NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 10:39 pm
podatek z poruszanie sie po drogach autem na polskich tablic
Autor Wiadomość
tomaszwch 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 5
  Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 5:57 pm   podatek z poruszanie sie po drogach autem na polskich tablic

witam mam taki problem jak to jest z poruszaniem sie autem na polskich tablicach w holandii? poniewarz wczoraj mialem kontrole policyjna i musze zaplacic jakis podatek za poruszanie sie autem w holandii na polskich tablicach prosze o pomoc z góry dziekuje
 
 
Misiek 
Poczatkujacy
chris

Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 18
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 12:51 am   

pierwsze slysze o takim przypadku CZekam na odp Jetem sam ciekawy o co chodzi ??
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 9:37 am   

mając tutaj prace i zameldowanie samochodem zarejestrowanym na siebie możesz sie poruszać na terenie Holandii zasadniczo dwa tygodnie:

http://www.spam.info/forum/topics20/364.htm
 
 
tomaszwch 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:50 pm   

siemka dzieki za linka ale on mi nic nie mowi bo niema po polsku zasadniczo to mam meldunek ale niewiem skad i gdzie! dopiero przy kontroli sie dowiedzialem ze mam meldunek w holandii i niewiem jak to załatwic zeby zlikwidowac ten meldunek bo w tedy moge sie poruszac autem bez problemu? jak niemam meldunku?
 
 
XTc 
Poczatkujacy
Propagator Lenistwa


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Olesnica / Woerden
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 1:03 am   

A czy może ktoś powiedzieć jak można nie płacić tego podatku? Czy wystarczy przerejestrować auto na kogoś zameldowanego w kraju? Czy będąc zameldowanym na terenie Holandi oraz w Polsce, również istnieje konieczność odprowadzania owego podatku? A tak w ogóle o jakiej kwocie tutaj mówimy? Powiedzmy za diesla 1.4 z 2004 r?
_________________
...czy swiat sie wiele zmieni, gdy z mlodych gniewnych wyrosna starzy...rozleniwieni?! ;-)
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:09 am   

XTc napisał/a:
A tak w ogóle o jakiej kwocie tutaj mówimy? Powiedzmy za diesla 1.4 z 2004 r?

wszystko zależy od prowincji i od ciężaru auta tutaj masz link gdzie mozna sprawdzić ile musisz płacić
 
 
tomaszwch 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 1:51 pm   

witam sprawdzilem tam na tym linku co podałes to musialbym zaplacic 280 e na kwartał ale czy na polskich tablicach morzna oplacic ten podatek czy czeba przelejestrowac auto na holenderskie numery
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 6:42 pm   

tomaszwch napisał/a:
czy na polskich tablicach morzna oplacic ten podatek czy czeba przelejestrowac auto na holenderskie numery
Nie oplacisz tu podatku majac auto z polskimi tablicami.
 
 
tomaszwch 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:23 pm   

no to co mam z tym fantem zrobic jesli nie moge sie poruszac autem jak nie zaplace podatku a podatku nie morzna oplacic jak auto jest na polskich tablicach juz sam nie wiem o co tu chodzi !!!!!!!!!
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:58 am   

To co piszesz jest dla mnie co najmniej dziwne....
Od października ubiegłego roku jeżdżę autem na Polskich blachach po Holandii, od marca br jestem tu zameldowana i od momentu zameldowania zdążyłam przejść dwie kontrole policyjne.
No i nikt mi nie każe płacić żadnego podatku.
Przy kontroli podałam grzecznie swój adres zameldowania, panowie policjanci sprawdzili moje dokumenty i na tym sie skończyło.
Nie bardzo więc rozumiem dlaczego ty masz płacić jakiś podatek. No chyba że jest to mandat za nieprzerejestrowanie samochodu, ale na to z tego co wiem jest pół roku czasu.
Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś oświeci...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 2:36 pm   

Z tego co wiem to sa 3 miesiace od dnia zameldowania,na przerejestrowanie auta.Mnie zatrzymali jak jezdzilam na polskich blachach i tak powiedzieli(3 lata temu)Jezeli w paszporcie nie masz wklejki to zawsze mozesz powiedziec przy zatrzymaniu,ze nie wiesz czy tu zostaniesz,ciezko z przca,jednym slowem nasciemniac.
Moj kolega byl zameldowany pare miesiecy i jezdzila wciaz na polskich blachach.W momencie zatrzymania przez douane,powiedzial o tym, oni spisali liczniki auta i powiedzieli ze przy nastepnej kontroli bedzie kara.Mysle ,ze gdyby powiedzial,ze nie ma meldunku,pusciliby go.
Jednak ja uwazam,ze jezeli tutaj sie mieszka i pracuje to powinno oplacac sie podatki za samochot tutaj.W koncu to nie Holandia przyjechala do nas...
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
tomekjk
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:40 pm   UWAGA !

Pamietajcie, ze wyrejestrowanie samochodu w Polsce jest nieodwracalne !!!! Takie prawo mamy ze samochodu raz wyrejestrowanego z Polski nie mozna juz ponownie zarejestrowac.

http://www.infor.pl/temat...tracji-aut.html
 
 
tomaszwch 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 6:41 pm   

witam powiem tak wlasnie ta kontrolA POLICJ to byla z tymi od podatku donuan i nawet mnie nie pytali czy mam meldunek tylko sami sprawdzili w systemie i z tego co zrozumialem to nie moge sie poruszac po holandii mojm autem na polskich blachach i ze musze przerejstrowac auto bo jak mnie jeszcze raz zaczymaja do kontroli to bedzie problem ale jaki to niemam pojecia dodam jeszcze ze spisali numery auta i nadwozia i dostaslem jakas kartke z informacja ale nie bardzo rozumie co mam z tym zrobic. jak ktos mial cos takiego albo orientuje sie co z tym zrobic i co za to grozi to prosze o odpowiedz
 
 
Dubus 
Nieśmiały użytkownik
szyderca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:43 am   

co za to grozi? karny bpm,ktorego wysokosc moze siegnac nawet 10.000 eur,nie zawracalem sobie glowy przerejstrowywaniem auta na tablice nl,po prostu je sprzedalem i kupilem kolejne zarejestrowane tutaj.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 6:32 pm   

Witam a co jeśli ma się meldunek tutaj a auto jest na polskich blachach ale zarejestrowane na kogoś innego z rodziny i osoba ta nie mieszka w Holandii. Co wtedy mogą zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group