NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Import auta i płacenie BPM - poradnik w jednym miejscu
Autor Wiadomość
MadzikB
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 11:21 am   

Tak to ten dokument. Twoj błąd, że nie wysłałeś go zaraz po sprzedaży auta. Bo skąd Belastingdienst miał wiedzieć, że już nie używasz tutaj tego auta.

[ Dodano: Sob Sie 15, 2015 11:30 am ]
PiotrSx napisał/a:
Wszystko ladnie i pieknie. Ale ja chce zostac na polskich blachach i placic MRB. A nie przechodzic na zolte. Bo wracajac za dwa lata do polski znow bede musial placic clo i inne oplaty zwiazane z rejestracja auta.Bo gdybym chcial auto na blachach NL to bym kupil je tu. Bo nawet meldujac sie w Gemantte zglosilem swoj pobyt do dwoch lat. A we wniosku o zwolnienie z BMP jasno bylo zaznaczone tez o pobycie do 2018 roku. A szukajac w necie informacji na ten temat znalazlem artykul ze moge placic mrb bez rejsetracji w Rdw. Oto link http://www

usuniety

na forum nie umieszczamy linkow reklamujacych wlasna lub cudza dzialalnosc


Jeżeli chciałeś jeździć tutaj na polskich blachach to wystarczyło by byś opłacało podatek MRB i tyle. Ale pod warunkiem, gdy nie jesteś zameldowany. Jednak jeśli sie zameldowales to musisz auto przerejestrować. Samo opłacenie podatku drogowego nie wystarcza. Nawet jak policja cię zatrzyma do kontroli to od razu pyta o meldunek.
Nie rozumiem po co wysłałeś do Belastingdienst wniosek o zwolnienie z BMP skoro nie chciałeś przerejestrowywac auta?!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 9:51 pm   

Witam,

Czy ktos w ostatnim czasie zmienial pl tab na nl ?

Jak jest z przegladem czy wystarczy im aktualny polski czy trzeba bedzie robic nowy w NL ?

Jaki jest laczny koszt ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bartoszek 
Poczatkujacy
bartoszek

Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 25, 2015 6:36 pm   

Mam pytanko dotyczące BPM. Chcę się zwolnić poprzez mienie przesiedleńcze. Sytuacja wygląda tak.
Auto kupiłem z ojcem w 08.2011 - byłem współwłaścicielem do 06.2013. Teraz jestem właścicielem.
Meldunek mam od 08.2012. Czy okres posiadania auta jako współwłaściciel jest zaliczany do tego wymogu ?? Auto było w moim posiadaniu.
Proszę o odpowiedź.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 25, 2015 10:01 pm   

bartoszek napisał/a:
Czy okres posiadania auta jako współwłaściciel jest zaliczany do tego wymogu ??


Liczy sie od momentu ,kiedy stales sie jego wlascicielem
w Holandii nie ma czegos takiego jak wspolwlasciciel , albo auto jest twoje i na twoje nazwisko zarejestrowane , albo nie .
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 4:33 pm   

No, zamierzam przerejestrować swoją furę na żółte tablice. Moja instalacja LPG zostanie oficjalnie zaakceptowana przez urząd więc podatek będzie mały.
Takie coś mogę zaakceptować.

Czy procedura opisana w poście 1 się zmieniła?

Koleś z RDW przez telefon powiedział, że potrzebuje tylko tablice, dowód. Trochę to mało zdaje mi się, więc dla pewności - ktoś zmieniał tablice na żółte i może podzielić się świeższymi informacjami na temat procedury?

Jakieś dobre ubezpieczenie podstawowe? OC w PL jest wszędzie takie samo, bo jest gwarantowane przez ustawę. Nie ma znaczenia co mówią TU, liczy się podstawa prawna - czyli ustawa.
Jak jest w NL przy podstawowym OC?
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Gru 01, 2015 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
verqa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Gru 2016
Posty: 3
  Wysłany: Sob Gru 10, 2016 7:14 pm   zwrot podatku bpm za auto kupione w NL

Witam serdecznie,

Mój tato podczas wizyty u mnie (2tygodnie temu) kupił sobie autko. Umowa podpisana na niego bezpośrednio z holendrem, wszystkie formalności w rdw dotyczące eksportu zostały załatwione. Teraz autko jest już zarejestrowane w PL.

I tutaj moje pytanie: czy jest szansa odzyskać za autko bpm? Czy może to zrobić jedynie holender, który nam je sprzedał? Znalazłam formularz, do belastingu o zwrot tego podatku, ale już na początku trzeba podać BSN, którego mój tato nie ma. Czy komuś już się udało odzyskać bpm w ten sposób?
 
 
KamilBe 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 05, 2017 10:31 pm   

Witam,
Mam samochód na polskich numerach rejestracyjnych, od prawie dwóch lat, to znaczy samochód jest na teścia,a ja jestem wpisanym współwłaścicielem. W Holandii pracuję szósty rok i nigdy nie byłem zameldowany.Chciałbym się teraz zameldować, i przerejestrować auto na holenderskie blachy, czy mogę liczyć na niepłacenie cła, i skorzystać z przeniesienia mienia??
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 12:49 am   

KamilBe,
KamilBe napisał/a:
czy mogę liczyć na niepłacenie cła, i skorzystać z przeniesienia mienia??



A jak chesz to zrobic ? powinienies byc wlascicielem tego auta przez jakis okres czasu juz w Polsce , nie tesc.
W Holandii nie ma czegos takiego jak wspolwlasciel ...byla juz o tym mowa kilka postow wyzej

edit
poczytaj sobie info z tej strony dotyczace auta https://www.rdw.nl/Partic...r/Auto/Invoeren

mienia przesedlenczego http://www.belastingdiens...uit_een_eu_land
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lut 06, 2017 1:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 12:53 pm   

Witam,

Czy ktos w ostatnim czasie zmienial pl rejst na holenderskie ?

Czy oprocz BPM sa jeszcze jakies ukryte podatki czy oplaty ?

Chodzi o auto 2013-2015 z malym przebiegiem.

Czy znacie moze firme ktora zalatwia wszystkie formalnosci w tej sprawie ?

W ostatnim czasie chodzi mi po glowie kupno auta w PL i sprzedaz w NL ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zielakq7
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 9
Wysłany: Wto Sie 21, 2018 7:42 pm   

A jak to wygląda w sytuacji mienia przesiedlenczego?

Byłem w RDW i dostałem kwit od nich.
Mam sporządzic teraz deklaracje "aangifte bpm" oraz "Aanvraag Vergunning vrijstelling bpm bij verhuizing binnen de EU" i wysłać pod jeden adres z kwitem z RDW?

1. Do końca 2016r. jeździłem tym samochodem w Holandii (na żółtych tablicach) i bylem właścicielem.
2. Po tym okresie zrobiłem go jakie mienie przesiedlencze do Polski.
3. Teraz znów mieszkam w NL od miesiąca i chce go znów jako mienie.

Nie pytajcie po co tak się bawiłem z celnikami. Kto to wiedział, że bardziej zatesknie za NL niż za PL.

Wiem że procedura zmian tablic jest tutaj ładnie opisana, ale mnie bardziej interesuje kwestia z belasting'iem. Ciężko mi znaleźć coś o tym.
Ostatnio zmieniony przez zielakq7 Wto Sie 21, 2018 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
boonoo 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 13, 2018 8:09 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Lis 14, 2018 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 9:28 pm   

karolina90 napisał/a:
Cześć, przegrzebałam sporo tematów tutaj, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.

Planuję kupno nowego auta, ale porównując ceny polskie i holenderskie, w Polsce wychodzi 5 tyś € taniej. Wiem, że dochodzi do tego bpm, ale czy poza tym są jeszcze jakieś koszty? Gdzieś czytałam o podatku VAT? Orientuje się ktoś czy opłaca się w ogóle takie sprowadzenie?

Z góry dziękuję za każdą pomoc!!
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 5:59 pm   

Tez rozwazalem zakup auta w PL i przerejstrowanie na holenderskie blachy.
Tak jest taniej , ale...

Jesli kupujesz calkowicie nowy samochod, kupujesz go w cenie netto, ale ...nie mozesz nim jechac, tylko i wylacznie zabrac na lawecie i w holandi placisz VAT.
Tutaj juz zarabiasz, ale dochodzi BPM

https://www.autoweek.nl/bpmcalculator/

Na linku powyzej mozesz sobie wstepnie BPM policzyc, ale tylko orientacyjnie.
Tylko z tego co sie orietuje to jest to tylko opcja dla obywateli holenderskich, ale nie jestem pewien.
W salonie w Polsce powiedzieli mi iz jako ze mam Polskie obywatelstwo to nie mam mozliwosci kupna bez VATu.

Zakup auta uzywanego, wiec czym starsze tym nizsze BPM.

Ale uwaga na auta z LPG ..Otoz w Holandi wymagaja certyfikat G3, zas w Polsce nik nie wie co to jest G3, wiec jak LPG nie zakwalifikuja jako G3 to masz wegenbelasting 300%!!!
Uwaga wiec.
Na przyklad w Polsce mozna kupic Opel Crossland X z firmowa instalacja LPG, zas tutaj nie ma mozliwosci uzyskania G3 certyfikatu.

Jakby ktos mial swoje uwagi/doswiadczenia chcetnie wyslucham...
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez darkis Pon Lut 11, 2019 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group