NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Import auta i płacenie BPM - poradnik w jednym miejscu
Autor Wiadomość
muzgus 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Groningen
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 3:24 pm   

Jeżeli jesteś zameldowany i swoim samochodem jesteś krócej niż 2 tygodnie to raz na rok na każdy samochód możesz dostać dwutygodniowe zwolnienie z podatku. W teorii służy ono temu, żebyś mógł legalnie jeździć samochodem i w ciągu tych dwóch tygodni go przerejestrować.

Jeżeli jesteś zameldowany i używasz samochodu (nawet nie swojego) dłużej niż 2 tygodnie, to musisz płacić wegebelasting (podatek drogowy).

Pozdrawiam
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 11:02 am   

Potwierdzam - mikolaj2481 dla firm zagranicznych obowiązują inne przepisy jak dla osób prywatnych. Ba, powiem jeszcze więcej - dla firm holenderskich mających pojazdy na zagranicznych tablicach także są inne przepisy (dotyczą spowiedzi: do czego potrzebny jest ten pojazd za granicą? etc.) Przejdziesz spowiedź prawidłowo? Spełniasz wymagane warunki = dostaniesz specjalny ,,vrijstelling" na jazdę po holandii.

Za twoją pracę nad prywatnym przerejestrowaniem wielkie dzięki! :202:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
Ostatnio zmieniony przez misia0101 Pon Gru 17, 2012 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 12:54 pm   

Mozliwe mozliwe. Auto ma 13 lat wiec kwota jest niska.
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 1:01 pm   

Dziękuję za odpowiedz wiesz może jak sprawdzić BPM na 100% można się sugerować tym programem http://www.autoweek.nl/bpmcalculator
_________________
zoutkeet
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 6:09 pm   

Tego ci nie powiem czy mozna sie nim sugerowac na 100% wypelniajac fokumenty dla douane.
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 6:24 pm   

Mogą mi takiej informacji udzielić na miejscu w BPM AANGIFTEPUNT? Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto przerobił już ten temat tutaj w holandii. pozdrawiam
_________________
zoutkeet
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 12:18 am   

przeniesione


ekhm88 napisał/a:
Witam na początku chciałem napisać że nie taki diabeł straszny i nie ma się czego bać
wystarczył prawnik
po kilku nieprzespanych nocach po tym jak miałem kontrolę Duane i po tym całym zamieszaniu w internecie (fora itp) udałem się do prawniczki która zajmuje się między innymi sytuacją polskich samochodów
po godzinie mój wniosek został skończony i wysłany do urzędu celnego
mianowicie owszem trzeba opłacić podatek BPM ale to nie są takie sumy o których wszyscy piszą więc pierwsze proponuje nabyć konkretnych inforacji później wprowadzać wszystkich w błąd
mam cztero letni samochód w diesel-u waga ponad 1350 kg według tych waszych wszystkich kalkulatorów na autoweek sumy jak z kosmosu 3 tys euro
proszę Was! mam do zapłaty tylko 500 euro i co Wy na to
jeszcze wczoraj byłem skłonny sprzedać auto za najniższą cene żeby kupić tutaj samochód na nl blachach opłacać ich podatki ubezpieczenie itp dzięki czemu wzbogacają się naszą niewiedzą i znaleźli sobie sposób na łatanie dziury budżetowej
''wywieść samochód w 2 tygodnie'' ''nie da się'' ile razy już to słyszeliście? owszem dwa tygodnie na uregulowanie sprawy i teraz do Was należy czy zwieziecie samochód do PL sprzedacie za najniższą cene tylko po to żeby kupić na nl
ja ten horror mam już za sobą 500 euro podatku bpm później tylko podatek drogowy co miesiąc a mało tego ode mnie zaależy w jakim momencie i czy w ogóle chce zmienić tablice na nl bo teraz moge to zrobić za rok dwa lub w ogóle
więc macie dwie opcje albo wszyscy będą z was robić głupków albo dowiedzcie się co i jak od a do z
pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Amico 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Gdańsk/Goch
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 6:14 pm   

jeszcze tylko dla pewności- mam autko zarejestrowane w niemczech- ostatni krok w poradniku to zakończyć umowę z ubezpieczalnią. Ale co z samym wyrejestrowaniem samochodu z niemiec? Czy holandia przekaże informacje do niemiec, czy jak bo nie dokonca rozumiem. Zakanczając ubezpieczenie w DE, dalej zostaje mi niewyrejestrowany samochod i niemieckie blachy + żółte, które dostanę po załatwienu wszystkiego z NL.
_________________
slaap lekker...
 
 
dezyderata 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: petten
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 12:37 am   

witam. chciałabym spytac o wyliczenie BPM bo na autoweek.nl wychodzą mi dwie sumy:
BPM berekening 2000 = 221 eur i BPM berekening 2013 = 783 oto link
http://www.autoweek.nl/bp...r=2000&cache=no
bo nie wiem za bardzo jakie daty mam wpisac : datum 1e toelating-czyli data pierwszej rejestracji, a drugie to: datum aangifte i tego własnie nie wiem. prosze o pomoc
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 6:16 pm   

Mam jedno konkretne pytanie. Nie mogłem odszukać na nie nigdzie odpowiedzi.

Co należy zrobić z polskimi tablicami rejestracyjnymi po przerejestrowaniu na holenderskie??? Dostałem dowód rej, jestem po przeglądzie, ubezpieczeniu i odebrałem nowe blachy. A co z PL blachami? Na pamiątkę?? W RDW zatrzymali mi tylko stary dowód rej.
Prosiłbym o konkretną odpowiedź, kogoś kto już przerejestrowywał tutaj auto.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 7:11 pm   

Tablice musisz zdac w wydziale komunikacji w polsce i wyrejestrowac auto. Rdw wysle papiery do polski ze auto jest zarejestrowane w NL ale ty musisz isc do wydzialu i wyrejestrowac. Inaczej nie zakonczysz ubezpieczenia w polsce. Ubezpieczyciel nie zamknie ubezpieczenia jezeli nie bedzie kwitka z wydzialu komunikacji. Ja mialem jaja bo zadali ode mnie dowodu rejestracyjnego. Tlumaczylem jak dziecku ze zostal w nl ale oni swoje. Pare tygodni twa zanim rdw wysle do warszawy papiery.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Gru 17, 2013 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 7:57 pm   

feel_x,
Dzięki wielkie, ale szczerze Ci powiem że teraz to mam jeszcze większe wątpliwości. Zadzwoniłem do swojego wydzialu komunikacji w Polsce, (trochę potrwało zanim znalazla się tam kompetentna osoba). Tam powiedziano mi, że nie muszę w Polsce wyrejestrowywać samochodu bo RDW wysyła do ministerstwa w W-wie i robią to sami (faktycznie trwać to może kilka(naście) tygodni. Ale wracając do tematu tablic- w polskim urzedzie powiedziano mi ze blachy mam zdać w Holandii celem zniszczenia, ale nie wiedzą gdzie...
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 8:17 pm   

Papiery wysla i co dalej? Jak zakonczysz ubezpieczenie? Musisz miec kwit z wydzialu komunikacji inaczej ubezpieczyciel nie bedzie mial podstawy do zakonczenia ubezpieczenia. Ja przechodzilem przez to w 2010 roku. Tam nikt nic nie wie.
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:16 pm   

Zakonczy ubezpieczenie po prostu z niego rezygnujac nie pozniej jak dzien przed jego zakonczeniem.

http://wypowiedzenieumowyoc.pl/
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:25 pm   

To jest wypowiedzenie umowy jezeli zmieniasz ubezpieczyciela. Inaczej musisz miec kontynuacje. Nie wolno ci nie miec nieubezpieczonego pojazdu. Sprzedajac pojazd masz kwitek zlomujac masz kwitek. Tylko wtedy mozesz zakonczyc ubezpieczenie. Wiem co mowie bo przez to przechodzilem. Pokazalem w ubezpieczalni holenderski dowod w ktorym jest nr vin czyli ze to ten sam pojazd (jeszcze wtedynie mialem kwitu z WK) oni wiedza rozumieja ale prawnie moga zakonczyc dopiero jak dostarcze kwitek z WK ze samochód jest wyrejestrowany.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Gru 17, 2013 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group