NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
tosianasza 
Poczatkujacy
tosianasza

Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 9:16 pm   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mieszkam wraz z dziećmi w Polsce maż od maja 2015 r. do maja 2016 r pracował w Holandii,w marcu 2016 roku dostaliśmy decyzje o przyznaniu zasiłku rodzinnego dla dzieci ,które zostało nam wypłacone,natomiast w pod koniec lipca br. dostalismy decyzje odnośnie dodatku do zasiłku rodzinnego.I tutaj mam pytanie ,wiem ,że urząd skarbowy nie ma numeru konta na które powinny być wypłacony dodatek i nie wiem czy powinnam czekac na formularz odnośnie przekazanie nr.konta czy powinnam sama odesłać formularz pobrany ze strony us..Może ktoś mógłby mi pomóc ?I w jaki sposób mogłabym to zrobić.
 
 
polak123
Poczatkujacy
polak123

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 10:59 am   Re: Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)

POTRZEBUJE POMOCY KINDEBUDGET

OTRZYMAŁEM DECYZJE DEFINITIVE BEREKENING TOESLAGEN ZA ROK 2016 W KWOCIE 1000EURO CZY ONI MI TO WYPŁACA CZY JA MAM TO ODDAC I KIEDY EWENTUALNIE,MATKA DZIECKA JEST ZA GRANICA JA W POLSCE
_________________
kk
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 12:30 pm   

Najlepiej, jak wkleisz skan pisma, bo wtedy będzie można odczytać czy Ty masz im oddać czy oni wypłaca Tobie. A coś już od nich dostałeś wcześniej?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Wto Cze 13, 2017 12:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 12:41 pm   

polak123, przese wszystkim nie musisz krzyczec ( duza trzcionka ) .
Skoro dostales devinitywna decyzje znaczy ze juz to dostales . Dalej w liscie powinno byc zawarte czy masz im oddac czy ty jeszcze dostaniesz czy moze juz wszystko zostalo wyplacone . Chcesz dokladnie wiedziec co jest tam napisane to daj kopie tego do dzialu tlumaczen i ktos ci wszystko wytlumaczy
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
polak123
Poczatkujacy
polak123

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 1:51 pm   

ja nic jeszcze nie otrzymałem staram sie o dodatek od 2015 i nie chciano mi go przyznać,otrzymałem tylko rodzinne na syna a do belastingdienst wysłałem dużo pism i niedawno zaczeły masowo napływąć,Zadano odemnie zaswiadczeń i różnych informacji,przed chwilą otrzymałem znowu decyzje tylko tym razem napisane voorschotbeschikking toeslagen za rok 2015 również 1000euro
jest napisane tak;U kinndgebonden budget voor 2015 blijft 1000 euro
_________________
kk
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 3:56 pm   

polak123 napisał/a:
staram sie o dodatek od 2015 i nie chciano mi go przyznać



Na poprzedniej stronie pisalam , ze jesli pobierasz kinderbijslag (a wspominasz wyzej ze pobierasz)
oraz spelniasz odpowiednie kryteria , otrzymasz tez kindgebonden, jedno nieodlacznie wiaze sie z drugim .Pierwsze wyplaca urzad SVB. a to drugie belasting .
Cytat:

Zadano odemnie zaswiadczeń i różnych informacji,


akurat ten dodatek kindgebonden, zalezy od dochodu i by go otrzymac na pewno musisz byc przez urzad sprawdzony i stad tyle tej korespondencji .
 
 
josiane
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 5:26 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lip 11, 2017 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 9:56 pm   

mam pytanie pobieram anw i zasiłek rodzinny z svb mieszkam w Polsce zamierzam podjąć pracę ile mogę dorobić, czy w przypadku przekroczenia sumy zabiorą mi całą rentę,
_________________
Gosia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 11:12 pm   

pusia80 napisał/a:
mam pytanie pobieram anw i zasiłek rodzinny z svb mieszkam w Polsce zamierzam podjąć pracę ile mogę dorobić, czy w przypadku przekroczenia sumy zabiorą mi całą rentę,




Tu nie chodzi o to, ile mozesz zarobic , tu chodzi o miesieczna kwote jaka uzyskasz ze swojej pracy.
Jesli zaczniesz pracowac , to svb obnizy ci ,o caly twoj dochod brutto - wyplacanie renty
Przygotuj sie na ponowne rozliczenie .
Moze sie zdarzyc ,ze przez jakis ,czas od podjecia przez ciebie pracy, bedziesz nadal otrzymywala cala rente, bo jak wiadomo tu wszystko rozciagniete jest w czasie ...ale tak bedzie do pierwszej korekty/ potem zwyczajowo trzeba bedzie im zwracac nadplate.

Wiem co pisze bo podobna sytuacje ma moja znajoma ,ktora musi zwrocic kupe kasy + kara
SVB wykazalo ze zarabiajac w Polsce podawala dochod netto nie brutto
Z Holandii otrzymywala / pobierala rente, oraz inne swiadczenia na siebie i dwoje dzieci
 
 
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 7:16 pm   

W Polsce można dorobić do renty jakąś kwotę a w Holandii nie pamiętam, że ja pracowałam parę lat temu i właśnie na podstawie zarobków otrzymałam tą rentę po zmarłym mężu na stronie też jest napisane, że można dorobić oby kwota nie przekraczała bodajże 400 euro o tyle o ile przekroczy będę musiała oddać ze swojej anw.
_________________
Gosia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 7:54 pm   

pusia80 napisał/a:
W Polsce można dorobić do renty jakąś kwotę a w Holandii nie pamiętam


Polska to nie Holandia ... napisalam co wiem ,a o reszte zapytaj w SVB ,to najlepsze zrodlo informacji. :039:
 
 
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 5:03 pm   

Mam pytanie mieszkam w Polsce pobieram anw z Holandii czy 500 plus i zasądzone alimenty wliczają się do dochodów
_________________
Gosia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 5:55 pm   

pusia80,

W Holandii alimenty zasadzone na dzieci nie sa wliczane do dochodow .

Pisalas ze
Cytat:
pobieram rente rodzinna od SVB po zmarłym mężu ja i moja córka


Ale 500 + to juz inna sprawa, masz obowiazek i musisz zglosic w SVB ,ze pobierasz taki dodatek w Polsce .

Nie musisz powiadamiac tutejszego urzedu o tym dochodzie.. jesli nie otrzymujesz kinderbijslag ani kindgebonden na dziecko .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Paź 03, 2017 6:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 6:47 pm   

Powiadomiłam svb o 500 plus teraz zamierzam podjąć pracę i moje pytanie czy 500 plus i alimenty są wliczane do dochodu pozatym napisano mi że mogę dorobić 780 euro miesięcznie nie wiem czy to jest brutto czy netto
_________________
Gosia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 7:44 pm   

pusia80 napisał/a:
napisano mi że mogę dorobić 780 euro miesięcznie nie wiem czy to jest brutto czy netto


A dokladnie € 782,70 brutto , dopiero w przypadku kiedy zarobisz powyzej wymienionej kwoty renta zostanie pomniejszona o 2/3

Cytat:


Voorbeeld:

U verdient € 900 per maand. De eerste € 782,70 telt niet mee. Er blijft € 117,30 over. Twee derde daarvan is € 78,20. Dit bedrag trekken wij af van uw nabestaandenuitkering Anw.

Alle vermelde bedragen zijn bruto bedragen.


zaczerpniete z tej strony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group