NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 10:45 pm   

cdr23 napisał/a:
a co mi zrobia jak nie oddam komornika naślą na mnie ?? przecierz ja teraz w polsce jestem:-P

uwierz mi ze bedziesz mial komornika
 
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 3:30 pm   

ludzie czy wy nie rozumiecie że w polsce bedąc nie można sprawdzić stanu konta a pozatym czekałem na zwrot podatku myslałem że mi po kawałku wypłacaja a tak wogule to ja sie o ten dodatek nieubiegałem tylko mi go z użędu przyznali dowiedziałem sie ze go dostałem jak na forum poczytałem i przemnożyłem 10 mcy po 82 eur ale ciekawostke napisze dostałem dzisiaj nowy druczek z belastingdients toeslagen i tam jest że mam na dzień 21 stycznia 2009 oddać 84 eur
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 5:13 pm   

CDR
twoim obowiazkiem jest poinformowac pewne instancje tu w NL ze wyjerzdzasz z NL i sie tu wymeldowac . Nie zrobiles tego wiec oni wysylali ci ta kwote. Pozatym jak zarobiles/las rocznie 46 tys euro to nie byles zwyklym robolem ktory musi wszystko na omacki szukac.Wiec wiesz jakie prawa tu sa . Wiec to ze ci wyplacali jest twoja wina bo nie informowales ich o sytuacji jaka zaistniala. Wiec musisz im zwrocic co ci nadplacili.
A komornika ci wysla oj i to szybko poniewarz SVB i US to sa instancje panstwowe a oni sie tu nie cackaja. A kilka set euro jako odsetek i komornika masz jak w banku. A NL ma podpisana umowe z PL w sporawie sciagania dlugow , mandatow itd wiec ciebie tez znajda.
Mowisz ze nie mozna sprawdzic z polski co ci wplywa na konto . Oj mozna oni takiej wymowki nie akceptuja tu . W takich czasach jak te i za twoja posada jaka tu miales twoj dostep do neta byl napewno nie ograniczony. A sam fakt ze tu na forum piszesz mowi sam za siebie . Napewno powiesz ale ja nie mam mozliwosci sprawdzenia konta przez net . Ale telefon masz i sprzawdzenie przez tel tez jest mozliwe. Pozatym wydruki przychodzace z banku tez byly wysylane . A ze ich nie dostales/las to nie ich problem one doszly na adres zamieszkania jaki podales w banku a ze nie wymeldowales/las sie to juz twoja wina . Wiec w ich oczach jestes winny/na .
Dobra rada zaplac jak najszybciej im te pieniadze i wymelduj sie z NL .
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Sty 29, 2009 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 5:22 pm   

cdr23,
Cytat:
ale ciekawostke napisze dostałem dzisiaj nowy druczek z belastingdients toeslagen i tam jest że mam na dzień 21 stycznia 2009 oddać 84 eur
wyglada na to ze nadal wplywaja na Twoje konto pieniadze dostales je za miesiac styczen tego roku ....wiec'' tamto'' + to = kupa kasy
zrob jak najszybciej z tym porzadek bo tak sie zapetlisz ze jeszcze dzieci Twoje(oby nie ) beda splacaly dlugi po Tobie... :033: postaraj sie jak najszybciej to wyjasnic.
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 8:27 pm   

po pierwsze primo nie byłem zameldowany w nl
po drugie primo pracowałem przez agencje
po trzecie primo nie zarobiłem 46 tys eur w 2007
jak mam sie wymeldowac skoro niebyłem zameldowany???
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 10:41 pm   

cdr23 napisał/a:
ludzie czy wy nie rozumiecie że w polsce bedąc nie można sprawdzić stanu konta a pozatym czekałem na zwrot podatku myslałem że mi po kawałku wypłacaja a tak wogule to ja sie o ten dodatek nieubiegałem tylko mi go z użędu przyznali dowiedziałem sie ze go dostałem jak na forum poczytałem i przemnożyłem 10 mcy po 82 eur ale ciekawostke napisze dostałem dzisiaj nowy druczek z belastingdients toeslagen i tam jest że mam na dzień 21 stycznia 2009 oddać 84 eur

Skoro nie mogłeś sprawdzić stanu konta będąc w Polsce,to rozumiem,że jest (było) to konto holenderskie (wyjechałeś i nie zamknąłeś konta?).Jeśli nie mogłeś sprawdzić stanu tego konta ,to skąd wiedziałeś,że coś tam wpływało (podatek po kawałku)?Jeśli wpływało,a Ty nie wiedziałeś,że wpływało (bo nie mogłeś sprawdzić stanu konta) ,to powinny te wpływy tam leżeć-żaden problem zwrócić.Poza tym ,nie czaruj,że nie wiesz co wpływało-każdy przelew jest opisany-kręcisz i tyle.I właśnie przez takich Polaków mamy spapraną opinię-jesteśmy postrzegani jako naciągacze i krętacze.Aha -i jeszcze jedno -ten dodatek jest przyznawany,kiedy pobierasz rodzinne-nie zdziw się,jak Ci przyjdzie jeszcze zwracać rodzinne,kiedy SVB się dopatrzy.
Ostatnio zmieniony przez dorota w Czw Sty 29, 2009 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 3:47 pm   

ludzie jacy wy jesteście cwani. konto byjest holenderskie mam je nadal bo dopiero w grudniu mi kase wypłacili na nie ze zwrotu podatku to przez to ze czekałem na ten podatek tak długo tego sie tyle uzbierało tej zaległości za dodatek na dzieci. każdy przelew jest opisany to fakt jak sie ma wyciagi z banku a ja takowych nie mam bo przed wyjazdem nie zmieniłem adresu w banku na polski a holenderska karta działe w polsce jak by ktoś nie wiedział i wybiera się nią pieniadze z polskiego bankomatu na życie. pozatym jak by ktos nie zauważył jest kryzys i tej kasy niema za wiele
miałem nadzieje ze można liczyc na pomoc ze strony ludzi z forum ale widze ze byłem w błędzie.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 4:04 pm   

:119:
czytam czytam i nie wierze co czytam :119: Oczekujesz ze powiemy w prost - tak jest super to zrobiles i ze nie chcesz oddac kasy, przeciez jest kryzys i w zwiazku z tym mozesz nie oddawac pieniedzy :119:


Ustalmy fakty (z tego co piszesz)

1. dostawales co miesiac €84 i myslales ze to zwrot podatku - OK niech bedzie
2. w grudniu dostales zwrot podatku €xxxx
3. w grudniu dostales wezwamnie na zwrot €840

Zalozmy ze magincznym sposobem nie wiesz za co dostajesz €84 miesiecznie ale wiesz ze dostajesz zwrot podataku.
Wiec jesli myslales jak w pkt 1 i do tego dostales kase jak w pkt 2 dostales €840 + zwrot. €840 wydales przez rok, €80 miesiecznie to nie wielkie pieniadze moga sie rozjesc i to jest jasne. Ale teraz na koncie masz (w zasadzie powienes miec) dodatkow kase z pkt2. Wiec oddaj z tego zwrotu podatku te €840 z pkt3. I nadal zostaje Ci pkt2 - pkt3 no chyba ze rozwaliles wszystko no to juz TWOJ problem a nie to ze zrzucasz na kryzys.

Sorry - ale kombinujesz jak nie oddac pieniedzy ktore dostales z moich wysokich podatkow. I nie licz na poblazanie nikogo, bo w ten sposob robisz czarny PR Polakom.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Sty 30, 2009 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 4:08 pm   

cdr23 napisał/a:
ludzie jacy wy jesteście cwani. konto byjest holenderskie mam je nadal bo dopiero w grudniu mi kase wypłacili na nie ze zwrotu podatku to przez to ze czekałem na ten podatek tak długo tego sie tyle uzbierało tej zaległości za dodatek na dzieci. każdy przelew jest opisany to fakt jak sie ma wyciagi z banku a ja takowych nie mam bo przed wyjazdem nie zmieniłem adresu w banku na polski a holenderska karta działe w polsce jak by ktoś nie wiedział i wybiera się nią pieniadze z polskiego bankomatu na życie. pozatym jak by ktos nie zauważył jest kryzys i tej kasy niema za wiele
miałem nadzieje ze można liczyc na pomoc ze strony ludzi z forum ale widze ze byłem w błędzie.


Powiedz mi w ktorym momencie jestesmy cwani? I w jaki sposob mamy Ci pomoc,bo ja nie rozumiem,co mamy powiedziec'" brawo udalo sie zrobiles podatek w konia i sie ciesz nie oddawaj im kasy".

cdr23 napisał/a:
to przez to ze czekałem na ten podatek tak długo tego sie tyle uzbierało tej zaległości za dodatek na dzieci

A co ma zwrot podatku wspolnego ze zwotem dodatku na dziecko?
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 7:37 pm   

cdr23 napisał/a:
a holenderska karta działe w polsce jak by ktoś nie wiedział i wybiera się nią pieniadze z polskiego bankomatu na życie. pozatym jak by ktos nie zauważył jest kryzys i tej kasy niema za wiele

A co Ty tam miałeś do wybierania,jak nie pracowałeś w tym czasie w Holandii i nie miałeś tam wypłat?Fajne masz konto-samodoładowujące się-szkoda tylko,że teraz każą oddać,co niesłusznie pobrane,prawda?Takiego numeru ze strony Holendrów nie przewidziałeś i teraz pretensje do wszystkich?
cdr23 napisał/a:
miałem nadzieje ze można liczyc na pomoc ze strony ludzi z forum ale widze ze byłem w błędzie.

Na pomoc ludzi na forum zawsze można liczyć,ale na pobłażanie przy takim podejściu do sprawy nie masz co liczyć.
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 9:44 pm   

MOŻE KTURYŻ MĄDRY/A NAPISZE W JAKI SPOSÓB SIE WYMELDOWAĆ NIE BĘDĄC W HOLANDI ZAMELDOWANYM?? I jak ta kase oddać im tak aby napewno do nich dotarła bo o przelewach zagramanicznych dużo złego czytałem. a czy jest w tym coś nienormalnego że nie podoba mi sie myśl o tym że musze oddać 4000 pln co stanowi równowartość 3 moich obecnych miesięcznych pensji?? napiszcie czy ktoś inny bedąc na moim miejscu nie szukał by sposobu jak by tu nie zapłacić
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 9:56 pm   

cdr23 napisał/a:
a czy jest w tym coś nienormalnego że nie podoba mi sie myśl o tym że musze oddać 4000 pln co stanowi równowartość 3 moich obecnych miesięcznych pensji??

Nie,tutaj na foum to juz nawet jest normalne,ze niektorzy maja takie podejscie.
Jezeli bys przez przypadek zrobil komus przelew i zazadal zwrotu a ta osoba by miala takie argumenty jak ty to jak bys zareagowal przepraszam??
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:18 pm   

mam dla ciebie zaskakującą odpowiedz bo miałem już taki wypadek a życiu raz przelałem kase na złe konto i wiesz jaka była moja reakcja uznałem że głupota musi boleć naszczęście dla mnie suma była mała
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:27 pm   

cdr23,czytam Twoje wypowiedzi i własnym oczom nie wierzę :119: . Ludzie chcą Ci pomóc doradzając ,abyś jak najszybciej zwrócił "nie swoje pieniądze" bo możesz wdepnąć w niezłe g...., a Ty im po prostu ubliżasz , wyzywając od cwaniaków itp.
Przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty a dojdziesz do wniosku,że właśnie każdy chce/chciał Ci pomóc. Czego oczekiwałeś zakładając ten temat ?, porad jak wykiwać Belastingdienst ? :081: :081: :081:

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 10:32 pm ]
sorry,temat otworzył ktoś inny , Ty w nim napisałeś posta o pomoc i ludzie jej Ci udzielają!
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:49 pm   

cdr23 napisał/a:
uznałem że głupota musi boleć

Teraz to dopiero zaboli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group