NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Kwi 24, 2013 10:12 am
Eksmisja z wynajmowanego pokoju ...na bruk..możliwa?
Autor Wiadomość
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:12 pm   Eksmisja z wynajmowanego pokoju ...na bruk..możliwa?

Problem typowy lub chyba niekoniecznie....ale faktyczny.
Wynajmuje pokój od holendra z meldunkiem.Miesiąc była umowa słowna (w Holandii ponoć równie ważna co pisemna.) Zwodziłem pana holendra z borgiem przyznaje.
Za dwa tygodnie mam otrzymać mieszkanie socjalne. Dzisiaj pan mnie przycisnął i powiedział,że jak nie zapłacę borgu to mnie wyrzuci...w piatek na ulicę.
Czy ma prawo to zrobić? Czy jest sensowna obrona gdyby doszło do takich działań? :073:

nie bedę ukrywał,że liczę na rzeczową odpowiedz
pozdrawiam
a.
 
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:55 pm   

Sam walisz w c**ja a potem chcesz się bronić??
Jak się umawiasz z kimś że zapłacisz borg to to zrób.
Jakiej odpowiedzi oczekujesz??
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:57 pm   

nurek102 napisał/a:
Czy ma prawo to zrobić?

jak najbardziej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:09 pm   

No prosze ..jakie pryncypialne osoby.Vanrafell,baileys.....jaki ton bezspretensionalny....Czyżby nigdy wam nie przyszło pójść na skróty,zgrzeszyć czy nagiąć prawo? nigdy ?.....nie wierzę......
Z borgiem można zwlekac bo:
-własciciel jest nie godny płacenie nie tylko borgu ale i czynszu,
-warunki mieszkania zmieniały sie z dnia na dzień na coraz gorsze;
-istnieje duże prawdopodobieństwo,ze właściciel nie zgodził by sie na wcześniejsze opuszczenie wynajmowanego pokoju....

Ale za kąśliwy i złosliwy komentarz super dzieki...
Amen
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:22 pm   

nurek102, nie chodzi o princypia a o to ze nie placisz i w tej sytuacji jak najbardzej ma prawo ciebie wywalic i to z policja nabruk .
Z tego co widac to jestes poprostu naciagaczem i niegodnym czlowiekiem i to chyba wlasnie zobaczyl twoj wynajmujacy i dlatego postawil sprawe na ostrzu albo placisz albo ciebe wywali , do czeg nota bene ma prawo .
nurek102 napisał/a:
własciciel jest nie godny płacenie nie tylko borgu ale i czynszu,
a moze to nie wlascieiel placenia czynszu tylko ty jakiego kolwiek dobrego slowa i dachu nadl glowa . pozatym widzialy galy co brlaly i trzeba bylo od poczatku tagowac cene a nie teraz zgrywac cwaniaka .
nurek102 napisał/a:
warunki mieszkania zmieniały sie z dnia na dzień na coraz gorsze;
a ja myslisz nie placisz umowionych pieniedzy i chcesz zeby wszystko bylo jak ma byc ? Dodatkowo jak cos spier.... to bedzie na konto wlascieliea nie twoje bo ty nie chcesz zaplacic.
nurek102 napisał/a:
istnieje duże prawdopodobieństwo,ze właściciel nie zgodził by sie na wcześniejsze opuszczenie wynajmowanego pokoju....
do tego ma tez jak najbardziej prawo umowa jest umowa i jak ja przyjoles to powinienies ja do konca dopelnic a nie tylko jak ci pasuje . Ale wiesz wlascieiel moze ciebie nawet jak sie wyprowadzsz podac do incasso i nadal wyegzekwowac kaske ktora mu sie prawnie nalezy do przyzwowitego rozwiazania kontraktu , czyli do daty koncowej .
Dodatkowo wlascielia mieszkania mozesz bardzo potrzebowac bo zeby dostac mieszkanie z woningstichting bedziesz musial przedstawic huurdersverklaring . Takowy musi napisac wlascieiel mieszkania i osobiscie podpisany . Musi on podac swoje dane i nr tel do kontroli . A jak wynajmujacy bedzie chcial ci nasrac w papierkach to poprostu zadzwoni do woningstichting i zglosi ciebie jako wanbetaler i zostaniesz wciagniety na czarna liste co odrazu skresli twoje mozliwosci na wynajem mieszkania .
Wiec zycze powodzenia cwaniaczku i zebys jak najbardziej popadl w problemy poprzez to co robisz . Bo teraz srasz nie tylko sobie ale tez innym polakomchcacym wynajac mieszkanie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Kwi 23, 2013 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:34 pm   

nurek102,


Cytat:
Wynajmuje pokój od holendra z meldunkiem.Miesiąc była umowa słowna (w Holandii ponoć równie ważna co pisemna.) Zwodziłem pana holendra z borgiem przyznaje.
i teraz jak ktos sie wypowiada nie po twojej mysli to od razu go po glowie ? ej.... nieladnie

czy tego chcesz czy nie jest tak ,ze wlasciciel moze wywalic lokatora na bruk i nawet gmina i meldunek w tym wypadku nie pomoga

moja rada pogadaj z wlascicielem popros o zwloke

Cytat:

Z borgiem można zwlekac bo:
tego dalej nie bede cytowala

szczerze mowiac po tym co tu umiesciles mozna wysnuc wniosek
ze najzwyczajniej sobie pogrywasz i migasz sie od placenia

ps z forum na temat eksmisji

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=28513
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 23, 2013 9:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 12:28 am   

Finezja językowa baileysa powala....Dodatkowo ta zapalczywość ,bluzganie i morazlizatorstwo.......Ot zwykłe buractwo połączone z sarkazmem.........którego tutaj pełno.
A z drugiej strony tak na poważnie.........aby rodacy na swoim koncie mieli tylko takie przewinienia jak moje.....braku zapału do płacenia borgu ...to świat byłby piekny .Ale to zupełnie inna sprawa......
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 10:12 am   

Cytat:
aby rodacy na swoim koncie mieli tylko takie przewinienia jak moje..


ale chyba nie po to zalozyles ten temat, aby udzielajacym sie w tym topicku doladowac za to ze nie chcieli ci slodzic

i chyba tez nie po to, by na koncu dojsc do powyzszego wniosku :119:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group