NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Import auta i płacenie BPM - poradnik w jednym miejscu
Autor Wiadomość
polyzi
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 4:42 pm   

prosze nie umieszczac linkow reklamujacych biura, od tego jest serwis ogloszeniowy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 08, 2014 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ggregorii 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 29
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 9:28 pm   

Hm a ja próbuje jakoś załatwić aby nie płacić BPM. Chce to załatwić jako mienie przesiedleńcze. Autko miałem tu od 1 kwietnia 2013 roku jakieś 5 miesięcy i później stało w Pl. Teraz jest znowu z powrotem. Jestem juz zameldowany. Ogólnie mam go już ponad rok. Czy mienie przesiedleńcze może dojść do skutku ???. Księgowy mi powiedział ze nie mogę tego zrobić jeśli się nie wymelduje z Polski ?
Ostatnio zmieniony przez ggregorii Wto Maj 20, 2014 9:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 8:03 pm   

ggregorii napisał/a:
Hm a ja próbuje jakoś załatwić aby nie płacić BPM. Chce to załatwić jako mienie przesiedleńcze. Autko miałem tu od 1 kwietnia 2013 roku jakieś 5 miesięcy i później stało w Pl. Teraz jest znowu z powrotem. Jestem juz zameldowany. Ogólnie mam go już ponad rok. Czy mienie przesiedleńcze może dojść do skutku ???. Księgowy mi powiedział ze nie mogę tego zrobić jeśli się nie wymelduje z Polski ?


Wystarczy zglosić pobyt za graniacą w PL i spokojnie przejdzie...
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
radekmazur80
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 12:38 am   

Zastanawiam się czy nie przerejestrowac auta natablice NL w celu sprzedazy go tutaj. Obecnie jezdze na tablicach PL ale opłacam motorbelastig od ok 1.5 roku. Z poczatku zapłacilem równiez BPM ale napisałem do nich ze auto było w moich rekach dłuzej niz rok zanim się zameldowałem w holandii i zwrócili mi cała kwotę.
Czy jesli uruchomię cała procedurę przerejestrowania auta z PL na NL to bede musiał zapłacic ten BPM? Skoro juz raz zapłacilem ale mi oddali to moze uda mi sie bez tej opłaty? To w sumie jest warunek opłacalnosci sprzedazy auta w Holandii bo jesli miałbym płacic ten BPM to lepiej mi go sprzedac w PL.
Spotkał się juz ktos z takim przypadkiem?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 12, 2014 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 10:25 am   

encoresin napisał/a:
Witam.

Na wstępie proszę nie mówić - kup tu, bo tak samo wyjdzie, chcę się dowiedzieć tego na jakiej zasadzie to działa.

Otóż. Potrzebuje się dowiedzieć jak obliczyć BPM amerykańca zarejestrowanego w innym kraju UE. Na stronie belastingu jest tabelka (obliczanie z CO2) - ok, ale tam nie ma podanego nic na temat tego, że co roku BPM maleje. Także mogę obliczyć sztywną kwotę z kosmosu. Chciałbym też przy okazji - jeżeli ktoś wie, jak wygląda temat aut na blachach z poza UE.

Kolejna rzecz - Ile lat musi mieć auto by tego nie płacić? 9?

Na forum padał link do jakieś strony Auto week? - może się mylę, w każdym bądź razie nie ma tam wszystkich autek.

Interesowały by mnie DLA PRZYKŁADU:

http://auto.plius.lt/skel...as-3091520.html
http://auto.plius.lt/skel...as-3703284.html

Także do tych kwot muszę dodać BTW (19% - tak mi się gdzieś na stronie belastingu rzuciło / gdzieś na forum tu, ktoś pisał 9%?), APK, Zabawy w RDW, Blachy, Ubezpieczenie, Po niedługim czasie podatek drogowy.
O czymś zapomniałem?

Pozdrawiam.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 10:42 am   

encoresin nie znam się na BPM ale BTW (inaczej VAT) w Holandii od kilku lat wynosi 21% a nie jak piszesz 19.
 
 
encoresin
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 2:46 pm   

Przepraszam za umieszczenie nowego tematu, a nie dopisanie do tego. Myślałem, że dotyczy tylko tego co było opisane w pierwszym poście.

Wydaje mi się, że widziałem 19, może było to stara informacja, ale wielkiej różnicy nie zrobi mi te 21. Dziękuje za sprostowanie.

Ktoś rozwinie moje pytanie dalej?
_________________
www.gamerror.eu
 
 
PiotrSx 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 7:33 pm   Zwolniony z BPM a rejestracja auta w RDW

Witam. Zielony jestem w tym temacie.Lecz słyszałem ze mozna jeżdzic na polskich blachach w Holandii po opłaceniu MRB. Dostałem list ze jestem zwolniony z opłacenia BPM bo mój samochód jest w moim posiadaniu dlużej niz 185 dni i jest uznane jako mienie przesiedleńcze. I z niego wynika ze musze zglosci w celu rejestracji i dokonać przeglądu APK. A moje pytanie brzmi " Czy mogę zostawię polskie blachy?". Podobnież można zostawć polskie blachy placac MRB. Z listu wynika ze musze sie zglosci sie do RDW w celu rejestracji. Gdzie wysla mnie na APK. Prosze o odpowiedz na moje pytanie.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lip 15, 2015 5:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:25 pm   

PiotrSx napisał/a:
słyszałem ze mozna jeżdzic na polskich blachach w Holandii po opłaceniu MRB.


mozna jezdzic nic nie stoi na przeszkodzie, ale powinienes wiedziec, ze od momentu zgloszenia auta z polska rejestracja bedziesz tu oplacal podatek drogowy ( autobelasting ) za swoje auto


ps
tu na temat podatku za auto na polskich numerach rejestr.

http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=990
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 24, 2014 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiotrSx 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:38 pm   

Gochna H napisał/a:
PiotrSx napisał/a:
słyszałem ze mozna jeżdzic na polskich blachach w Holandii po opłaceniu MRB.


mozna jezdzic nic nie stoi na przeszkodzie, ale powinienes wiedziec, ze od momentu zgloszenia auta z polska rejestracja bedziesz tu oplacal podatek drogowy ( autobelasting ) za swoje auto


ps
tu na temat podatku za auto na polskich numerach rejestr.

http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=990


O to wlasnie mi chodziło.Bo licze sie z tym ze bede płacic ten ze podatek, gdyz wole miec to z glowy i nie bac sie kolejnych kontroli , ktorych w moim rejonie sie troche pojawia. A jak to wyglada z ubezpieczniem... Skoro auto przejdzie APK, bedzie zarejestowane w RDW na polskich blachach...to czy musze wykupic ubezpiecznie w NL
Ostatnio zmieniony przez PiotrSx Pon Lis 24, 2014 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 9:23 pm   

PiotrSx, Gochna H,

Sorry, ale chodzi tutaj o imigracje - mienie przesiedlencze, wiec chyba nie mozna dalej jezdzic na polskich blachach. Jest to zreszta napisane w liscie:

Voordat u het voertuig in NL kunt gebruiken, moet het ingeschreven worden in het kentekenregister.

i na samych dole:

Het kentekenbewijs ontvangt u enkele dagen na inschrijving per post.

Wychodze z zalozenia ze holenderski dowod rejestracyjny moze byc tylko na holenderskich blachach.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pon Lis 24, 2014 9:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 10:00 pm   

GeraltRivia,

Moje niedopatrzenie przepraszam ... jest dokladnie tak jak pszesz :030:

A Na pierwszej stronie tego tematu jak byk jest napisane (No coz musze przeprosic sie z okularkami )


4. Jedziemy na umówioną wizytę, z przyklejonymi jednodniowymi tablicami. Polskie trzeba zdjąć wcześniej. W RDW w okienku urzędnik wypełni kilka formularzy i wyśle na przegląd, który odbywa się na miejscu. Podobno przeglądu można uniknąć, jeżeli ma się świeży polski - ale potrzebne jest zaświadczenie jakieś, nie wiem czy nie trzeba go tłumaczyć. Przegląd dobrze zrobić i tak. Gdy auto przegląd przejdzie, wraca się do okienka, gdzie dostaje się odpowiednie potwierdzenia, kopię starego dowodu i rachunek na jakieś 140€, płatność także przez PIN.

5. Podchodzimy, w tym samym budynku, do okienka celników - trzeba im oddać dokumenty z RDW, wypełnione formularze dot. BPM oraz wycenę auta.

6. Celnicy przetwarzają dokumenty i najpewniej następnego dnia roboczego wysyłają list z instrukcjami jak zapłacić BPM. Gdy go dostanę, opiszę co i jak.

7. Po zapłaceniu BPM, RDW wysyła list z nowym numerem rejestracyjnym. Numer ten trzeba podać ubezpieczycielowi.

8. Tablice trzeba zamówić sobie samemu. Lista autoryzowanych firm: http://www.rdw.nl/nl/part...es/default.aspx
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
PiotrSx 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 10:15 pm   

Wszystko ladnie i pieknie. Ale ja chce zostac na polskich blachach i placic MRB. A nie przechodzic na zolte. Bo wracajac za dwa lata do polski znow bede musial placic clo i inne oplaty zwiazane z rejestracja auta.Bo gdybym chcial auto na blachach NL to bym kupil je tu. Bo nawet meldujac sie w Gemantte zglosilem swoj pobyt do dwoch lat. A we wniosku o zwolnienie z BMP jasno bylo zaznaczone tez o pobycie do 2018 roku. A szukajac w necie informacji na ten temat znalazlem artykul ze moge placic mrb bez rejsetracji w Rdw. Oto link http://www

usuniety

na forum nie umieszczamy linkow reklamujacych wlasna lub cudza dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 24, 2014 11:08 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 10:54 pm   

Nie chce namieszac w tym temacie
ale skoro auto sciagasz z Polski i nie bedziesz za niego placil bpm bo jak piszesz

PiotrSx napisał/a:
mój samochód jest w moim posiadaniu dlużej niz 185 dni i jest uznane jako mienie przesiedleńcze.

to jakim cudem chcesz tu jezdzic na polskich blachach ? tym bardziej teraz po otrzymaniu powyzszego listu, no chyba ze sprawe odkrecisz
nie podpieraj sie linkiem z jakiegos blogu ,tylko przeczytaj co w sieci pisza na temat tego pana ktory reklamuje swoje uslugi na terenie Holandii .

powodzenia zycze

ps.
Cytat:
Bo nawet meldujac sie w Gemantte zglosilem swoj pobyt do dwoch lat. A we wniosku o zwolnienie z BMP jasno bylo zaznaczone tez o pobycie do 2018 roku.
to cztery lata a nie dwa
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lis 24, 2014 11:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
weer
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 16, 2015 2:34 pm   

Witam, a jak sprawa wygląda z wyrejestrowaniem auta na polskich blachach z belastingu ? tzn. auto zostało sprzedane, a nadal przychodzą listy o konieczności zapłaty za auto. Mam wysłać im umowę kupna sprzedaży, czy jest jakiś gotowy formularz? Pozdrawiam.

[edit]
Znalazłem ten dokument http://download.belasting...b0062z19fol.pdf

Czy to jest dokładnie to, czego szukałem ? wydaje mi się że tak, ale jednak wolałbym potwierdzenie..
Ostatnio zmieniony przez weer Sob Maj 16, 2015 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group