NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pieniadze z ubezpieczalni za zgon rodzica
Autor Wiadomość
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 12:36 am   pieniadze z ubezpieczalni za zgon rodzica

witam
chcialabym sie dowiedziec,czy w Holandii mozna tez otrzymac jakies pieniazki kiedy zmarl rodzic.cos jak polskie PZU.
oplacam ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie domu i hipoteki
mam przetlumaczony akt zgonu i nie za bardzo wiem ,gdzie sie mam z nim udac:(
dziekuje za informacje
_________________
ola
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 8:09 am   

Renta na dziecko -wezen pensien z SVB oraz z zakladu pracy zmarlego ojca.Jezeli tata pracowal - zaklad pracy powinien wyplacic kwote w wysokosci 3krotnej wyplaty.
Ubezpieczenie nic nie wyplaca.Tylko jezeli ktos mial wykupione ubezpieczenie na zycie lub od wypadku i zginal w wypadku.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Wto Lis 04, 2008 8:32 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 2:04 pm   Re: pieniadze z ubezpieczalni za zgon rodzica

olisimka napisał/a:
witam
chcialabym sie dowiedziec,czy w Holandii mozna tez otrzymac jakies pieniazki kiedy zmarl rodzic.cos jak polskie PZU.
oplacam ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie domu i hipoteki
mam przetlumaczony akt zgonu i nie za bardzo wiem ,gdzie sie mam z nim udac:(
dziekuje za informacje


Rodzic mial ubezpieczenie na zycie?
W Polsce po zgonie pieniadze sa wyplacane przez ZUS i nazywa sie to zasilek pogrzebowy. PZU czy inna ubezpieczalnia wyplaca pieniadze tylko w przypadku posiadania odpowiedniej polisy.
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 7:12 pm   

tata zmarl w Polsce i nigdy nie pracowal w NL.
myslalam,ze stad moge tez cos otrzymac-jako najstarsze dzieco mam prawo do3 albo 4 wolnych dni platnych,bo mam obowiazek zajac sie formalnosciami zwiazanymi z pochowkiem
za odpowiedzi od was serdecznie dziekuje
_________________
ola
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 10:14 pm   

olisimka, Wyrazy wspolczucia ...... Rozumiem ze Twoj tato byl Polakiem mieszkal i pracowal w Polsce i z tym krajem nie mial nic wspolnego ? wobec tego jak doszlas do wniosku ze moga nalezec Ci sie jakiekolwiek pieniadze za rodzica tu w Holandii? czy tylko dlatego ze Ty tu mieszkasz i placisz podatki czy moze slyszalas od kogos o podobnej sytuacji.... jestem ciekawa ,bo szczerze mowiac nigdy nie spotkalam sie tu z czyms podobnym.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 04, 2008 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 7:00 pm   

Witaj Gochna:)

W Polsce sie otrzymuje jakies pieniadze jak rodzic umrze/za tesciow otrzymuje sie polowe sumy.
Moja mama dlatego dala mi akt zgonu(mam przetlumaczony) i kazala sie tu pytac,czy uznaja.
Ja w Polsce zadnych pieniedzy z tego tytulu nie otrzymalam-tylko te PZU,bo tata wpisal mnie i mame.
Dlatego myslala,ze jak zyje tutaj,place "podatki od podatkow" jestem ubezpieczona to tutaj moge sie starac o posmiertne pieniazki.
Ale jak sie nie da to trudno.
ps.dziekuje za wspolczucia:(

I wlasnie w Polsce to tak wyglada-tu sie dowiadujesz o smierci kogos bliskiego,czlowiek jest zalamany a musisz latac od urzedu durzedu mijajac sie z zakladem pogrzebowym i wszedzie musisz sie prosic i nastac na pieniadze,bo bez nich nie pochowiesz ani stypy i proboszczowi nie zaplacisz-to jest takie zenujace.
do tego w tym nieszczesnym PZU nie wyplacili pieniedzy na poczekaniu tylko trzeba czekac miesiac,bo w kasie wyplacaja do 3000zl.
_________________
ola
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 7:44 pm   

Wyrazy wspolczucia , ale nawiazujac do tego co napisalas jaka jest sytuacja w Polsce wiedac jak wazne jest ubezpieczenie na pogrzeb , wiem ze kazdy chcialby zyc jak najdluzej ale niestety kazdy kto sie urodzil musi kiedys umrzec. To ze tu zyjesz i placisz podakti i hipoteke nie ma nic wspolnego z odszkodowaniem za zgon rodzica , tu niestety nic nie dostaniesz.

Kidy zmarl moj tesc to juz wszystko bylo gotowe na zawiadomienia trzeba bylo wpisac tylko date zgonu i wlozyc do kopert i wyslac, nawet kto co mial powiedzic w kosciele bylo na papierze.Ja z mezem tez mamy takie ubezpieczenia i chociaz boje sie smierci to tez wszystko wolalam juz teraz napiasc co i jak, potem niechce tymi problemami obarczac bliskich.Chociaz nie jestem na nic chora lub cos w tym rodzaju ale nigdy nic nie wiadomo.

Monika
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 8:22 pm   

olisimka napisał/a:
W Polsce sie otrzymuje jakies pieniadze jak rodzic umrze/za tesciow otrzymuje sie polowe sumy.
Moja mama dlatego dala mi akt zgonu(mam przetlumaczony) i kazala sie tu pytac,czy uznaja.
Ja w Polsce zadnych pieniedzy z tego tytulu nie otrzymalam-tylko te PZU,bo tata wpisal mnie i mame.
Dlatego myslala,ze jak zyje tutaj,place "podatki od podatkow" jestem ubezpieczona to tutaj moge sie starac o posmiertne pieniazki.
Ale jak sie nie da to trudno.
ps.dziekuje za wspolczucia:(

I wlasnie w Polsce to tak wyglada-tu sie dowiadujesz o smierci kogos bliskiego,czlowiek jest zalamany a musisz latac od urzedu durzedu mijajac sie z zakladem pogrzebowym i wszedzie musisz sie prosic i nastac na pieniadze,bo bez nich nie pochowiesz ani stypy i proboszczowi nie zaplacisz-to jest takie zenujace.


do tego w tym nieszczesnym PZU nie wyplacili pieniedzy na poczekaniu tylko trzeba czekac miesiac,bo w kasie wyplacaja do 3000zl.


Moment bo mylisz dwa pojecia.

Jeśli PZU wypłaciło jakiekolwiek pieniądze, to zanczy ze Twoj ś.p Tato miał tam polisę na życie. Jeśli tak to należy polisę odnaleść i zobaczyć uposażonych - oni i tylko oni są uprawnieni do otrzymania pieniędzy z polisy (pieniądze z tej polisy nie wchodzą w skład masy spadkowej)

Chyba, że mówisz o zasiłku pogrzebowym wypłacanym przez ZUS http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=439 Obecnie wysokość tego zasiłku to 5902,72zł i przeznaczona jest na pokrycie kosztów pogrzebu.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Lis 05, 2008 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group