NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 10:39 pm
podatek z poruszanie sie po drogach autem na polskich tablic
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 3:28 pm   

Jak długo od momentu zameldowania można jeździć samochodem na polskich blachach? Pojawiło się w tym wątku kilka różnych odpowiedzi - 2 tygodnie, 2 miesiące a ktoś mi powiedział że do 6 miesięcy.
Pytam ponieważ zamierzam kupić tutaj autko na żółtych blachach a te odwieź do Polski. Niestety w chwili obecnej nie dysponuję aż taką gotówką żeby kupić wymarzone autko i jeszcze je opłacić (podatek, ubezpieczenie, zmiana prawa jazdy).
Czy ktoś może mi pomóc znaleźć odpowiedz?
Z góry dziękuję.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 5:58 pm   

Z tego co wiem to w dniu gdy tu kupisz auto zglaszasz sie przeciez do rwd tam je wyrejestruja z Holandii i dostajesz twz. zjazdowki + ubezpieczenie..w ciagu 2 tyg. musisz "zjechac" do Polski i tam je zarejestrowac i ubezpieczyc...z tego wychodzi ze mozesz tu jedzic przez 2 tyg...nie cale bo w sumie musisz jeszcze w tym czasie sie wyrobic i zarejestrowac auto w Polsce.
Nie wiem moze sie myle-ale nie sadze,bo moj maz troche w tym "siedzial"..
Chyba ze cos sie w tej kwestii zmienilo
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 1:15 am   

ile ludzi tyle odpowiedzi ... !? czy sa jakes konkretne przepisy regulujace czas przerejestrowania na blachy NL, gdy ma sie tu zameldowanie...
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 9:34 am   

na pierwszej stronie tego tematu podałem linka czy ktos go czytał :roll:
pawel1979 napisał/a:
Mając tutaj prace i zameldowanie samochodem zarejestrowanym na siebie możesz sie poruszać na terenie Holandii zasadniczo dwa tygodnie:

http://www.spam.info/forum/topics20/364.htm

Cytat:

Przez przypadek znalazłem odpowiedź na powtarzające się często pytanie - jak długo można używać w Holandii pojazdu zarejestrowanego w Polsce? Odpowiedź brzmi: zasadniczo dwa tygodnie.
A oto podstawa prawna (po angielsku, inne języki dostępne na stronie źródłowej):
Cytat:
Exemption from Private Motor Vehicle and Motorcycle Tax and Motor Vehicle Tax: driving a foreign registered motor vehicle in the Netherlands

Any Dutch resident with a private car, delivery vehicle or motorcycle not registered in the Netherlands who uses the Dutch public highway owes Private Motor Vehicle and Motorcycle Tax and Motor Vehicle Tax. Any person who actually has the disposal of such motor vehicle must declare and pay these taxes. In many cases this is the driver of the vehicle in question.

If, however, you use the Dutch public highway for a short period of time, you may be exempt from having to pay Private Motor Vehicle and Motorcycle Tax and Motor Vehicle Tax. The exemption is valid for two weeks, calculated from the moment you drive the vehicle on the Dutch public highway for the first time. The exemption is valid for you and your family members resident in the Netherlands or for an entity registered in the Netherlands (e.g. a business) that has the actual disposal of the motor vehicle. You must register for this exemption electronically before using the Dutch public highway.

The only way to do this is by using the programme exemption from Private Motor Vehicle Tax and Motorcycle Tax and Motor Vehicle Tax. You can file this electronic registration yourself. However, any other party can do so as well, such as the rental or lease company in question or a family member. The registration form does not have to be signed.

Note!

You can only be given the exemption for a single period of 2 weeks in any 1 year for any particular motor vehicle.

If following the period of two weeks you continue using the motor vehicle in the Netherlands, the Private Motor Vehicle and Motorcycle Tax and Motor Vehicle Tax due on it must be declared and paid before this period ends. In that case the exemption ceases to have effect and both taxes are due from the stated commencement date of the exemption.

Terms used

A Dutch resident is defined to mean a person who resides in the Netherlands.

The term motor vehicle is defined as:
• a car;
• a motorcycle;
• a delivery vehicle.

źródło: http://www.belastingdiens...telling-01.html
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Nie Maj 04, 2008 9:35 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 11:59 am   

Ja nie zamierzam kupić tutaj samochodu po to by go wywozić do Polski ale żeby nim jeździć po Holandii. Nie po to sie tu meldowałam żeby auto przerejestrowywać na polskie blachy.
Poza tym mam w tej chwili samochód który jest moją własnością od ponad roku a zameldowana jestem od miesiąca. Nie mam zamiaru tego samochodu traktować jako mienie przesiedleńcze tylko kupić sobie tutaj coś innego a ten sprzedać. Wobec tego pytam jak długo można nim jeździć??? A wersji jest kilka.

Paweł co do twojego linka to owszem - czytałam. Jednak na stronce źródłowej nie ma tekstu w języku polskim a niestety ja oraz mino wszystko zdecydowana większość tego forum nie zna tak dobrze angielskiego, niemieckiego czy holenderskiego żeby sobie ten tekst przetłumaczyć.
Może cię to zirytuje ale to forum jest po to żeby sobie pomagać a nie tylko odsyłać do obcojęzycznych stron.

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Beny83 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Breda
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 10:36 pm   

a ja mam takie pytanko, mam auto na polskich blachach ale nies jest zarejestrowane na mnie czy wychodzi z tego ze mam spokoj ?
2 wynajmuje mieszkanie - nie mam meldunku, pracuje bezposrednio u pracodawcy chce kupic auto w Nl i miec je na zoltych tabliach ale slyszalem ze bez meldunki nie dostane tablic tu w Nl i co teraz ?
_________________
Breda - Roosendaal - Zevenbergen
 
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 12:35 am   

Beny83 napisał/a:
2 wynajmuje mieszkanie - nie mam meldunku, pracuje bezposrednio u pracodawcy chce kupic auto w Nl i miec je na zoltych tabliach ale slyszalem ze bez meldunki nie dostane tablic tu w Nl i co teraz ?
_________________

Nie tylko brak Ci meldunku by kupic tu auto i nim jezdzic ale tez nie masz wymienionego prawka na holenderskie. Bez holenderskiego prawka nikt Ci samochodu nie ubezpieczy.'Chyba,ze chcesz tu kupic auto i wywiezc do Polski to wtedy meldunek i holenderskie prawko do tego nie jest potrzebne.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 7:37 am   

Elzunia, to nie prawda, mozna normalnie z polskim prawo jazdy auto ubezpieczyc! Na przyklad podaje tutaj jako OHRA czy Delta Lloyd, nie ma problemu i tak samo pewnie bedzie w innych ubezpieczalniach.
Nie wprowadzaj ludzi w blad jezeli nie jestes pewna podawanych informacji, bo ten temat jest juz wystarczajaco zagmatwany.
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 9:48 am   

AnnaW napisał/a:
Elzunia, to nie prawda, mozna normalnie z polskim prawo jazdy auto ubezpieczyc! Na przyklad podaje tutaj jako OHRA czy Delta Lloyd, nie ma problemu i tak samo pewnie bedzie w innych ubezpieczalniach.
Nie wprowadzaj ludzi w blad jezeli nie jestes pewna podawanych informacji, bo ten temat jest juz wystarczajaco zagmatwany.

Ubezpieczylas auto na polskich prawo jazdach? Cos mi sie wierzyc nie chce. Maz jest tu 15 lat, Ja 5 i w kazdej ubezpieczeniowce wymagane sa holenderskie prawo jazdy. Gdyby tak nie bylo to brat mojego meza mialby samochod na siebie a nie na mojego meza...Moze sie przepisy zmienily-sprawdze to ale wiem ze zadna holenderska ubezpieczalnia nie ubezpieczy Cie na polski dokument.Tak bylo...wiec prosze Cie bez insynuacji,ze kogos wprowadzam w blad-wszystkie moje posty sa poparte na doswiadczeniu z zycia w Holandii. Milego dnia
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 10:11 am   

Ubezpieczaja z polskim prawem jazdy,napewno.Pierwsze slysze,zeby polskie prawo jazdy stanowilo problem przy ubezpieczeniu.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 10:50 am   

RobKAM napisał/a:
Ubezpieczaja z polskim prawem jazdy,napewno.Pierwsze slysze,zeby polskie prawo jazdy stanowilo problem przy ubezpieczeniu.

W tej chwili maz dzwonil do Ohra.nl z zapytaniem o te prawo jazdy polskie i to prawda ze teraz weszlo takie prawo iz mozna ...ZGADZAM SIE i przepraszam za zamieszanie...bo wczesniej naprawde nie mozna bylo.Mam nadzieje,ze ten kto mieszka tu od kilku lat i mial problemy z ubezpieczeniem auta z polskimi prawo jazdami potwierdzi to co wczesniej pisalam.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 11:02 am   

elzunia napisał/a:
to prawda ze teraz weszlo takie prawo

My ubezpieczalismy 3 lata temu w Unive i nie wymagali polskiego prawa jazdy.Moze to zalezy od ubezpieczyciela i formy w jakiej sie to robi,my robilismy to przez internet.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
Ostatnio zmieniony przez RobKAM Pon Maj 05, 2008 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Maj 14, 2008 9:19 pm   

elzunia napisał/a:

To Ja Ci powiem,ze brat mojego lubego mial auto zarejestrowane na tescia w Polsce a tu sobie nim jezdzil. BY bylo smieszniej to On te auto kupil tu, pojechal do Polski i przerejestrowal na polskie blachy na tego wlasnie tescia. Scigneli Go na drodze i w ciagu 2 tyg. ma go sie pozbyc.
Czyli wyszedl na tym jak...no wlasnie byle jak hehhe.


To ja mam podobnie (kupilem w Polsce auto, ktore bylo sprowadzone wczesniej z Holandii). I dobre wiesci sa takie, ktore uzyskalem od Douane, ze za takie auto nie trzeba juz placic BPM. Nawet nie trzeba aplikowac o zwolnienie z BPM, trzeba uderzac od razu do RDW, gdzie zweryfikuja ze auto bylo wczesniej rejestrowane w Holandii i uderzac po blachy :-) .
_________________
Dumny Polak
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 7:39 am   

Jak widzisz Elzunia, czasem nalezy sprawdzic tylko pewne informacje, zamiast wydawac posty "poparte na doswiadczeniu z zycia w Holandii" Normalne chyba jest, ze odkad Polska weszla do uni i do Schengen, przepisy zmieniaja sie bardzo czesto, a Ty wprowadzasz w blad.
 
 
koroner 
Nieśmiały użytkownik
koroner


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 11:38 pm   

ludzie o co tu chodzi ???????czy tu placą Wam wPLZ? po co te kombinacje? po przebitej 4!!! oponie [nowej] kupiłem tu auto zarejestrowałem,płace podatek .........i spie spoko!moze nareszcie wejdzmy do tej EUROPY .a nie siedzmy w gównie???????pozdrawiam norm forumowiczów. :038:
_________________
koroner z Valkenboslan.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group