NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Import auta i płacenie BPM - poradnik w jednym miejscu
Autor Wiadomość
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:32 pm   

Otworz sobie ten formularz http://wypowiedzenieumowy...mowy_OC_PZU.pdf

Nie ma wzmianki o powodzie i innych...

Auta juz nie ma oficjalnie w Polsce za chwile jego papiery beda z RDW w Warszawie. Wiec jakie nieubezpieczone auto skoro jego juz nie ma i fizycznie i formalnie w Polsce.

To, ze trafiles przy okienku na idiote nie znaczy, ze tak jest.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:59 pm   

Nie chce mi sie klocic i dyskutowac. To ze my chcemy aby tak bylo nie znaczy ze na to pozwola "idioci" w okienkach. Odesle z kwitkiem i co zrobisz? Bedziesz jak durny latal od urzedu do ubezpieczyciela zeby cos zalatwic. Jakbys nie znal realiow w pomrocznej. Napisałem jak ja zalatwialem sprawy 3 lata temu. Kiepo wiesz lepiej to doradzaj dalej ty koledze.
Powtarzam jeszcze raz nie wolno w polsce miec pojazdu ktory nie ma oc. Nie mozna zrezygnowac z oc od tak.Mozna zamknac ubezpieczenie jezeli pojazd zostal sprzedany lub zlomowany, wtedy dostaje sie kwit z wk i dostarcza ubezpieczycielowi. Co z tego ze rdw wysle do warszawy? Pzu axa itp sie do nich pofatyguja? Zebys sie nie zdziwil.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Gru 17, 2013 10:11 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 11:13 pm   

Cytat:
Bedziesz jak durny latal od urzedu do ubezpieczyciela zeby cos zalatwic.


Cytat:
Co z tego ze rdw wysle do warszawy? Pzu axa itp sie do nich pofatyguja? Zebys sie nie zdziwil


No wlasnie to, ze auto w tym momencie zostalo wyrejestrowane z Polski. Wiec co on ma ubezpieczac w kraju ???
Nie musi nigdzie latac, nie musi jechac nawet do Polski. Auto wyrejestrowalo za niego RDW. Ubezpieczyciel nie ma nic do tego,nie musi sie do nikogo fatygowac. Wystarczy, ze wysylasz wypowiedzenie listem badz droga elektroniczna jezeli wczesniej w umowie byla mozliwosc kontaktowania sie w taki sposob wypowiedzenie do swojego agenta lub placowki w ktorej ubezpieczales auto.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 11:24 pm   

Zadam ci pytanie. Przechodziles przez te procedure? Czy tylko piszesz co ci sie wydaje? Tylko mi nie pisz ze kolega kolegi kolegi tak mial i tak wlasnie bylo.
I nie nie oznacza to ze auto zostalo wyrejestrowane z polski. Oznacza to ze dany pojazd zostal zarejestrowany w innym kraju. Co nie oznacza ze automatycznie zostal wyrejestrowany. Jak wywozisz auto z nl tez rejestrujesz go w polsce bez wyrejestrowania w holandii????
Ostatnio zmieniony przez feel_x Wto Gru 17, 2013 11:32 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 11:28 am   

Byc moze komus sie przyda w tym przypadku, polskie auto zostalo przerejestrowane w Belgii

Cytat:
Najlepiej jest wyrejestrować. zadzwoń do Swojego wydziału komunikacji i dowiedz się co musisz mieć do wyrejestrowania, być może wystarczy kreso dowodu rejestracyjnego belgijskiego, w najgorszym przypadku kopia poświadczona za zgodność + tłumaczenie + tablice. Zrób z tym porządek dla własnego bezpieczeństwa aby po latach nie naliczyli ci kary za brak ubezpieczania pojazdu.


zrodlo tu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Gru 18, 2013 11:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 9:35 pm   

feel_x napisał/a:
Zadam ci pytanie. Przechodziles przez te procedure? Czy tylko piszesz co ci sie wydaje? Tylko mi nie pisz ze kolega kolegi kolegi tak mial i tak wlasnie bylo.
I nie nie oznacza to ze auto zostalo wyrejestrowane z polski. Oznacza to ze dany pojazd zostal zarejestrowany w innym kraju. Co nie oznacza ze automatycznie zostal wyrejestrowany. Jak wywozisz auto z nl tez rejestrujesz go w polsce bez wyrejestrowania w holandii????



My przechodzilismy tę procedurę, auto zostalo przepisanje na NL blachy, RDW wysłało papiery i wyrejestrowało auto. Wystarczyło wypowiedzieć ubezpieczenie i nie trzeba było papierka z urzędu.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Gru 18, 2013 11:01 pm   

Przeczytaj co podala gochna. Co wydzial komunikacji to inne informacje. Co urzad to co innego sie slyszy. I tak jest wszedzie. Wyrejestrowac dla wlasnego spokoju aby po latach nie wyszly niespodzianki. Wywozac auto z hol tez sie je wyrejestrowuje a nie zalatwia wszystkiego w polsce.
3 lata temu tak wygladala moja cala procedura jak opisalem. I tyle.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Śro Gru 18, 2013 11:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vientro
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 10:04 am   

Nigdzie nie moge znalezc jednej informacji - czy po wizycie w RWD dostajemy jakis tymczasowy dowod? Czy tez do czasu wyrobienia tablic auto jest uziemione?

Jesli ktos przechodzil ten proces, to ile mniej wiecej trwalo zanim odebral tablice i mogl juz jezdzic?
 
 
muzgus 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Groningen
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 10:23 am   

Do czasu wyrobienia tablic auto jest uziemnione.
Po zapłaceniu podatków (BPM) dostajesz tymczasowy dowód pocztą (jak zapłacisz tego samego dnia, co dostałeś rachunek to zazywczaj 2-3 dni robocze). Z tym tymczasowym dowodem możesz zadzwonić/pójść do firmy która robi tablice i je sobie zrobić. Zazwyczaj są gotowe na popołudnie, jak zadzwonisz rano.
 
 
sparco_19
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 10:29 am   

witam,macie moze namiary na kogos kto zajmuje sie sprowadzaniem aut z niemiec do holandii i zalatwianie wszystkich tych formalnosci ? albo ewentualnie ja sobie kupie w niemczech ale zeby pomogl zalatwic wszystkie papiery w holandii bo jak widac autka w niemczech sa tansze i nawet po oplatach moge zaoszczedzic ok 1000-1500 e na autku ktore bym chcial a wiec to duzo jak dla mnie,z gory dzieki.
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 8:06 pm   

http://www.importautos.nl/

kupujesz od nich pakiet (tablice zjazdowe + OC na droge)
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 10:55 pm   

przeniesione

karolkowalski0 napisał/a:
Witam jest to mój 1 post dlatego chcę wszystkich przywitać .
Mam takie pytanie :
Chcę kupić samochód od ojca mojej dziewczyny ( samochód jest na PL blachach)
Jestem zameldowany w Holandii od roku
Chciałbym ten samochód zawieść do Polski i tam zostawić .
Ojciec mojej dziewczyny nie jest zameldowany w Holandii
Samochód chcę kupić tu w Holandii
I tu moje pytanie:
Czy jak kupię od niego ten samochód czy będę musiał zapłacić jakiś podatek w Holandii.
W razie kontroli Policji jak się tłumaczyć , że samochód jedzie do Polski w okresie do 2 tyg od daty umowy kupna.
Przez okres 2 tygodni od zakupu będę się nim poruszał po Holandii i potem zawioze go do Polski .
Czy można tak zrobić żeby jeździć samochodem zarejestrowanym na inną osobe i mieć przy sobie w razie kontroli umowe kupna i tłumaczyć się że dopiero co się kupiło ten samochód i jak nas zatrzyma Policja to w najbliższym czasie wywieść go do Polski

Dzięki za odpowiedz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Blanca 
Poczatkujacy
Blanca

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 10:41 am   

Witam Wszystkich na forum, bardzo przepraszam z góry jezeli swoje pytanie podpinam pod ten temat ale wydaje mi się ze najbardziej tu bedzie pasowalo .A mianowicie bardzo prosze o odpowiedz ile bede musiała zapłacic wszystkich opłat za sprowadzenie samochodu marki citroen 2 z 2008 roku z pl do nl poj 1380 .Nie znam języka na tyle żeby na chwile obecną samej to ogarnąć ..Samochód posiadam wiecej jak 185 dni .Prosze o orientacyjny koszt jezeli ktoś jest zorientowany .Nasłuchałam się histori o bagatelnych kwotach za przerejestrownie ,ale z tego co tu piszecie to nie taki diabeł straszny jak go malują.Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 9:22 pm   

przeniesione


vas23 napisał/a:

Sprowadzenie auta z Niemiec

Witam !!

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z Was sprowadzal auto z Niemiec i rejestrowal w NL?
Pytam dlatego poniewaz w Niemczech sa duzo tansze auta i jestem ciekawy jak wyglada sprawa rejestracji.

Z gory dzieki za odpoweidz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 10:02 pm   

Blanca napisał/a:
Witam Wszystkich na forum, bardzo przepraszam z góry jezeli swoje pytanie podpinam pod ten temat ale wydaje mi się ze najbardziej tu bedzie pasowalo .A mianowicie bardzo prosze o odpowiedz ile bede musiała zapłacic wszystkich opłat za sprowadzenie samochodu marki citroen 2 z 2008 roku z pl do nl poj 1380 .Nie znam języka na tyle żeby na chwile obecną samej to ogarnąć ..Samochód posiadam wiecej jak 185 dni .Prosze o orientacyjny koszt jezeli ktoś jest zorientowany .Nasłuchałam się histori o bagatelnych kwotach za przerejestrownie ,ale z tego co tu piszecie to nie taki diabeł straszny jak go malują.Pozdrawiam.


http://www.importautos.nl/

Wysylasz im link do ogloszenia. w 48h odpisza ile podatku bedzie.(Taka analiza nic nie kosztuje!)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group