NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 09, 2011 10:35 pm
Rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
bojar 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 12:08 pm   

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo chodzi mi o wyrejestrowanie auta, mam nadzieję, że mogę w tym temacie napisać.

Więc chodzi mi tylko o wyrejestrowanie auta, nie ma APK i innych pierdół i nie chcę dostawać żadnych mandatów z tego tytułu, więc chcę wyrejestrować auto, później może znajdzie się jakiś nabywca to go sprzedam. I teraz moje pytania, co muszę po kolei zrobić? Z tego co wyczytałem, to zdjąć tablice, wziąć jakieś dokumenty i udać się do RDW, ale o jakie dokładnie dokumenty chodzi i czy później mogę normalnie auto sprzedać? W ogóle jakby się komuś chciało niech wytłumaczy to łopatologicznie, bo czasami jest mi ciężko się połapać w tej holenderskiej biurokracji.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 3:38 pm   

bojar, jak sciagniesz tablice i wyrejestrujesz w RDW to wyrejestrowujesz auto na wywoz . W twoim wypadku auto musisz wywiesc na lawecie albo zrobic przeglad APK bo inaczej nie dostaniesz papierow na export .
Jezeli chcesz jednak tu je zostawic i tu je sprzedac to idz na poczte lub do RDW i zrob schorsing . Pamietaj jednak ze jak zrobisz schorsing to musisz dopelnic kilku warunkow . Wiecej na ten temat w ponizszym linku :
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=256126
http://www.forum.niedziel...ic.php?p=205993
a na temat exportu ponizej :
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=102596
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bojar 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 5:46 pm   

nie chcę go eksportować, po prostu kupuję nowe auto, a nie chcę żeby na ten przychodziły mandaty za brak APK czy ubezpieczenia, kwestia miesiąca i chcę go sprzedać lub nawet zezłomować.
Dzięki za pomoc, chyba jednak będzie lepiej, jeśli szybko go sprzedam albo zezłomuję. :)
Ostatnio zmieniony przez bojar Wto Gru 23, 2014 5:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 7:25 pm   

Hej

Jakos nie potrafie znalesc tego tematu...
Kupilam autko od holendra i nie wiem ile mam czasu na [rzerejestrowanie go na siebie. On sie nie cierpliwi i boi ze bd mial problemy a ja gdzies wyczytalam ze sa na to 2 tyg... I jezeli chodzi o ubezpieczenie to juz go ubezpieczylam na siebie chociaz nie jest jeszcze przerejestrowany.... nie wiem kto ma tu racje teraz, czy to jakas panikara czy co ....
Dzieki za odp z gory
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 7:46 pm   

patrycja90,

zazwyczaj jest tak, ze tego samego dnia ktorego kupujesz auto ,przerejestrowujesz go na siebie
wcale sie nie dziwie ze holender sie boi bo bedzie placil za niego belasting skoro nadal jest na niego
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 8:01 pm   

tylko ze to byl 1.01. wydaje mi sie ze jakis czas musi byc, a no i nie wiem czy tu sie liczy ale dla nas obu bezpieczenstwa spisalismy umowe, wiec nie widze problemu.
Ostatnio zmieniony przez patrycja90 Pon Sty 05, 2015 8:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 8:14 pm   

patrycja90, jak juz ci panicelinka mowila w tym samym dniu go przerejestrowujesz . Normalnie kupujac auto placisz , biezesz papiery jedziesz na poczte i przerejestrowujesz a potwierdzenie przerejestrowania oddajesz bylemu wlascicielowi a dopiero wtedy dostajesz kluczyki . Kobieta sie nie cierpliwi i ma do tego prawo , podatek drogowy leci a ty sie nie spieszysz . Moglas to zrobic 2 lub 3 stycznia a nawet dzis moglas to zrobic .
Ja ci radze pospiesz sie bo kobieta moze sie zglosic na policje ze ty cos krecisz i zazada zwrotu swojego auta . Ja na jej miejscu nie oddala bym kluczykow i auta dopuki bym nie miala overschrijvingsbewijs .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 8:16 pm   

patrycja90 napisał/a:
wydaje mi sie ze jakis czas musi byc


nie wiem kto tu i po co spisuje umowe ? pierwsze slysze (byc moze ktos tak robi )
ja bym auta w ten sposob nie sprzedala , jeszcze tego samego dnia zalatwiam formalnosci i finito!
Cytat:
wiec nie widze problemu.


skoro nie widzisz problemu to wlasciwie po co takie pytania? czegos sie obawiasz, czy szukasz potwierdzenia swojej teorii, ze masz na przerejestrowanie auta dwa tygodnie ,oj glupi ten holender ze dal sie w to wmanewrowac :029:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 8:22 pm   

patrycja90 napisał/a:
czy to jakas panikara czy co ....
Jak dlugo jest auto na ta kobiete ona jest odpowiedzialna z mandaty , wypadki itd . A teraz sobie wyobras ze kogos potracilas i nie chcesz sie do tego przyznac . Auto nadal na ta kobiete wiec jak dlugo sie nie przyznasz ona bedzie odpowiadzac za twoje przewinienia . A moze jestes jakas troche nie teges i chcesz zrobic napad na bank jej autem . Kobieta sie wscieka i ma do tego jak najbardziej prawo
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
patrycja90
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 25
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 1:42 pm   

Kupilam auto 1 wiec nie bylo mozliwosci, tez troche nie bardzo mialam czas to zalatwic i jeszcze kwitek z gemente... A umowa byla tez po to zeby np on nie zadzwonil ze mu auto ukradlam - to dziala w dwie strony, co do wypadku i napadu na bank rowniez umowa jest dowodem, skoro kupujesz auto w dzien wolny od pracy.

No wiec co sie okazalo, ze kobietka w rdw nie wie jaki jest czas i chyba nie ma takiego czasu, mowila tylko ze chodzi o ubezpieczenie... ktore od razu zrobilam na siebie.

On wygrazal ze zglosi na policje i do rdw, jak dla mnie to niech se robi co chce, chcialam poprostu wiedziec czy nie dostane kary za zwloke kilku dni... No , ale widocznie nie ma takich przepisow, wiec mogl se zglaszac, bardzo podobnie jest w Polsce.

Tak czy inaczej juz to zalatwilam.
Dziekuje :)
 
 
miedziak515
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 8:04 am   

Mam duży problem. Zakupiłem w Polsce w komisie samochód ściągnięty z Holandii i niestety zgubiłem wszystkie holenderskie dokumenty. Auto wyrejestrowane (odcięty róg małego plastikowego dowodu rejestracyjnego). W aucie przed zgubieniem papierów zdążyłem zrobić pierwszy przegląd w Polsce. Od wlaściciela komisu mogę uzyskać duplikat faktury potwierdzającej zakup auta (dziś się po nią wybieram) oraz ksera wszystkich dokumentów wraz z tłumaczeniem dowodu rej.Byłem w polskim urzędzie komunikacji a tam powiedzieli że potrzebny będzie mi wtórnik dokumentu stwierdzającego że taki samochód był zarejestrowany w NL. Jakie kroki będę musiał podjąć by taki paier/y uzyskać? Ile to będzie kosztować? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 12:31 pm   

miedziak515,


Moge jedynie napisac jak jest w Holandii... gdy ktos zgubi dowod rejestracyjny auta , wowczas wystepuje do urzedu RDW

https://www.rdw.nl/Partic...20of%20gestolen i

i poprzez ta instytucje ( mozna online) zalatwia sobie duplikat , ktory kosztuje 31.50 euro

byc moze i w twoim wypadku bedzie to ta sama/lub podobna procedura
 
 
jasiorr 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: De Lier
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 6:55 pm   PL-NL

dlaczego umiesciles post w tym watku


przeciez pytanie dotyczy auta z polskimi tablicami rejestr jest od tego temat http://www.niedziela.nl/f...p=306531#306531
a dotyczy przeniesienia na żółte ... a tamten jest o podatku który już płacę...
Ostatnio zmieniony przez jasiorr Czw Kwi 23, 2015 9:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
dawid_tbg
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 6:30 pm   

A ja mam trochę inne pytanie niedawno sprzedałem auto było one na blachach PL opłacałem od niego podatek gdzie można i w jaki sposób zgłosić że już właścicielem jego nie jestem i aby zastopować płacenie wegenbelasting?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 8:17 pm   

dawid_tbg,

w zlym temacie pytasz, odpowiedzi szukaj tu -> http://www.niedziela.nl/f...p=306941#306941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group