NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szkola i studia
Autor Wiadomość
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 9:22 am   

ja musze sie zgodzic z przedmowczynia co do poziomu nauki w NL. Niestety najlepszy nie jest. Sami Holendrzy narzekaja, ze jest coraz gorzej. W mysl bezstresowego procesu nauczania, nie obarczania wiedza w zbyt duzych ilosciach, ograniczono tu bardzo wymagania wobec osob konczoncych szkoly srednie.
No i wynikiem tego jest miedzy innymi fakt, ze jak sie spojrzy na uczelnie techniczne wielu studentow jest z poza NL. A na powiedzmy na poziomie doktoratu to juz prawie polowa z poza NL na niektorych kierunkach technicznych. Holendrzy swietnie sobie z tego zdaja sprawe i tych dobrych u siebie chca zatrzymywac. Bo nie oszukujmy sie oni tez potrzebuja dobrej kadry inzynierskiej, chocby w zakresie inzynierii ladowej i morskiej.
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 9:36 am   

Philips z Eindhoven potrzebuje tez na gwalt specjalistow (naukowcow technikow itp.) i narzeka ze:

1. za malo uczniow wybiera kierunki scisle
2. poziom tych, ktorzy je jednak wybieraja jest stanowczo za niski....

A Philips oferuje gigntyczne stypendia...
I efekty mizerne... :-(

Wiem bo pracuje w szkole sredniej w nL i od przyszlego roku powstaje nowy przedmiot NL&T (Natuur Leven & Technologie) w klasach HAVO i VWO, ktory ma cos zmienic w tym kierunku

Sama bee tez go uczyc (kilku modulow) i jestem ciekawa, czy to cos zmieni.....

Pozdrawiam cieplutko z bergen op zoom
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 11:34 am   

niestety propedeuse juz nie istnieje od 2 lat, teraz jest to nazywane bachelor i master. i tez nie prawda jest ze jezeli po dwoch latach nie zaliczysz jestes wyrzucana z kierunku, to zalezy czy maja "bindend studieadvies", wszystkio zalezy od szkoly....
w ubieglym roku skonczylam studia, takze jako tako sie orientuje
 
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 1:10 pm   

:038: Gratuluje ataga!!!
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Ordelijk
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: jeszcze :o( polen szczecin
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 4:21 pm   do Agnnes

wiesz co ja k mac niezartuje dobrze wiedziec jakim czlowiekiem jestes nara dla ciebie !!!*
_________________
Wadim van der Goud
 
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 8:50 pm   oco chodzi

z tam amenstia maturlana :roll: :twisted:
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 9:01 pm   Re: do Agnnes

Ordelijk napisał/a:
wiesz co ja k mac niezartuje dobrze wiedziec jakim czlowiekiem jestes nara dla ciebie !!!*


Jak nie żartujesz sobie, to się postaraj bardziej... :roll: życzę powodzenia 8)
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 02, 2007 10:56 pm   

mam pytanie do tych ktorzy zdawali do hoogeschoom czy uniwersytet.czy Wy mieliscie przetlumaczone orginaly swiadectw? bo ja mam przetlumaczone kopie(orginaly niestety mi zaginely) i tlumaczka powiedziala mi ze moga ich nie wziasc pod uwage.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 6:45 pm   

ataga napisał/a:
niestety propedeuse juz nie istnieje od 2 lat, teraz jest to nazywane bachelor i master. i tez nie prawda jest ze jezeli po dwoch latach nie zaliczysz jestes wyrzucana z kierunku, to zalezy czy maja "bindend studieadvies", wszystkio zalezy od szkoly....
w ubieglym roku skonczylam studia, takze jako tako sie orientuje


P jeszcze istnieje, bo je w zeszlym roku dostalam... co do wyrzucenia ze szkoly... no to w mojej po dwoch latach niezdobycia P... niestety dowidzenia... bynajmniej na moim kierunku...
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 11:03 am   

tak jezeli zaczelas sie uczyc jeszcze 'w czasie propedeuse" to jeszcze ja dostaniesz, ale chodzilo mi o to ze jezeli teraz zaczniesz studia to propedeuse juz nie dostaniesz.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 12:27 pm   

pasQdzia napisał/a:
mam pytanie do tych ktorzy zdawali do hoogeschoom czy uniwersytet.czy Wy mieliscie przetlumaczone orginaly swiadectw? bo ja mam przetlumaczone kopie(orginaly niestety mi zaginely) i tlumaczka powiedziala mi ze moga ich nie wziasc pod uwage.


ja pokazalam tylko orginal swiadectwa maturalnego... mam tlumaczenie... ale nie bylo mi do niczego potrzebne...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 12:32 pm   Re: gdzie moge sie dowiedziec jakie sa Studia w NL pomuszcie

Ordelijk napisał/a:
mianowcie rozchodzi mi sie o jakies takie studia nie gdzie sie placi Fortune bo wiem ze w NL sa tesz i takie najlepiej szukam


za kazde studia sie placi... nawet za dzienne... ja za zeszly rok placilam jakies 1600 euro... kolejny rok bedzie drozszy... bo co roku place wiecej... jesli myslisz o studiach na poziomie HBO... to licz sie z taka suma... studia na poziomie uniwersytety sa chyba jeszcze drozsze...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 12:36 pm   

ataga napisał/a:
tak jezeli zaczelas sie uczyc jeszcze 'w czasie propedeuse" to jeszcze ja dostaniesz, ale chodzilo mi o to ze jezeli teraz zaczniesz studia to propedeuse juz nie dostaniesz.


wiec powiem inaczej... w mojej szkole istnieje P... caly czas... ci co zaczeli w tym roku... tez dostana P... jesli chodzi o licencjata i magistra... to istnieje juz dluzej niz 2 lata... bynajmniej w mojej szkole...
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 4:41 pm   

tylko ze jak studiujesz w InHolland to placisz teraz chyba jakos 1700 za rok i oddaja ci z tego 900 euro! bo sie dowiadywalem. wiec studia wcale nie sa takie strasznie drogie! a nawet jesli trzeba zaplacic te 1700 euro to tez nie jest kolosalna suma! rowniedobrze mozna sobie wziasc studia dual mode pracowac i studiowac i InHolland pomaga zalatwic jeszcze prace! nie wiem jak inne szkoly.
Pozdrawiam
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 7:17 pm   

Co to jest In Holland?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group