NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 6:45 pm   

patryk36, mozesz odtrzymywac ale musisz dobrze zglosic twoje przypuszczalne dochody za 2016 poniewarz od wysokosci waszych dochodow zalezy wyskosc KB i ZT . jak dobrze pamietam KB nie jest wyplacane dla osob majace dochody powyzej 35.000 euro na rok a ZT 33.000 na rok ( oczywiscie mowimy o dochodach brutto )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
patryk36 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: Wto Sty 19, 2016 9:08 am   

baileys

ok dzieki :039: [/b]
Ostatnio zmieniony przez patryk36 Wto Sty 19, 2016 9:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 5:52 pm   

Chciałam prosić o pomoc,otóż mój mąż od 30.03.2015-29.07.2015 roku był na bezrobociu w UWV i pobierała zasiłek.

W lipcu przyszły papiery z svb,że od czerwca (niewiadomo dlaczego)mężowi nie należy się kinderbijslag i zażądali zwrotu części zasiłku,zapłacilismy to,bo nawet nie bardzo wiedziałam co tam pisze,księgowa po prostu powiedziała,że trzeba zapłacić więc tak zrobilismy.

Póżniej przyszły pisma z belastingu aby zwrócić kindgebonden,ponad 1000 e,nie mam pojęcia czemu tyle tego wyliczyli.

Pisaliśmy odwołanie,że mąż w tym czasie przebywał na bezrobociu i juz 2 razy odrzucili nasze zażalenie,bo wg SVB nie należy nam się zasiłek od czerwca,przesyłaliśmy im kopie decyzji z UWV ,a oni nawet sie do tego nie odnieśli.

Przecież z tego co się orientuję,status osoby bezrobotnej nie zabiera prawa do otrzymywania kinderbijslag i kindgebudget,czy sie mylę?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 6:29 pm   

Terii napisał/a:
mąż w tym czasie przebywał na bezrobociu


pierwszy raz spotykam sie z tym ,by osoba ktora pracuje w Holandii miala zabrany dodatek na dzieci (kinderbijslag oraz kindgebonden) i to tylko dlatego, ze przebywal na bezrobotnym
czy maz zglaszal do belastingu ,poprzez digid, lub telefonicznie zmiane w swoej sytuacj zyciowej ?

czy maz przebywal na bezrobociu w Holandii ,czy w Polsce , a jesli w Polsce to czy w Holandii wystapil do UWV o zgode na transfer / przeniesienie'' bezrobotnego'' i zarejestrowal sie w polskim urzedzie , byc moze te dwie sprawy sa w jakis sposob ze soba powiazane .
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 7:04 pm   

Panicelinka,od maja Mąż miał przeniesiony zasiłek do Polski,zarejestrował sie w tutejszym urzedzie,czyli wszystko zrobił dokładnie tak jak miało być.

w 2014 roku równiez był na bezrobociu i żadne takie hstorie jak z 2015 roku nie miały miejsca.

Pisalismy 2 razy odwołanie do belastingu i 2 razy odrzucili.

Za każdym razem zwracalismy uwagę na fakt przebywania na bezrobociu,oni ani razu do tego nie nawiązali,a przecież to jest istotne,bo daje nam podstawy do tego,że po naszej stronie jest racja.

Do Svb wyślę również pismo,pomimo,że tam spłacilismy to co zażądali,aby jakos powiązać to z belastingiem i móc się nadal odwoływać.

Wrzuciłabym tu scany tych dok ale nie wiem jak.
Ostatnio zmieniony przez Terii Czw Kwi 07, 2016 7:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:49 pm   

Terii,

https://www.rijksoverheid...gebonden-budget

Z informacji podanej w linku( to chyba wiesz) , wynika ze jesli pobierasz kinderbijslag oraz spelniasz odpowiednie kryteria , otrzymasz tez kindgebonden, jedno nieodlacznie wiaze sie z drugim
pierwsze wyplaca urzad SVB. a to drugie belasting .

Teraz postaje pytanie, jakich formalnosci nie dopelniliscie , ze zabrano wam te swiadczenia
na dziecko/ci cos niestety spowodowalo, ze musieliscie nawet zwracac juz te pobrane swiadczenia i od wyjasnienia tej kwestii trzeba zaczac .

Terii napisał/a:
,księgowa po prostu powiedziała,że trzeba zapłacić więc tak zrobilismy.


Czy ksiegowa znala od poczatku wasza sytuacje ? jesli nie ,to wynikaloby ,ze nie dopilnowaliscie sprawy (byc moze z powodu nieznajomosci jezyka )
Ale jesli to ksiegowa zajmowala sie tym , to dlaczego nie zareagowala na czas
juz zaraz po pierwszym pismie w ktorym zapewne nadmieniono, ze moze zostac wam wstrzymany kinderbijslag.
Wedlug mnie takie pismo z SVB musielicie otrzymac i to na 100% a w nim wyszczegolnione bylo jakie dodatkowe dokumenty i z jakiego urzedu powinniscie dostarczyc, by nadal wam wyplacano dodatek na dziecko .
Jesli nie zostalo to potwierdzone /dostarczone do urzedu SVB . to urzad zastopowal wyplacanie i to samo zapewne po pewnym czasie zrobil belasting .
gdyz na takiej zasadzie to dziala w Holandii
Musice tez pamietac o tym ze trzeba potwierdzac wszystkie zmiany ,odpowiadac na ich pytania etc...oraz ze trzeba trzymac sie terminow .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Kwi 08, 2016 2:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 10:07 pm   

Panicelinka,tak właśnie było,tymi naszymi sprawami zajmowała się księgowa,w piśmie z svb,które otrzymaliśmy w lipcu!!! było napisane jedynie,że od czerwca nie przysłguje nam zasiłek i na tej podstawie również belasting odmówił dodatku,nie był podany żaden powód z tego co się orientuje,bo sama teraz próbuję to tłumaczyć i sama odwołuje sie do tych urzędów.Wogóle nie reagują na ten argument,że w okresie za który żądają tych zwrotów mąż pobierał zasiłek z UWV,możliwe,że nie było to zgłoszone,nie mam pojęcia.Księgowa nie odpowiada na nasze meile,nie ma z nią kontaktu,więc próbuję to jakoś sama rozwiązać,ale nie wiem,czy już nie jest za póżno,niby z belastingiem prowadzimy rozmowy od samego początku,więc sprawa praktycznie jest w toku.
Jedną kwotę kindgebonden w kwocie 436 e spłacamy w ratach,a drugą 729 e-(nawet nie mam pojęcia czemu są dwie rózne kwoty do zwrotu z tego samego urzedu i za ten sam okres)mieli juz w styczniu wysłać z harmonogramem spłat,ale do tej pory nic nie dostałam.
Ostanie pismo z tego tygodnia dotyczy tego,że jednak musimy spłacić to 436e,bo nasze odołanie nie zostało przyjęte.
Do SVB wpłaciliśmy całą kwotę 150e i tam raczej nie ma sensu się odwoływać,ale i tak spróbuję,dołączając decyzję z UWV

Wklejam scany tych dok,może ja coś żle rozumuję ;)

http://www.fotosik.pl/zdj...Kzt9qPwX~Igh6ia
http://www.fotosik.pl/zdj...kSq1tm3DboRFoT8
http://www.fotosik.pl/zdj...nChTbhCn7hS~Uq3
http://www.fotosik.pl/zdj...RnIiqWrRKgD7iY1
http://www.fotosik.pl/zdj...u5a5u8NB2gyD~H8
http://www.fotosik.pl/zdj...tR7~s5rwRQdBJfV
http://www.fotosik.pl/zdj...rYPFXSvcs0PSHzd
Ostatnio zmieniony przez Terii Pią Kwi 08, 2016 10:33 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:10 pm   

Na jednym ze zdjęć (5) jest decyzja z SVB o tym ,ze od czerwca nie przysługuje Wam kinderbijslag, ponieważ Twój maz nie mieszka lub nie pracuje na terenie Holandii. Jak na moje, to przeniesienie zasiłku do Polski spowodowalo wstrzymianie wyplaty rodzinnego. Niema go w Holandii, wiec dlaczego mieliby wyplacac rodzinne. Wstrzymane rodzinne, to i kindenb. budget będzie zastopowany, bo jedno idzie w parze z drugim. Dlatego zadaja zwrotu.
Piszesz, ze musicie wrocic jeszcze 729euro, ale na zadnym z tych dokumentów nie widać tej kwoty Czy masz jeszcze jakiś dokument z ta kwota?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 11:41 pm   

terii,


ostatni link ktory podalas w swoim poscie
tu jest zdaje sie powod tego , ze wstrzymano wam wypalcanie obu naleznosci

bezrobotne nalezalo sie do 29 lipca 2015, po tej dacie juz nie

zeby nie namieszac ,
28 kwietnia 2015 , uwv- urzad holenderski wyplacajacy zasilek dla bezrobotnych , zobowiazal meza do tego ( albo na odwrot ) ,ze przebywajac na holenderskim zasilku w Polsce bedzie poszukiwal tam pracy.
ps...
Do czego zmierzam ?
Musialabys teraz wejsc do tematu zasilek dla bezrobotnych i transfer do Polski i poczytac o prawach jakie bezrobotnemu przysluguja , ale tez i obowiazkach jakich trzeba dopelnic pobierajac zasilek

tej czesci dotyczacej zasilku i przebwania tam na nim w Polsce nie kumam , ale nie ulega watpiliwosci , ze to maz zawalil sprawe , chcac otrzymywac zasilki na dzieci , powinien chyba wrocic do Holandii i tu szukac pracy/ podjac prace i to jeszcze przed zakonczeniem bezrobotnego

http://www.niedziela.nl/f...=asc&start=1605
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 4:42 pm   

agastepa13,

czwarty link od gory ,dokonano ponownego wyliczenia i przyznano im na 2015
kindgebonden budget w kwocie 729 e
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 5:39 pm   

Panicelinka napisał/a:
agastepa13,

czwarty link od gory ,dokonano ponownego wyliczenia i przyznano im na 2015
kindgebonden budget w kwocie 729 e

za dużo tych zdjęć i się pogubiłam ;-)
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 9:36 pm   

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi,jeśli chodzi o ten przeniesiony zasiłek do Polski to:
-był on od maja,nie od czerwca,więc nie wiem czemu akurat taka data
-w 2014 mąż był również na takich samych zasadach na bezrobociu;tzn też z przeniesieniem do Polski,więc nie mam pojęcia o co teraz chodzi.

[ Dodano: Sob Kwi 09, 2016 9:44 pm ]
Panicelinka napisał/a:
agastepa13,

czwarty link od gory ,dokonano ponownego wyliczenia i przyznano im na 2015
kindgebonden budget w kwocie 729 e


Czyli w tym piśmie nie chodzi o zwrot,jest to tylko informacja,tak?

[ Dodano: Sob Kwi 09, 2016 9:51 pm ]
Ostatnio zmieniony przez Terii Sob Kwi 09, 2016 10:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 12:27 am   

Terii,

Cytat:
Czyli w tym piśmie nie chodzi o zwrot,jest to tylko informacja,tak?

W pismie nie chodzi o zwrot , to jest decyzja przynajaca zasilek
tylko ze teraz mamy kwiecien 2016 , a sprawa przyznania zasilku , dotyczy roku poprzedniego
wobec tego ,tylko wy bedziecie wiedzieli .. jestescie w stanie stwierdzic , czy na wasze konto , wplynela ta kwota zasilku , czy tez nie :030:

PS.
Terii my tu gadu gadu, Ale , ze z twoich wczesniejszych wypowiedzi wynika iz twoj maz przebywa w Holandii ?
wiec w jakim celu cala ta szopka ? przeciez ktos , kto tu mieszka ,nawet napisals gdzie
chyba sam moze zalatwic taka sprawe a moze sie myle ?


Terii napisał/a:
Dziekuje za odpowiedz,tylko sytuacja dotyczy mojego meza,który jest w Holandii,mieszka w Leiden.
Czy są jakieś apteki w Leiden w niedziele otwarte?

Wysłany: Nie Lut 14, 2016
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#311695


nastepne
Terii napisał/a:
Czy składając wnioski o kinderbijslag potrzeba dołączyć jakieś zaświadecznia z polskich urzędów?

itd http://www.niedziela.nl/f...ch_author=Terii

o co tu chodzi, bo zaczynam sie gubic ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Kwi 10, 2016 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 3:52 pm   

Ostatni kinderbijslag i kindgenonden dostaliśmy w lipcu,później już nic nie wplywalo.

[ Dodano: Pon Kwi 11, 2016 10:45 am ]
Panicelinka,bo chodzi tutaj o sytuacje dotyczącą zeszłego roku,mąż miał umowę do końca marca 2015r,pózniej był na bezrobociu do końca lipca,a nową pracę zaczął od pażdziernika 2015,staramy się o kolejny kinderbijslag,bo nie było ciągłości pracy,stąd pytania o wypełnienie wnisków,robię to sama,gdyż jak pisałam z księgową cięzko się dogadać,a wcześniejsze sprawy to ona nam ogarniała.

Wiem,że mąż może sam to załatwić,ale godziny pracy mu to uniemozliwiają,a w pracy bardzo niechętnie patrzą nawet jak godzinę wcześniej potrzebuje wyjść,dlatego chcę to pisemnie wyjaśnić z Urzędem.

Może faktycznie namieszałam trochę ale nie odstawiam żadnej szopki i jestem bardzo wdzięczna za pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez Terii Nie Kwi 10, 2016 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweł1991
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 8:58 pm   Kindgebonden budget 2015/2016

Witam serdecznie. Pracowalem w roku 2014 2 miesiace w holandii i zarobilem 3337 euro. Dostalem kindgebonden budget 88euro za rok 2014 lecz otrzylem rowniez decyzje za 2015 rok gdzie oszacowali moje dochody rowniez z góry na 3337. Dzieki temu Belastingdienst wyliczyl mi kindgebonden budget w kwocie 4800Euro!!! Przepracowalem jednak w 2015r pełny rok i zarobilem 15.000 Euro. Czy w takiej sytuacji zglosic do belastingdienst o jak najszybsza korekte moich zarobkow czy czekac na definitywna decyzje i wtedy zwrocic nadmiar?

[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 8:07 pm ]
Temat zamkniety. Belastingdienst wprowadzil poprawki po moim telefonie z prosba o zmiane dochodow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group