NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 8:45 am   

cdr23 napisał/a:
mam dla ciebie zaskakującą odpowiedz bo miałem już taki wypadek a życiu raz przelałem kase na złe konto i wiesz jaka była moja reakcja uznałem że głupota musi boleć naszczęście dla mnie suma była mała


A teraz ja ciebie zaskocze-wcale mnie nie zaskoczyles!!!
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 3:21 pm   

cdr23 napisał/a:
MOŻE KTURYŻ MĄDRY/A NAPISZE W JAKI SPOSÓB SIE WYMELDOWAĆ NIE BĘDĄC W HOLANDI ZAMELDOWANYM??


CDR jak dostawales kase = byles zameldowany.
Kazdy posrednik musis zameldowac pracownika na jakims adresie.(chyba ze pracownik ma swoje miejsce zamieszkania)
Ze nie myslisz dalej jak twoj nos jest dlugi, to nie wiedziales czegos co jest calkiem normalne.

cdr23 napisał/a:
jak ta kase oddać im tak aby napewno do nich dotarła bo o przelewach zagramanicznych dużo złego czytałem.

Tak samo jak dostales. Przelewem . A jak chcesz to wsiac do auta i w NL na poczcie przelewem. Bo niestety oni tu gotowki w panstwowych instancjach nie przyjmuja.

cdr23 napisał/a:
a czy jest w tym coś nienormalnego że nie podoba mi sie myśl o tym że musze oddać 4000 pln co stanowi równowartość 3 moich obecnych miesięcznych pensji?? napiszcie czy ktoś inny bedąc na moim miejscu nie szukał by sposobu jak by tu nie zapłacić


A podobalo ci sie dostawac te pieniazki nie wiedzac co i jak wtedy szumu nie robiles ze bezpodstawnie dostajesz kase. A co do wysokosci zwrotu to jest nadal tak samo wysoki jakim go dostales. Teraz musisz zwrocic 4000 zl ale i te 4000zl dostales i latwa reka je przyjoles.

P.S. Dostawanie dodatku jest tez mozliwe na polskie konto tak samo jak i zwrot podatku otrzymac na polski rachunek.

Przed wyjazdem za granice zalatwiasz najwazniejsze wymeldowanie, zamkniecie konta ,poinformowanie instaji panstwowych o wyjezdzie, przekierowoujesz ewentualna poczte. wtedy nie nie masz takich niespodzianek.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 4:16 pm   

cdr23 napisał/a:
mam dla ciebie zaskakującą odpowiedz bo miałem już taki wypadek a życiu raz przelałem kase na złe konto i wiesz jaka była moja reakcja uznałem że głupota musi boleć naszczęście dla mnie suma była mała


Numer konta ma cyfry kontrolne i przelac kase mozesz jedynie na poprawny numer.
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 5:33 pm   

głupota boli to prawda ale tym razem to ja nie zawinilem przyznali mi ten dodatek na dziecko sami bez mojej wiedzy. a jakieś mądrości na temat tego jak ta kase oddać ktoś wygłosi??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 5:59 pm   

cdr23,
Cytat:
ale tym razem to ja nie zawinilem

nie Ty nie... Twoja niewiedza daje skutecznie znac o sobie....Ty nie zawiniles!!!


no to jak ci przyznali ten dodatek sami
to niech teraz sami go odbiora.... nie martw sie
moze do Ciebie nie trafia i moze kasiorki Ci nie odbiora
skoncz juz te podchwytliwe pytania na forum zadawac ,w taki sposob zdaje sie do niczego nie dojdziemy....

my swoje a Ty znow swoje
my z rada a Ty nam z grubej rury sadzisz
ze sie madrujemy jesli gdzies masz to co Ci radzimy zatem wiecej nie pytaj
radz se sam
pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 6:03 pm   

Juz ci powiedziane bylo przelewem . poczytaj muj post troche wyzej .
A pozatym ci nie mogli przyznac bez twojej wiedzy bo im sie tak zachcialo. Bo popierwsze moze wcale ty tego nie chcesz , po drugie jak moga iwedziec ile i czy masz dzieci na utrzymaniu.po trzecie zeby dostac taki dodatek jest kupa papierow potrzebna nie tylko z NL ale i z Pl przetlumaczone I z powodu tych oto trzech pkt nie wierze w twoje bajki ze nie wiedziales jak , nie wiedziales dlaczego, ze sami ci przyznali ze cala kupa innych ja nie wiedzialem, nie mam pojecia......
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 10:30 pm   

Gochna H napisał/a:
cdr23,
Cytat:
ale tym razem to ja nie zawinilem

nie Ty nie... Twoja niewiedza daje skutecznie znac o sobie....Ty nie zawiniles!!!


no to jak ci przyznali ten dodatek sami
to niech teraz sami go odbiora.... nie martw sie
moze do Ciebie nie trafia i moze kasiorki Ci nie odbiora
skoncz juz te podchwytliwe pytania na forum zadawac ,w taki sposob zdaje sie do niczego nie dojdziemy....

my swoje a Ty znow swoje
my z rada a Ty nam z grubej rury sadzisz
ze sie madrujemy jesli gdzies masz to co Ci radzimy zatem wiecej nie pytaj
radz se sam
pozdrawiam

Gochna,może faktycznie przyznali mu ten dodatek automatycznie (co nie oznacza,że nie musi oddać) do rodzinnego-ale w takim układzie będzie miał do oddania jeszcze niesłusznie pobierane rodzinne...
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 3:17 pm   re

ktoś napisał:"A komornika ci wysla oj i to szybko poniewarz SVB i US to sa instancje panstwowe a oni sie tu nie cackaja. A kilka set euro jako odsetek i komornika masz jak w banku. A NL ma podpisana umowe z PL w sporawie sciagania dlugow , mandatow itd wiec ciebie tez znajda."

niema żadnej umowy na mandaty zagramaniczne
http://www.motofakty.pl/a...ne_mandaty.html
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 7:27 pm   

cdr23, Oj slabo znasz sie na prawach bo um owa juz jest . I wiem to z wlasnego doswiadczenia. Pozatym zobacz na date artykulu ktory wstawiles . Artykul jest z 28.04.2006 takze to juz zaraz 4 lata temu . A od tej pory wiele sie zmienilo.
umowa juz jest i scigaja za dlogi, mandaty itd . Wiem z doswiadczenia a nie ze sluszenia
Ostatnio mandacik musialam placic za zle zparkowane utko :( w NL autko bylo na PL tablicach
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lut 11, 2009 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 8:13 pm   Re: re

cdr23 napisał/a:
ktoś napisał:"A komornika ci wysla oj i to szybko poniewarz SVB i US to sa instancje panstwowe a oni sie tu nie cackaja. A kilka set euro jako odsetek i komornika masz jak w banku. A NL ma podpisana umowe z PL w sporawie sciagania dlugow , mandatow itd wiec ciebie tez znajda."

niema żadnej umowy na mandaty zagramaniczne
http://www.motofakty.pl/a...ne_mandaty.html


http://www.nto.pl/apps/pb...IAT10/194421240
http://miasta.gazeta.pl/s...59,5198733.html

chyba jednak jest....
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 8:48 pm   

od 1 stycznia 2009 zamiast kinderkorting jest kinderbudget....
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 8:55 pm   

Dorisben, ale kaske i tak musi zwrocic .
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 8:37 pm   

to się jeszcze okaże kumpel ma sie spytać znajomego komornika:P
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 8:51 pm   

CDR a co tu sie duzo sprzeczac kase pobieral nieslusznie wiec mosi ja oddac.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 9:19 pm   

Spokojnie - niech sie pyta znajomego komornika... Nawet jesli na dzis nie byloby umowy o egzekucji to w zwiazku z postepujaca integracja krajow UE zostanie to predzej czy pozniej zwindykowane...
Im pozniej tym gorzej -> odestki a nalezanosci podatkowe przedawniaja sie chyba po 10 latach...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group