NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Kwi 07, 2014 8:33 pm
wypadek w pracy .
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 1:25 pm   

Zaczyna sie robic parodia z tego watku. :(

paris2013,

Obojetnie jak zachowywal sie Pan Waldek i kogo byla wina wypadku, Don Uitzendbureau powinno zameldowac w piatek Pana Waldka na chorobowe do UWV. Nie zrobili tego, i nie odpowiedzieli na pytanie czemu tego nie zrobili, mimo ze to pytanie bylo zadawane w kilka razy w tym watku oraz przez mail.

Pracodawca ma obowiazek zameldowac chorobe w UWV. Don Uitzendbureau tego nie zrobilo. Tak trudno to zrozumiec?
 
 
paris2013 
Poczatkujacy
pirog

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: terneuzen
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 1:40 pm   

pan waldek moze sam zglosic chorobe do uwv nie mosi firma

[ Dodano: Wto Mar 05, 2013 1:43 pm ]
a jezeli ma kontrakt to niech sobie dobrze poczyta
_________________
pirog11
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 1:48 pm   

paris2013,

Nie gadaj glupot, w dniu choroby nie byl w stanie, i wtedy staje obowiazkiem DON uitzendbureau zgloszenie choroby. Kontrakt z tym nic nie wspolnego, tylko holenderskie prawo.

Czyli jak tobie spadnie na glowe ceglowka i bedziesz 2 tygodnie lezal w spiaczce, to tez sam masz sie zglosic?

Edit: I tu masz jeszcze czarne na bialym:

Meld uw zieke werknemer altijd ziek bij UWV. http://www.uwv.nl/Werkgev...en_bij_UWV.aspx
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Wto Mar 05, 2013 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paris2013 
Poczatkujacy
pirog

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: terneuzen
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:19 pm   

ale sie rozczulacie mial wypadek i tyle poco ciagnac to w kolko a druga zecz sam sie zdecydowal na przyjazd do holandi do pracy nikt mu nie kazal a teraz szuka bylo zdarzylo sie i koniec ja pracuje w tej firmie i uwieszcie nie mam problemu z niczym czego nie mowicie co jest dobre tylko nazekacie a zreszta polak tylko nazeka nie widzicie dobrych zeczy tylko zle wszedzie tak jest ja tez sam jechalem wracalem a ze firma don mu transport do polski oplaciola to super brawo tego nie widzi sie tylko co zle przestancie narzekac sidcie w polsce i tam narzekajcie]
_________________
pirog11
 
 
paris2013 
Poczatkujacy
pirog

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: terneuzen
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:23 pm   

a odnosnie pani ANI zycze zeby taka osoba pracowala w kazdym kantorze tylko my polacy tacy jestesmy tylko narzekamy pani ANIU POZDRAWIAM PANIA I FIRME DON A JA MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE DO TEGO PANA CO MIAL WYPADEK CZY PAN NIEMA SOBIE VNIC DO ZAZUCENIA CZY W PRACY PRZED ZDARZENIEM POSTEPOWAL ZGODNIE Z PRZEPISAMI BO MOZE TO Z PANA WINY ZDARZYL SIE WYPADEK PROSZE NIE OCZERNIAC WCZESNIEJ PROSZE PRZENALIZOWAC CZY PAN JEST WPORZADKU


wylacz Caps Lock
_________________
pirog11
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 05, 2013 3:24 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:29 pm   

paris2013,
jak nie przestaniesz spamowac tego watku wypowiedziami o pani Ani i firmie to otrzymasz bana na IP
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:51 pm   

paris2013 napisał/a:
ale sie rozczulacie mial wypadek i tyle poco ciagnac to w kolko a druga zecz sam sie zdecydowal na przyjazd do holandi do pracy nikt mu nie kazal a teraz szuka bylo zdarzylo sie i koniec ja pracuje w tej firmie i uwieszcie nie mam problemu z niczym czego nie mowicie co jest dobre tylko nazekacie a zreszta polak tylko nazeka nie widzicie dobrych zeczy tylko zle wszedzie tak jest ja tez sam jechalem wracalem a ze firma don mu transport do polski oplaciola to super brawo tego nie widzi sie tylko co zle przestancie narzekac sidcie w polsce i tam narzekajcie]


za tego busa ze szpitalai vca i inne rzeczy wyslano mi dedukcje i odliczono pieniadze . bez mojej zgody .( juz wyslana jest skarga do inspekcji pracy) ciesze sie jednak ,ze podkrecasz ten zamieniajacy sie w komedie watek . pozdrawiam
 
 
paris2013 
Poczatkujacy
pirog

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: terneuzen
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:56 pm   

A CO NIE MOGE PISAC SWOICH OPINI JA CHWALE FIRME DON I TYLE A ZNAM TAKICH POLACZKOW A JA TEGO NIE ZROBIE TO SIE NIEDA A POTEM BECZA ZE WYPADEK WIEKSZOSC WYPADKOW TO POLACY A CZEMU ZADAJCIE SOBIE PYTANIE I ODPOWIEDZ POZDRO

zacial ci sie CapsLock nie uzywaj na forum duzej litery
_________________
pirog11
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 05, 2013 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 3:08 pm   

Robi się to powoli żałosne. Fakty:

1.Don nie zgłosił wypadku.
2. Piły, kątówki i inne urządzenia mechaniczne nie obcinają same palców lub innych częsci ciała, jeżeli są obsługiwane zgodnie z instrukcją obsługi oraz używane są zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Marnie widzę jakiekolwiek szanse na odszkodowanie, no chyba że dysponujesz nagraniem, gdzie przełożony mówi - " a po co wyłączasz tą szlifierkę? Tarczę można zmienić w trakcie jej pracy trzeba tylko być wystarczająco szybkim". Tyle, wyżal się znajomym na piwie jak to zrównasz pół Holandii z ziemią, Don odparuje niczym benzyna na chodniku w słoneczne popołudnie a w ogóle to jesteś Brytyjczykiem pracującym w Holandii a przebywającym w Polsce - bo to żenujące co teraz wypisujesz.
 
 
paris2013 
Poczatkujacy
pirog

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: terneuzen
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 3:17 pm   

post edytowany w calosci

nie krzycz
_________________
pirog11
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 05, 2013 3:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 4:22 pm   

thewaldek napisał/a:
za tego busa ze szpitalai vca i inne rzeczy wyslano mi dedukcje i odliczono pieniadze . bez mojej zgody

VCA jest imienne wiec twoje . wiec i rachunek za VCA jest dla ciebie , no chyba ze gdzies masz opisane ze jest to prezent od DON lub ze to robisz na ich koszt .
Transport nie lezy w gesti DON tylko w twojej - chyba ze to jest opisane w kontrakcie .
Fakt ze DON lub firma Jansen mieli obowiazek poinformowania inspekcje pracy o wypadku , ale co do zgloszenia do UWV juz ie macie racji .
thewalde nie mial kontraktu na czas okreslony i/lub stlego a tylko faze A , a takie kontrakty koncza sie w chwili choroby .
Gdyby pan waldek mial kontrakt na czas okreslony lub staly to b.pracy ma obowiazek placenia mu chorobowego do czasu zakonczenia kontraktu a po zakonczeniu kontraktu zgloszenie go w UWV ziek uit dienst . Fakt faktem wiele biur zglasza bylego pracownika do UWV na chorobowe , robia to najczescie w przeciagu 48 godzin od zgloszenia choroby pracownika .
Ze ciebie nie zglosili jeszcze przed operacja moge zrozumiec bo nie zawsze w takiej sytuacji myslisz o takich sprawach a ze ty juz caly swiat postawiles na nogi jeszcze tego samego dnia i juz sam sie na nastepny dzien zglosiles na do UWV to ich zgloszenie nie bylo potrzebne .
Waldek rozluznij sie , wyjdz gdzies do lasu czy parku , uspokuj nerwy i pomysl logicznie bo w tej chwili zawiscia i nerwem mozesz sam sobie zaszkodzic . A czytajac twoje wypowiedzi powiem ci ze gdyby biuro DON zrobilo wydruki z tego tematu i przekazalo to do swojego ubezpieczyciela to moga ci zalozyc sprawe za bezpodstawne oczernianie i nadac inny tok twojej sprawie bo sam podwarzasz swoja wiarygodnosc.
Jak moj poprzednik powiedzial DON przyjmie to jako lekcje na przyszlosc , Jansenowi rozejdzie sie to po kosciach a ty mozesz sie obudzic z reka w nocniku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 5:00 pm   

baileys,

Mylisz sie, takze w fazie A (uitzendbeding) trzeba zglosic chorobe do UWV.

Z strony UWV: Uitzendkrachten kunnen een uitzendbeding hebben. Dat betekent de uitzendovereenkomst eindigt wanneer de uitzendkracht zich ziekmeldt bij het uitzendbureau. Het bureau meldt de uitzendkracht ziek bij UWV en vraagt voor hem een Ziektewet-uitkering aan.

http://www.uwv.nl/Werkgev...wordt_ziek.aspx
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 5:08 pm   

GeraltRivia, ok nie doczytalam .
Ale nie zmienia to faktu ze maja na to 24 godziny czyli 1 dzien roboczy .wypadek byl w piatek wiec mieli czas do poniedzialku wlacznie . ale ze wladeksami sie juz tam zglosil to zglaszanie przez DON bylo juz nie potrzebne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 5:18 pm   

baileys,

Aha dzieki, ja myslalem, ze oprocz Pana Waldka biuro pracy tez musi zglosic chorobe.

Uciekam z tego watka az bedzie wiadomo co zadecydowala Arbeidsinspectie o wypadku i jaka decyzje podejmie UWV. Bo cala dyskusja robi sie beetje Dom (Don) ;)
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Wto Mar 05, 2013 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 5:34 pm   

nie zglosilem sie do uwv poniewaz nie mialem jeszcze pojecia ,ze takowe istnieje na tamten czas . szkolenia podczas zatrudnienia nie sa platne przez pracownika a przez pracodawce .(przynajmniej z mojej niklej znajomosci prawa pracy) co wiecej nie otrzymalem wynagrodzenia za dzien kursu na ktory zostalem wyslany . znajomy podal mi nazwe tego forum poniewaz szukalem pomocy wszedzie . aby tylko ratowac sie jakos z tej beznadziejnej sytuacji . koniec koncow powoli odechciewa mi sie z wami gadac . zdjecia miejsca wypadku byly zrobione przez safety oficera w avebe . pokazuja zawor i przewod doprowadzajacy sprezone powietrze . przewod i zawor ktory zostal schowany godzine po wypadku . na szczescie zdjecia owe doszly do inspektora pracy ktory robil wywiad . w tej chwili siedze w domu i mam wiele czasu na kontakt ze wszystkimi instytucjami ktore moga pomoc mi w walce o sprawiedliwe traktowanie i zadoscuczynienie . apropo busa : z nagrania jasno wynika ze firma "don" oferuje busa i powinienem byc z tego powodu szczescliwy . ze nie ponosze zadnych kosztow . to jest ostatni moj post tutaj . jesli ktos ma cos waznego do przekazania mojej osobie : [email protected] . dziekuje za mozliwosci ktore dalo mi to forum . pozdrawiam osobe ktora zadzwonila do mnie (w pierwszy dzien)swiezo po pierwszym poscie i uswiadomila gdzie mam dzwonic i pod jakie nr. (insp. pracy itd.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group