasilek o ile maja spelnione warunki miedzy innym kryterium przepracowanych tygodni . Zwolnienie sie nie zawsze wiaze sie z utrata do prawa do zasilku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group