NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:26 am   

maiia123 napisał/a:
a ja sie tylko zastanawiam czemu mi lekarka dala tabletki tylko na 3 miesiace i po wiecej kazala zadzwonic do nich po kolejna recepte a nie tak jak wszystkim na stale :roll: :evil:

ja mam tak samo ale to nie znaczy ze musisz iść po receptę za każdym razem, tabletki dostałaś w papierowej torebce a na niej jest kod bodajże z twoimi danymi, nazwa tabletek i ilością, zabierasz ta torebkę i możesz albo wrzucić do brivenbus- tego okienka w ścianie na listy w aptece, albo możesz pójść do apteki z recepta, albo jak nie masz już recepty to z opakowaniem po tabletkach i tez ci dają.
 
 
Ann85 
Poczatkujacy
Ann85

Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Rijnsburg
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 12:12 am   

post edytowany
na forum nie sprzedajemy ani nie kupujemy lekarstw
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Gru 19, 2009 1:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 12:02 pm   

Mam do was pytanie, może się orientujecie.
Byłam u lekarza tutaj pierwszy raz po receptę na tabletki antykoncepcyjne. Wiadomo jak tu jest - wydają receptę na 6 opakowań, czyli na 6 miesięcy. Dzisiaj odkryłam :028: , że mam jeszcze 2 opakowania tabletek z Polski. Tak więc tu pojawia się owo pytanie - czy mogę tą receptę wykupić za 2 miesiące, czy tu nie można czekać i jeśli ona mi ją wydała kilka dni temu, to od razu muszę ją wykupić, bo jak nie, to ta recepta się "przedawni" i potem mi już nie sprzedadzą, a co za tym idzie, zaś będę musiała lecieć do lekarza po nową? Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 12:06 pm   

EdysiaK,
mozesz isc z recepta tez pozniej, nic sie nie stanie....

skoro je dopiero zauwazylas to sprawdz date przydatnosci tych tabletek
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 09, 2010 12:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 2:20 pm   

Gochna H, nie nie, data jest dobra, poprostu bylam w PL na swieta i zakupilam wiecej a potem o nich zapomnialam :081: :030:
dzieki za odpowiedz! :)
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 6:31 pm   

Od jakiegos czasu szukam lekarza rodzinnego i wszedzie gdzie dzwonie zostaje poinformowana , ze sa juz pelni i nie dobieraja wiecej osob. Co w takim przypadku zrobic? Co w razie potrzeby? Gdzie mam isc? Niedlugo bede potrzebowala recepte na tabletki anty...

czy ktos z wam mial tez taka sytuacje?
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 6:57 pm   

mroweczka,
zadzwon do swojego ubezpieczyciela i powiadom o zaistnialej sytuacj
oni maja obowiazek interweniowac i szukac w takim wypadku dla Ciebie lekarza rodzinnego
i nie daj sie zbyc, jak Ci powiedza szukaj dalej na wlasna reke....
placisz ?....kase biora ?? niech wykaza sie w takich sytuacjach
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
zanecia000 
Poczatkujacy
zanecia000

Dołączyła: 09 Wrz 2008
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 5:32 pm   Potrzebuje pilnie Tabletki jassminelle!!! jedno opakowanie?

post edytowany
na forum nie kupujemy ani nie sprzedajemy tabletek
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Mar 19, 2010 7:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
coldfish 
Poczatkujacy


Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Utrecht
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 10:36 pm   

Witam!
Wlasnie skonczylam zażywac pierwszy "listek" Ethinylestradiol/Levonorgestrel. Nie jestem zadowolona z tych tabletk, w ciągu tych 21 dni miałam huśtawki nastrojów i silne bóle brzucha. Pani doktor oczywiście przestrzegła mnie, że takowe sktuki uboczne mogą wystąpić. Zastanawiam się, czy któraś z Was przyjmowała kiedyś te tabletki? Jaki są Wasze opinie? Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam
_________________
We will all laugh at gilded butterflies ("King Lear")
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:56 pm   

Ja przyjmuje te tabletki od ponad pol roku i szczerze niezauwazylam zadnych skutkow ubocznych, czuje sie tak samo jak przed ich przyjmowaniem. :039:
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 7:22 pm   

bylam ostatnio u lekarza po moje pierwsze tabletki anty i dostalam Ethinylestradiol/Levonorgestrel (0,03/0,15) , czy ktoras z wam uzywala abo uzywa moze te tabletki
-czy one sa skuteczne i czy sa jakies skutki uboczne np. tycie czy zmiana cery?
i czy od wziecia pierwszej tabletki moge byc pewna ze nie zajde w ciaze?
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 8:54 pm   

ona21, jakbys przeczytala ulotke to bys wiedziala, czy zajdziesz w ciaze, czy nie. Rozumiem, ze moze byc po holendersku, jesli tutaj je kupilas, ale czy to problem zajrzec w internet GOOGLE i przeczytac sobie???

a co do tycia i cery to powinnas wiedziec, ze kazda kobieta jest inna i inaczej na kazda dzialaja te same tabletki. sproboj sama, to sie przekonasz.
tego czy utyjesz, to nawet najlepszy lekarz by Ci nie powiedzial.
 
 
Neela 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 44
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 5:02 pm   jaki w koncu jest koszt tabletek?

Dziewczyny, prosze Was o wyjasnienie jak to jest z tymi cenami tabletek.

Co 3 m-ce kupuje tabletki YAZ. Za 3 opakowania place w aptece €19,06.

Dzis dostalam rachunek z Agis do zaplaty za ten rok za tabletki i doliczono mi do kazdych kupionych 3 opakowan €13,09 do zaplaty z eigen risco, co w sumie daje koncowa sume za 3 opakowania €32,15 czyli 1 opakowanie kosztuje mnie €10,71.

Czy taka rzeczywisciejest cena??? I nic kompletnie nie pokrywa ubezpieczalnia, nawet przy wyzszym ubezpieczeniu (Agis Compactpolis)? Czy moze to jakis blad i powinnam to wyjasnic w Agis?

Pozdrawiam :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 5:59 pm   

Neela,

szczerze mowiac, to od jakiegos czasu, sama przestaje kapowac, o co tu wlasciwie chodzi
kiedy, ile i za co place z wlasnej kieszeni,

wpisujac nazwy lekarstw do tabelki http://www.medicijnkosten.nl/,
by porownac ceny , ile mam do zaplacenia od reki, ale i tak nic sie nie zgadza

moj ubezpieczyciel wciaz twierdzi ,ze jesli ''wyczerpie'' swoje eigen risco, to wowczas nie bede za niektore medykamenty musiala juz placic...
ps,
tabletki antykoncepcyjne sa refundowane , wiec zastanwaim sie ,dlaczego do nich jeszcze doplacasz
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lip 17, 2010 9:14 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 8:33 pm   

ja tez za swoje YAZ-y place 19,60. Ubezpieczenie mam z AZIVO pakiet basis. ale nic mi doplaty nie przyszlo..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group