NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 10:39 pm
podatek z poruszanie sie po drogach autem na polskich tablic
Autor Wiadomość
januszjb 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 28
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:38 pm   

poki napisał/a:
Witam a co jeśli ma się meldunek tutaj a auto jest na polskich blachach ale zarejestrowane na kogoś innego z rodziny i osoba ta nie mieszka w Holandii. Co wtedy mogą zrobić.


Bardzo dobre pytanie,sam już raz je zadałem ale jak na razie nikt nie potrafił na nie szczegółowo odpowiedzieć,jedyne co się dowiedziałem to to że nie powinno być problemów,ale dopóki ktoś mi nie napisze że miał kontakt z Douane i to oni potwierdzili to nie u wierzę.
 
 
Batang 
Poczatkujacy
Bati

Wiek: 44
Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 3:35 pm   

januszjb napisał/a:
poki napisał/a:
Witam a co jeśli ma się meldunek tutaj a auto jest na polskich blachach ale zarejestrowane na kogoś innego z rodziny i osoba ta nie mieszka w Holandii. Co wtedy mogą zrobić.


Bardzo dobre pytanie,sam już raz je zadałem ale jak na razie nikt nie potrafił na nie szczegółowo odpowiedzieć,jedyne co się dowiedziałem to to że nie powinno być problemów,ale dopóki ktoś mi nie napisze że miał kontakt z Douane i to oni potwierdzili to nie u wierzę.




Miałem kontkat z douane wlasnie w wyzej wymienionej sprawie. Jezdzilem samochodem zarejestrowanym na moja matke w Polsce, douane dalo mi 14 dni na wywiezenie auta do Polski lub przerejestrowanie, tlumaczylem ze nie moje auto i nie moge tak poprostu na siebie tu zarejestrowac. Wiec sprawa prosta... Poprosili abym nie poruszal sie tym samochodem, lub abym je wywizol do Polski
14 dni ostrzezenie, przy kolejnym spotakniu z douane zaplace mandat w wysokosci 3 tys euro. I oczywiscie kolejny 14 dniowy termin.
Nie bylo wyjscia, odeslalem auto do mamusi i kupilem, zarejestrowalem auto to w Holandii. No i place podatki jak kazdy inny Holender, ktory tu jezdzi.
Z reszta znudzilo mi sie juz kombinowanie jak kazdy Polak...


Pozdrawiam wszytskich.
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 4:53 pm   

i bardzo dobrze zrobiles! jestem zdania, ze jezeli ktos postanowil mieszkac i zyc w Holandii powinien dostosowac sie do obowiazujacych tutaj przepisow. Ja od kilku lat mam dwa samochody zarejestrowane na holenderskich tablicach i jakos nie umieram z glosu a przedewszystkim nie drze na widok douane.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 5:32 pm   

januszjb napisał/a:
Bardzo dobre pytanie,sam już raz je zadałem ale jak na razie nikt nie potrafił na nie szczegółowo odpowiedzieć,jedyne co się dowiedziałem to to że nie powinno być problemów,ale dopóki ktoś mi nie napisze że miał kontakt z Douane i to oni potwierdzili to nie u wierzę.

To Ja Ci powiem,ze brat mojego lubego mial auto zarejestrowane na tescia w Polsce a tu sobie nim jezdzil. BY bylo smieszniej to On te auto kupil tu, pojechal do Polski i przerejestrowal na polskie blachy na tego wlasnie tescia. Scigneli Go na drodze i w ciagu 2 tyg. ma go sie pozbyc.
Czyli wyszedl na tym jak...no wlasnie byle jak hehhe.
Tak to jest jak sie kombinuje by bylo taniej a tak naprawde nie jest taniej bo sobie mozna km przejechane do pracy odliczyc od podatku i benzyne czy gaz tez...w ciagu roku nazbiera sie porzadna sumka. I co najwazniejsze jedziesz i sie nie boisz!
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 10:48 am   Re: UWAGA !

tomekjk napisał/a:
Pamietajcie, ze wyrejestrowanie samochodu w Polsce jest nieodwracalne !!!! Takie prawo mamy ze samochodu raz wyrejestrowanego z Polski nie mozna juz ponownie zarejestrowac.

http://www.infor.pl/temat...tracji-aut.html



mam pytanie-
a co jesli przerejestrowal bym samochod na holenderskie blachy,a pozniej np.moja dziewczyna "kupila"by go odemnie spowrotem i chciala zarejestrowac go w polsce?

ps.
zaraz pojawia sie komentarze ze "polak kombinuje",no coz taka natura :035:
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Czw Maj 01, 2008 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 2:02 pm   

zielaczysko napisał/a:
zaraz pojawia sie komentarze ze "polak kombinuje",no coz taka natura
hehehe.
Ale czy nie za duzo kasy na to pojdzie? Nie lepiej oddac ukochanej to autko a sobie kupic tutaj
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 5:02 pm   

ja tylko chcialem poruszyc taki watek,bo strasznie mnie to zaciekawilo.
bardzo lubie swoje autko,pomimo ze to nie zaden"rarytas...hehhehe
(szybko sie przywiazuje do rzeczy;)i nie tylko.heheheh

ps.
poprostu jestem polakiem z "ciekawej" czesci miasta łodzi(bez ublizania nikomu)
i choc staram sie zyc uczciwie i wedlog wyznaczonych"praw",to i tak w glowie zasze polak;)

pozdrawiam wszystkich polakow na emigracji;)
gdzie kolwiek jestescie;)
zawsze noscie wysoko uniesiona glowe i nie dajcie sie wykorzystywac;)
 
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 2:05 am   

To wszystko się kupy nie trzyma jak policja może zarządać aby auto opuściło teren Holandii lub aby je przerejestrować skoro nie jest własnością osoby tu zameldowanej. Auto przecież zawsze mogło się tu znaleźć ze swoim właścicielem w celach turstycznych czyli w tym przypadku np z matką, bratem, czy ojcem którzy przyjeżdżają nas odwiedzać Jest to sprawa nie do udowodnienia bo nikt nie zabroni swobodnego przemieszczania się po Europie a tym bardziej teraz kiedy zniesiono granice. Wystarczy spojrzeć na ulice gdzie nie trudno znaleźć auta na numerach Belgijskich, Francuskich czy Niemieckich. W razie kontroli trzeba więc tylko myśleć co się mówi.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 9:28 am   

ok.
ja mysle nad wyjazdem wlasnym autkiem z polski....
ale jak poczytalem te wszystkie posty,to niewiem czy oplaca mi sie "ryzykowac"?????

wiec jesli mozesz to napisz "co mam mowic" by bylo ok.....
hehehheehh

tymbardziej ze auto jest na mnie wiec ciekawe jak mozna to obejsc..... :073:

pozdrawiam
 
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 10:38 am   

Do momentu kiedy nie masz zameldowania w Holandii nie ma problemu bo zawsze możesz powiedzieć że tu nie mieszkasz na stałe tylko jesteś w celach turystycznych. To wszystko żadnej dyskusji o pracy.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 11:53 am   

no dobra.dobra;)
to rozumiem.
a jak wyglada teraz "meldunek"?
kiedys jak byly paszporty byl wbijany.
a teraz?

z tego co pamietam z mojej "eskapady" "stopem" przez niemcy do holandi kika lat temu to policja posiada bardzo dobrze dzialajacy system bazy danych.....
 
 
 
poki 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 43
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:05 pm   

to musisz się zdecydować albo masz samochód na siebie i mieszkasz bez meldunku albo samochód musi być na kogoś innego.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:13 pm   

i to jest konkretna odpowiedz. :038:
dziekuje i pozdrawiam. :039:
 
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 1:53 pm   

tylko pamietaj, ze bez meldunku nie wykupisz karty parkingowej pod domem! no a parkometry to raczej kosztowna sprawa.... karta kosztuje kolo 40 euro (za rok Groningen) tylko ze auto musi byc zarejestrowane na twoje nazwisko, lub mozesz byc tez wspolwlascicielem, ale twoje dane musza byc w dowodzie!!! moim zdaniem zarejestrowanie auto na 2 osoby jest w tym przypadku dobrym wyjsciem, zawsze mozna mowic ze auto czasem ja uzytkuje, a czasem w Polsce wspolwlasciciel.... mam nadzieje ze w razie czego sie uda...:)
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 2:40 pm   

dziekuje za wszelkie informacje w tym temacie.... :026:
musze przemyslec jeszcze raz wszystkie za i przeciw podrozy wlasnym pojazdem.

ale tak to jest jak sie "du..."/czyt.pupa. :081: ,przyzwyczaji do autka....niechce sie juz"pedalowac".hiihih :033:
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Sob Maj 03, 2008 2:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group