NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 9:57 am   

Tak naprawdę zależy od dochodu rodziny i ilości dzieci w rodzinie
http://www.belastingdiens...t_nieuw_in_2015

Zrob próbne wyliczenie
http://www.belastingdiens...lpen/toeslagen/

Jak się okaze, ze przysługuje Ci KBB to zrob aanvraag przez MijnToeslagen i po sprawie.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Asia197999 
Nieśmiały użytkownik
Kasia111

Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 71
Wysłany: Sob Kwi 04, 2015 2:19 pm   

Bardzo dziękuję za ten link. Obliczyłam ze mi sie należa pieniążki tylko musze sie dowiedziec dlaczego przestali je wypłacac bo to jest najwieksza tajemnica teraz.
 
 
kumpel1908 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 5:42 pm   

tlumaczenia tu

http://www.niedziela.nl/f...p=306969#306969
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 03, 2015 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 1:20 am   

Sadzilam, ze nie moge dostawac tego dodatku, bo przekraczam zarobki.
Z tego probnego linku wynika, ze moge go jednak dostac.
Jako, ze lubie sobie poklikac wyszlo mi, ze moje dochody to nie problem, ze nawet przy 30 000 - 50 000 rocznie mozna dostac ten dodatek...
Moze jednak ten probne liczydlo sie myli??
Wolalabym nie dostawac czegos, co trzeba pozniej oddac...
Takie laicko-babskie pytanko...
Ostatnio zmieniony przez MeganBoZ Sob Maj 09, 2015 1:21 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adonisek
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 6:15 pm   Kinderbonden Budget??

Witam
Otrzymuję Kinderbijslang na dziecko. W zestawieniu jakie otrzymałem niedawno były też informacje o możliwości ubiegania się o Kinderbonden Budget, jednakże mam watpliwosci o możliwości jego dostania i tu mam prośbę o rzetelną odpowiedź czy można się starać przy warunkach opisanych poniżej.
1. Mieszkam z dzieckiem sam w Polsce i tu pracuję (opieka przyznana mi przez sąd)
2. Matka dziecka pracuje w Holandii jednakże nie jest juz ze mną w związku.
3. Otrzymuję Kinderbijslang
Czy w takiej sytuacji można się ubiegać o Kinderbonden Budget?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 9:43 pm   

Adonisek,
trzeba zlozyc wniosek o ten dodatek do belastingu http://www.belastingdiens...agen/index.html
najlepiej zeby o ten dodatek wystapila matka dziecka o ile go nie otrzymala.otrzymuje automatycznie. po tym jak przyznano dziecku kinderbijslag , ktos na forum kiedys wspominal ze prawny opiekun dziecka tez moze to zrobic.
 
 
Siwa79
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 10
Wysłany: Pią Sie 14, 2015 12:43 pm   

Witam!
Kinderbijslag otrzymałam.Na decyzji z SVB pisze,że przekazali nasze dokumenty do Belastingdienst w sprawie Kindgebondeb budget i że jeśli nie odpiszą do 25 sierpnia to musimy sami się ubiegać o dodatek.Czyli standardowo każą czekać równo 8 tygodni.
Zostało już tylko 1,5 tygodnia a decyzji z Belastingdienst nadal nie otrzymaliśmy,a napewno kwalifikujemy się do przyznania dodatku bo nie mieliśmy dużych dochodów.
Czy u nich zawsze jest tak,że trzeba czekać praktycznie do końca wyznaczonego terminu?
Pytam tych co już to przeszli.
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
  Wysłany: Pią Lis 27, 2015 9:27 am   

Witam. Urodziłam dziecko,Belastingdienst zaczął wypłacać mi Kindgebonden budget. Wszystko pięknie ładnie pieniążki wpływały co miesiąc aż w październiku 2014 wszystko się urwało. Od tej pory nic nie wpłynęło. Nie dostaliśmy żadnego pisma odnośnie zaistniałej sytuacji. Logując się na stronie Belastingdienst widzę że te pieniadze są nam przyznawane co miesiąc ale dziwnym trafem od ponad roku nic nam nie wpływa na konto. Nasz dochód roczny wynosi około 30 000€. Czy to możliwe że te pieniądze wpływają nam raz do roku razem ze zwrotem z podatku???
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 27, 2015 10:48 am   

Madziuchna,

Od zeszlego roku ich nie otrzymujesz , mimo ze sa przyznawane ,dlaczego tak dlugo z tym zwlekasz, przeciez to trzeba wyjasnic .Ja na twoim miejscu zadzwonilabym do belasting , bo moim zdaniem to jest dziwna sytuacja .
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Pią Lis 27, 2015 11:59 am   

Nasza wieloletnia księgowa miała to załatwić ale wzieła kasę i cały czas odwleka sprawę. Albo nie odbiera albo jest zajęta, nie odpisuje na sms-y i e-maile. Ciągle coś jej wypada.
 
 
TruskavkovaPani
Poczatkujacy


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 6:29 pm   

Witam, nie czytałam całego tematu, jednak czy moze mi ktos odpowiedzieć. Na pytanie czy belastingdienst bierze pod uwagę alimenty na dziecko przy staraniu sie o kindgebonden budget ? Np ja mam alimenty "na słowo" z ex, nie mam poświadczenia pisemnego. Czy oni biorą to jako budżet ? No i prosiłabym serdecznie o przetłumaczenie mi tego co tu pisze tak w skrócie , oto link
https://www.rechtspraak.n...limentatie.aspx
Dziekuje

[ Dodano: Czw Gru 03, 2015 9:18 pm ]
Madziuchna napisał/a:
Nasza wieloletnia księgowa miała to załatwić ale wzieła kasę i cały czas odwleka sprawę. Albo nie odbiera albo jest zajęta, nie odpisuje na sms-y i e-maile. Ciągle coś jej wypada.

W takim razie ja bym sie tą sprawa pieniążków z bd zainteresowała tym bardziej, chociażby dlatego, ze czesto teraz Ci pseudoksiegowi lubia sobie przywłaszczać cudze pieniadze . Lepiej to sprawdź, zadzwoń do belastingu, zapytaj.
_________________
I don't regret my past I just regret the time I've wasted with the wrong people!
 
 
Evacie
Poczatkujacy
Ewacie

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 13, 2016 12:53 pm   

Witam, otrzymalam pismo z svb do wypelnienia no i mam maly dylemat...Poniewaz mam dziecko niepelnosprawne i zrezygnowalam z pracy zawodowej otrzymuje swiadczenie pielegnacyjne w kwocie 1300 zl na dziecko...czy musze to wpisac jako moj dochod- zasilek czy zasilek na dziecko? Czy ma to wplyw na wysokosc kinderbijslag?
Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi bo jak narazie co roku musze albo oddawac albo oni doplacaja....chcialabym aby raz zostalo to wyprostowane. Dzwonilam ale pani nie byla mila i mi nie pomogla... :(
Malo tego kiedys dostawalam TOG...za 2015 juz nie...wie ktos dlaczego?
Prosze o pomoc...
_________________
Ewacie
Ostatnio zmieniony przez Evacie Śro Sty 13, 2016 1:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 9:50 am   

http://forum.gazeta.pl/fo...legnacyjne.html
Witaj - zaciekawił mnie Twój post i poszukałam w necie - na górze masz link - takie informacje przekazują sobie ludzie w podobnej sytuacji jak Ty - ile w tym prawdy - nie wiem .Co do zaświadczenia z US - nawet jak byś nie składała PIT ( bo nie masz dochodów do opodatkowania ) to US wystawi zaświadczenie , że dochód za dany rok wyniósł 0 - trzeba tylko złożyc wniosek o wydanie zaświadczenia .Powodzenia i wytrwałości Ci życzę .
 
 
Evacie
Poczatkujacy
Ewacie

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 10:44 am   

Dziękuję za reakcje.:) Poczytałam i nadal nie mam konkretów. ..niestety.
Może ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja i mi pomoże ?
Z góry serdecznie dziękuję.
_________________
Ewacie
 
 
patryk36 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:17 pm   

Czesc wam wszystkim,mam pytanie:

czy moge pobierac Zorgtoeslag i Kindgebonden Budget gdy mam mieszkanie na hipotece i mieszkam z żoną ktora nie pracuje i dwojgiem dzieci,pracuje tylko ja i moje zarobki beda wynosiły w 2016 roku 29890.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group