NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Kwi 07, 2014 8:33 pm
wypadek w pracy .
Autor Wiadomość
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 2:06 pm   wypadek w pracy .

dziendobry



znajduje sie w szpitalu . w apelkanall . moj nr tel : 0031 06 17378493



pracowalem dla agencji DON utzendroep w de hork .



nie wiem co mam robic . czy mam prawo do zasilku po przepracowaniu tygodnia dla agencji zatrudnienia ?

[ Dodano: Nie Lut 17, 2013 2:13 pm ]
dodam jeszcze ,ze przyjechalem tydzien temu . wypadek mial miejsce w piatek . teraz szpital chce abym sobie poszedl . agencja nie odzywa sie do mnie , dzwonilem do ambasady . powiedzano mi abym sobie wracal do polski .
wszystki rozumiem ,ale szemu zostawia sie tu pracownika na pastew losu po tym kiedy w pracy dochodzi do obciecia palca w wyniku zaniedbania pracodawcy .

prosze was o pomoc , nie jestem w stanie pracowac przez nastepnych kilka miesiecy . nie stac mnie na powrot . zawiadomilem inspekcje pracy . jestem jeszcze w szpitalu na ciezkich srodkach przeciwbolowych i nie za bardzo moge myslec jasno
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 18, 2013 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 3:07 pm   

nie wiem czy jestem ubezpieczony . z tego co wiem wszystkie skladki byly za nas placone . nie znam realiow holenderskich . mieszkalem 8 lat w uk . tam zawsze jest ubezpieczenie jesli pracujesz dla kogos i w razie wypadku jest zasilek . nie wiem co mam robic . dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: Nie Lut 17, 2013 4:21 pm ]
czy ktos ma telefon do UWV ?

z tego co czytam musze zglosic wypadek przy pracy bo agencje zazwyczaj tego nie robia starajac sie ignorowac temat
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 4:37 pm   

Na pewno nalezy Ci sie chorobowe z UWV. Tylko z moich doswiadczen wynika, ze musi to zglosic pracodawca, a nie Ty. Poza tym ciekawe, czy agencja pozwoli Ci na chorobowym u nich mieszkac. Zapytaj w SNCU jak to wyglada od strony prawnej http://www.sncu.nl/pl/kontakt
_________________
<cenzura>
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 5:45 pm   

dziekuje za pomoc . pracowalem w holandii tylko 3 dni . sroda,czwartek . w piatek wydazyl sie wypadek . bylem zatrudniony legalnie ,ale nie wiem czy uplynelo wystarczajaco czasu abym byl w rejestrze podatkowym tego panstwa . chce wracac do polski lub do uk ,ale ostatnim pracodawca i miejscem wypadku jest holandia . nie do konca wiem co robic . zglosilem sprawe w work inspection . nawet nie byli poinformowani .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 8:08 pm   

thewaldek jedna rada bierz kogos kto zna jezyk i uderzaj do UWV i nie pozwol aby CIe biuro pogonilo ...

Jesli miales wypadek to nalezy CI sie chorobowe ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 9:16 pm   

dziekuje za odpowiedzi . angielski znam biegle wiec jakos sie z nimi dogaduje . ze szpitala chca mnie juz wyrzucac po dwoch dniach . powiedzalem ,zeby dzwonili na policje bo nie czuje sie na silach samodzielnie wracac do kraju . oni na to ,ze szpital to nie hotel . masakra . jeszcze do tego stracilem palec . mam wielkiego dola i nikogo w tym kraju . zobaczymy co jutro przyniesie . chce wracac do pl aby sie pozbierac
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 10:06 pm   

thewaldek,

Cytat:
ze szpitala chca mnie juz wyrzucac po dwoch dniach . powiedzalem ,zeby dzwonili na policje bo nie czuje sie na silach samodzielnie wracac do kraju


Nie dziw sie w szpitalu robia co do nich nalezy i wypis... nie jestes odosobnionym przypadkiem, opieka medyczna jest droga, dzienny pobyt w holenderskim szpitalu to koszt od 500 do 800 euro (dane z zeszlego roku) ja bym bardziej martwila sie o rachunek ,ktory potem ze szpitala mozesz otrzymac.
Jesli chcesz uzyskac platne chorobowe , a potem byc moze nawet odszkodowanie , to wydaje mi sie iz powinienes pozostac w Holandii, czy bedziesz w stanie przyjezdzac do Holandii na kazde lekarskie wezwanie , a takie na pewno beda


Wiem ze znalazles sie w bardzo trudnej sytuacji , zycze ci by jak najszybciej i to na twoja korzysc wszystko sie wyjasnilo i poukladalo.

Pozdrawiam
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 3:50 pm   

wlasnie jutro przygotowuja mi autobus do polski . czuje sie jak zwierze . jak mozna brac ko sobie pracownikow z polski i po wypadku po prostu ich odsylac bez pomocy finansowej ??????

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 3:55 pm ]
jutro rano maja wrzucic mnie w autobus . powiedzieli ,ze moja sprawa jest kontakt z UWV . nie jestem na silach zeby z nimi walczyc . agencja nazywa sie D-O-N uitzendgroep . miesci sie w DE HORK 22 nl 5431 ns cuijk . praca byla na terenie fabryki AVEBE w polnocnej holandii
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 4:07 pm   

Za krótko tutaj jesteś, żeby wiedzieć, co się tutaj dzieje. Zrobili to co zrobili, jest to tutaj normalka, Polacy przyjeżdżają, podpisują śmieszne umowy a'la papier toaletowy i jak jest mniej pracy to wypad do Polski + czasami jakaś kara, żeby czasami za dużo nie zarobili.

Tak wygląda życie w Holandii przez pośrednioctwo pracy, są oczywiście uczciwe biura, ale sporadycznie.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 6:49 pm   

thewaldek napisał/a:
wlasnie jutro przygotowuja mi autobus do polski . czuje sie jak zwierze . jak mozna brac ko sobie pracownikow z polski i po wypadku po prostu ich odsylac bez pomocy finansowej ??????

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 3:55 pm ]
jutro rano maja wrzucic mnie w autobus . powiedzieli ,ze moja sprawa jest kontakt z UWV . nie jestem na silach zeby z nimi walczyc . agencja nazywa sie D-O-N uitzendgroep . miesci sie w DE HORK 22 nl 5431 ns cuijk . praca byla na terenie fabryki AVEBE w polnocnej holandii


Czy miales kontakt z UWV? Pisales, ze zglosiles wypadek do inspekcji pracy, co oni na to?

W jakiej miejscowosci pracowales?

To jest nieludzkie traktowanie! Mam nadzieje, ze masz jakas dokumentacje ze szpitala?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Pon Lut 18, 2013 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 6:50 pm   

skontaktowlem sie z arbeits inspectie . zgosilem wypadek . wyobrazcie sobie ,ze firma gebr.de jong ktora byla klijentem agencji DON uitzendgroep nie zglosila wcale wyadku liczac ze jakos sie wszystko zalatwi . jestem pod wrazeniem tego kraju . moze to moj pech . samemu trzeba walczyc w luzka szpitalnego . ilu ludzi nie jest w stanie porozumiec sie w jez ang ??? ilu polakow juz zostalo wykozystanych ???

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 6:57 pm ]
zachlannosc pracodawcy i pospiech aby zarobic odbija sie wszystkim czkawka . na szczescie udalo mi sie znalezc pomoc prawna i skontaktowac sie z kilkoma organizacjami . nie wyslano nawet ambulansu tylko zawieziono mnie prywatnym samochodem .

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 7:09 pm ]
Bronka napisał/a:
thewaldek napisał/a:
wlasnie jutro przygotowuja mi autobus do polski . czuje sie jak zwierze . jak mozna brac ko sobie pracownikow z polski i po wypadku po prostu ich odsylac bez pomocy finansowej ??????

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 3:55 pm ]
jutro rano maja wrzucic mnie w autobus . powiedzieli ,ze moja sprawa jest kontakt z UWV . nie jestem na silach zeby z nimi walczyc . agencja nazywa sie D-O-N uitzendgroep . miesci sie w DE HORK 22 nl 5431 ns cuijk . praca byla na terenie fabryki AVEBE w polnocnej holandii


Czy miales kontakt z UWV? Pisales, ze zglosiles wypadek do inspekcji pracy, co oni na to?

W jakiej miejscowosci pracowales?

To jest nieludzkie traktowanie! Mam nadzieje, ze masz jakas dokumentacje ze szpitala?



tak . mialem kontakt UWV . powiedziano mi ,ze nie posiadajac sofi nr nie mam podstaw do niczego i poradzono mi wynajac prawnika .... smieszne ,,,, lub tragiczne . dzieki za odpowiedz. podobno musze czekac kilka tygodni zanim otrzymam sofi nr . bede wtedy w PL lub w UK . ogolnie troche mam dola . jeszcze jedna noc w szpitalu . potem spotkanie z przedstawicielem inspekcji pracy . chyba zaczynam rozumiec za kogo nas tu w europie maja .

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 7:12 pm ]
pracowalem w miejscowosci stadskanaal w fabryce AVEBE jako monter rur nierdzewnych i spawacz . dzieki za zainteresowanie
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 9:24 pm   

thewaldek napisał/a:
. praca byla na terenie fabryki AVEBE w polnocnej holandii

Dokladnie w jakiej miejscowosci?

Juz sobie doczytalam.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Pon Lut 18, 2013 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 10:04 pm   

thewaldek napisał/a:
podobno musze czekac kilka tygodni zanim otrzymam sofi nr.


Nie wiem jak w innych rejonach, ale jeśli chodzi o rejon Utrechtu to z doświadczenia wiem, że wystarczy się umówić telefonicznie na spotkanie (nawet na następny dzień), wyrobienie nr sofi trwa kilkanaście minut, wystarczy wypełnić formularz i gotowe.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 11:58 pm   

Hera napisał/a:
Jeśli przyjechałeś tu przez biuro, to do ich zas**** obowiązkow należy zapewnienie ci sofi oraz ubezpieczenia i to od pierwszego dnia pracy. Nie daj się więc robić w konia...
to moze ty nie rob kogos w konia .
Kobieto jestes tu juz tak dlugo by wiedziec ze jak to piszesz zas*** obowiazkiem pracownika jest ubezpieczenie sie bo firmy nie maja tego obowiazku to po pierwsze , po drogie wiesz tak samo dobrze ze bez sofi/BSN nie podejumuje sie pracy oraz to ze sofi mozna zalatwiac przez firme , wtedytrwa to dlugo i druga opcja zalatwic samemu i masz go praktycznie od reki .
Teraz pojechalas po panicelinka ale sama niedalas ani jednej rady czlowiekowi jak wybrnac z sytuacji . hmmm typowa polskosc tak samo jak klepanie po ramieniu , usmiechaniu sie i mowienu tego co ktos chce uslyszec .
Nie niestety nie bedzie dobrze . Chlopak stacil palca i nie bedzie z tym palcem juz dobrze ale napewno nie bedziedzie wielkiej tragedi .
Chlopak ma teraz dola , normalka w sytuacji w ktorej sie on znalazl jest nie ciekawa ale napewno nie beznadziejna .
thewaldek :
postaraj sie dostac ten sofi , jak juz go dostaniesz zadzwon do UWV i powiedz jaka byla sytuacja i ze sie chcesz zglosic ziek uit dienst bo masz prawo do zasilku chorobowego . pozatym mam nadzieje ze pomoc jaka znalezles pomoze ci znalesc letselschade advokata ktory dziala no pay no cure. Bo to drugie co mozesz zrbic w tej sytuacji .
Jesli nie to moge ci poradzic nostimos . http://www.nostimos-letse.../?cookie-social kobieta p. Malgorzata mowi po polsku . pozatym zycze szybkiego powrotu do zdrowia .
Po tej operacji i perypetiach nie oczekuj ze bedziesz latami na chorobowym , chyba ze beda jakies powiklania w innym wypadku po 5-7 tygodniach bedziesz zdolny do jako takiego normalnego funkcjonowania .
A po max 4 m-cach zdolny do pracy .
Odszokodowanie jak juz wyzej pisalam przez lestselschade sepcjaliste . Jesli chcesz zapytac o rete to juz ci mowie nie licz na takowa w NL bo twoje jezeli "kalectwo "/niezdolnosc do pracy nie wyniesie 35 %nie dostaniesz zadnej renty w NL . Ponizej 35% nie wyplacaja w NL "renty"
35 % kalectwa / niezdlnosci do pracy oznacza 35% "renty "dostanie 80-100 % jest tu prawie nie osiagalne .
Sorry moze i bezposrednie ale niestety prawdziwe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lut 19, 2013 12:09 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 10:18 am   

Jagoda97 napisał/a:
thewaldek napisał/a:
. praca byla na terenie fabryki AVEBE w polnocnej holandii

Dokladnie w jakiej miejscowosci?

Juz sobie doczytalam.


miejscowosc"' stadskanaal "' dzieki za zainteresowanie

[ Dodano: Wto Lut 19, 2013 10:38 am ]
dzieki za chec niesienia wlasciwej informacji . oferte pomocy prawnej otrzymalem od ''nostimos'' . czlowiek z inspekcji pracy wezwal agencje i jek klijenta na rozmowe dzisiaj . mam byc przesluchany rowniez . wszyscy wokolo w szpitalu mowili abym o nic sie nie martwil , ze do agencji nalezy w takim wypadku pomoc . agencja zadzwonila do mnie wczoraj i powiedzieli ,ze nie maja z ta sprawa nic wspolnego i abym sobie sam wracal do polski ( rozmowa zostala nagrana . nagranie bedzie wykozystane w sadzie ) . gowno ich obchodzilo ,ze stracilem kawalek palca i nie jestem zdolny do pracy. mieszkalem 8 lat w wielkiej bryt . znam jez . ang . znam swoje prawa . ten proceder wykozystywania polakow prwdopodobnie trwa w tym kraju nieprzerwanie od lat . ludzie pomagajcie sobie nawzajem . niech przykladem bedzie irlanczyk z ktorym bylem w jednej sali . on poradzil mi abym siedzial w szpitalu az ktos sie mna nie zajmie . polozyl mi 50 euro na stole . jestem pod wrazeniem jak niektore nacje potrafia pomagac sobie w biedzie . dziekuje za dobre slowo wszystkim . dzisiaj zabieraja mnie ze szpitala na spotkanie z przedstawicielem insp. pracy , ktory sam zadzialal w mojej sprawie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group