NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Kwi 07, 2014 7:33 pm
wypadek w pracy .
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 6:02 pm   

thewaldek napisał/a:
nie zglosilem sie do uwv
to kto ciebie zglosil ?
thewaldek napisał/a:
szkolenia podczas zatrudnienia nie sa platne przez pracownika a przez pracodawce .(przynajmniej z mojej niklej znajomosci prawa pracy)

podaj link do tego prawa . Moze sie innym przydac . Bo z tego co mi wiadomo to zeby podjac dana prace pracownik musi posiadac odpowiednie papiery w twoim wypadku VCA . Wydaje mi sie ze firma cie tam wyslala i zaplacila zaliczkowo za ciebie . Jesli jest to inaczej opisane w kontrakcie to mecz ich o zwrot twoich pieniedzy .Tak samo jak za koszta busa skoro oni powiedzieli ze biora to na siebie to wysli im nagranie audio z ta rozmowa i zalatw to z nimi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tatuado 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 9:31 am   

Trochę dziwi mnie sposób rozumowania niektórych osób.
Nie życzę nikomu żeby spotkało go coś takiego jak Waldka, ale ciekaw jestem jak niektórzy 'twardziele' i 'fachowcy' by się wtedy zachowywali.
Macie do niego pretensje, że chce walczyć o swoje???
No i co drugi post: "Pani Ania to, Pani Ania tamto" :119: <sic>
Nie został potraktowany do końca w porządku i tyle. 'Przyszedł' tu po pomoc (którą otrzymał chyba) a nie po teksty typu "trzeźwości umysłu", "czego jeszcze chcesz???" i "pewnie przez swoją nieudaczność to masz" :119:
Pomagajmy sobie, a nie bijmy toksycznej piany !!! :039:
Pozdrawiam

Zyczę powrotu do zdrowia (na ile to możliwe) i pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy...
Ostatnio zmieniony przez tatuado Czw Mar 07, 2013 9:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 7:59 pm   

Po ponad miesiacu oczekiwania przyszlo do mnie pismo z uwv . nie wiem co tam jest napisane . czy moze mi ktos pomoc ?

skierowalem list do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka wzgledem tej calej sprawy .

w imieniu wszystkich wykozystanych Polakow przez NL .


nawet tych gnojkow - wiesniaczkow ktorzy za chwile beda negowac moj post .

jesli komus chcialo by sie zajzec w te dokumenty z UWV prosze o kontakt . dzieki
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 8:09 pm   

thewaldek napisał/a:
przyszlo do mnie pismo z uwv . nie wiem co tam jest napisane . czy moze mi ktos pomoc ?

wstaw w ponizszy link skan lub zdjecie tego pisma to ktos ci przetlumaczy .
to jest specjalny dzal tlumczen
http://www.niedziela.nl/f...=asc&start=3465
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 9:41 pm   

dzieki :)

[ Dodano: Pią Mar 29, 2013 8:11 am ]
15.02.2013 pracodawca zglosil ciebie na chorobowe . Z tego powodu 11.003.2013 zadzwonili do ciebie i rozmawiali z toba lub kims w twoim imieniu . To co ustalili z toba / rozmowca opisali dale w tym liscie .
Mianowicie pracownik UWV zajmujacy sie reintegracja nawiaze w najblizszym czasie z toba kontakt . Jak bedziesz sie czul lepiej /bedziesz mogl podjac prace masz sie do nich zglosic nalepiej przez digiD ew. telefonicznie .
Oczekuja od ciebie ze bedziesz chodzil do lekarza o ile to potrzebne i stosowal sie do jego wskazowek by szybcej wroic do zdrowia .
W niedlugim czasie zglosi sie ktos z UWV do ciebie i omowicie twoj jak najszybszy powrod do pracy . W dodatkowym formularzu controlevoorschriften znajdziesz twoije prawa i obowiazki w trakcie chorobowego .
Nastepny list :
wuduzyli czas na decyzje w zwiazku z toim chorobowym .Informuja ciebie o tym poniewaz w liscie z 21.02.2013 pisali o czasie nie dluzszym jak 4 tyg od 21.02.2013 przysla ci decyzje .
Wydluzyli czas o 2 tyg. poniewaz nie maja wszystkich danych by moc podjac decyzje .
w miedzy czasie musisz wyslac im :
kopie dowodu osopistego lub paszportu . Jesli nie dostana twoich danych w przeciagu 2 tyg od wyslania tego listu odrzuca twoja sprawe i nie przyznaja ci chorobowego .
masz ich informowac o jakich kolwiek zmianach jakie moga miec wplyw na twoje chorobowe . Mysl przy tym o zmianie miejsca zamieszkania , stanie malzenskim , stanie zdrowia , czy podjeciu jakiejkolwiek pracy



jesli to jest prawda , zastanawiam sie czemu nie maja jeszcze mojego skanu paszportu . przeciez "don " posiada takowy . czy pracodawca nie wyslal moich dokumentow ? to wszystko smierdzi . teraz mijaja dwa tygodnie odkad wyslali list a ja wczoraj go otrzymalem poczta . o co tu chodzi ????

[ Dodano: Pią Mar 29, 2013 8:47 am ]
czy UWV posiada jakis adres email pod ktory moge sie z nimi kontaktowac ?

na jaki nr powinienem zadzwonic jesli juz nie ma innej alternatywy ?

dzieki

list sostal wyslany 11 marca 2013 roku . otrzymalem go wczoraj .

rozumiem ,ze biorac pod uwage 2 tygodniowy okres na odpowiedz . podjeto decyzje o

nieprzyznaniu mi srodkow zanim jeszcze korezpondencja do mnie dotarla ......????????

z tego co jest napisane :TAK brak mi slow
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 10:30 am   

thewaldek,
Cytat:

skierowalem list do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka wzgledem tej calej sprawy .

w imieniu wszystkich wykozystanych Polakow przez NL .


Skoro piszesz wszystkich wykorzystanych , czy zatem moglbys podac nam tu tresc tego listu ..?


Cytat:
zastanawiam sie czemu nie maja jeszcze mojego skanu paszportu . przeciez "don " posiada takowy


Potrzebuja informacji tym razem od ciebie , chyba nie jestes az tak obloznie chory ze nie mozesz im tego dostarczyc ?


W ponizszym linku mozna znalezc informacje na temat kontaktu z UWV

http://www.uwv.nl/Particulieren/klantenservice/

Cytat:
Mailen

UWV heeft geen algemeen e-mailadres.


wynika z niego iz nie posiadaja adresu email


http://www.uwv.nl/
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 30, 2013 10:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 11:57 am   

czesc

nie chce opublikowac tresci listu ktory wyslalem do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka z oczywistych wzgledow . sa tam poufne informacje . moje dane , dane swiadkow .

wysylam za to list do przedstawiciela UWV .



zachecam wszystkich wykozystanych (poszkodowanych) przez agencje i system NL do wysylania korespondencji do European Court of Human Rights .

to nie boli .

uswiadomilem sobie ,ze gdyby nie znajomosc jezyka nie mialbym zadnych szans na jakakolwiek pomoc i powiadomienie insp. pracy . moze przyszedl czas aby przeciwstawic sie tej fali wyzysku i bezprawia .... jak juz wczesniej powiedzialem wykozystam kazda mozliwosc aby sprawiedliwosci stalo sie za dosc . to bylo moje pierwsze spotkanie z NL . moze mam inne podejscie . ale to moje osobista wojna . to ja teraz jestem kaleka a nie nikt inny




good morning

my name is (... the Waldek......)

I had an accident in work at 15. 02. 2013 while working in NL .

I have been transported to Poland by bus and left without any help .

at 27th of march 2013 letter from UWV came to my door . letter stated that I have two weeks for answering otherwise there will be no sick pay for me .
date on the letter is 12 march 2013 . it means that period of two weeks gone before ill even get the letter ( everything was written in language that I dont understand). good job guys

at 13th of march i did sent another . this time my letter to European Court of Human Rights . now is one and a half months since i have been disabled by the accident in work in Your country . transported to Poland and left without any fnancial help .

Yesterday came another letter with Your email address . and information that You are the person that i may to speak with .

I do prefer comunication in english because this conversation might be used as a proove in the court case .

thank You .
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 1:38 pm   

Cytat:
nie chce opublikowac tresci listu ktory wyslalem do Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka z oczywistych wzgledow . sa tam poufne informacje . moje dane , dane swiadkow .



Przeciez nikt nie wymaga bys umiescil na forum dokladna kopie tego listu
poufne dane mozna pominac, podobnie jak zrobiles to wyzej, podajac przyklad /kopie wyzej umieszczonej korespondencji
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 2:25 pm   

Coś słabo z tą znajomością języka, w pisowni błąd za błędem. Trzeba było zapytać o tłumacza, który zapisałby to pismem urzędowym.
 
 
thewaldek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 4:28 pm   

udanych Swiat Wielkiej Nocy
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 5:25 pm   

thewaldek napisał/a:
moze mam inne podejscie
nie moze a na pewno .Przedewszystkim robisz z igly widly .Rozdmuchujesz tak mala sprawe do wieklosci conajmniej spiskow miedzynarodowych przecwko tobie . Gdybys nie byl w goracej wodzie kompany i tak napalony na zemste na DON to napewno sprawa by sie inaczej potoczyla . Napewno wielu sie ze mna zgodzi pokorne ciele 2 matki ssie . Zebys nie robil halllo na cala europe sprawa potoczyla by sie inaczej . Znam czlowieka ktory stracil najmnejszego palca w calosci dostal za to 20.000 euro i po 3 miesiacach byl zdolny do pracy na swom stanowisku i pracuje do dzis . Sprawa byla zalatwiona w ciagu 15 tyg , wlacznie z wyplata odszkodowania . A ubezpieczenie powedzialo ze gdyby ten ktos robil wielkie hallo to moze by dostal polowe i by mogli sprawe ciagnac do 3 lat .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 9:41 pm   

Winter napisał/a:
Coś słabo z tą znajomością języka, w pisowni błąd za błędem. Trzeba było zapytać o tłumacza, który zapisałby to pismem urzędowym.


o tym samym pomyslalam.... :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 2:22 pm   

RedSonja napisał/a:

Czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie? Wypadek w pracy

Witam, zwracam sie tutaj z zapytaniem czy jest mozliwe jakies odszkodowanie w nizej opisanej sytuacji.

Mialam wypadek w pracy, bardzo mocne stluczenie prawej stopy. Nie moge normalnie chodzic 5 tygodni po wypadku takze obrazuje to skale problemu gdyz nie jest to jakies proste stluczenie, mam skrecona kostke i cos z najwiekszym palcem oraz srodstopiem. Brygadzista nie zadzwonil po pogotowie tylko do biura, ktore zawiozlo mnie najpierw do lekarza, ktory stwierdzil ze moze byc zlamanie wiec pojechalismy do szpitala na rentgen. Technik w szpitalu nie stwierdzil zlaman i taki raport wyslal do mojego lekarza. Po powrocie do lekarza zalozyli mi tylko bandaz i powiedziei ze tydzien o kulach mam chodzic. O kulach chodzilam praktycznie dwa tygodnie bo inaczej nie dawalam rady poruszac sie bez nich. Brygadzista nie zglosil tego wypadku bo podobno maja obowiazek zglaszac tylko wypadki, w ktorych obrazenia eliminuja cie dlugoterminowo z mozliwosci pracy. Mysle, ze moj przypadek po woli staje sie takim. Niestety nie posiadam zadnego innego ubezpieczenia niz to podstawowe, za ktore odciaga mi biuro, a o ile wiem ono nie obejmuje wypadkow w pracy tylko podstawowa pomoc medyczna. Pierwszy raz spotkalam sie tu z lekarzami ale po tym co zobaczylam to nie wiem czy nie lepiej bedzie mi wracac do polski jesli problemy z chodzeniem i bol im towarzyszacy nie znikna w ciagu kolejnych dwoch tygodni gdyz nie jestem zdolna do pracy. Lekarz z firmy, na "komisji" powiedzial, ze nie mozemy byc pewni czy odzyskam w nodze pelna sprawnosc a pieniedzy na ewentualna rehabilitacje w polsce nie ma.
Z niecierpliwoscia czekam na jakies podpowiedzi co moge zrobic w tej sprawie oraz wszelka pomoc, jestem po raz pierwszy w Holandii.
Pozdrawiam Sonja
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 2:23 pm   

Fegelein napisał/a:
Dla mnie pierwszy błąd to zgodzenie się na zawiezienie się przez biuro.
Karetka pogotowia i tyle - w końcu chodzić nie mogłaś. Ubezpieczenie płacisz, a wypadek miał miejsce w pracy.
Brygadzista kłamie, bo KAŻDY wypadek w miejscu pracy ma być ewidencjonowany - tak na chłopski rozum to chyba wydaje się logiczne, co nie?

Jak złamiesz palce u ręki i nie możesz pracować przez dwa tygodnie to też zamiotą to pod dywan?
Co to za badziewny zakład w którym pracujesz....

Nie jestem pewien, ale może masz prawo do pieniędzy z chorobowego.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 2:24 pm   

RedSonja napisał/a:
Przyznam sie, ze byl to taki bol i szok, ze nie myslalam rozsadnie tylko instynktownie, zreszta myslalam, ze dzwoni na pogotowie a tu ludzie z biura przyjechali. Jedyne czego pragnelam to zeby mi ktos usmierzyl bol.

Teraz juz nawet nie jestem pewna czy to, ze nie kazdy wypadek musza zglaszac to brygadzista mowil czy pani z firmy jak sie jest chorym to ona dzwoni w imieniu biura i pyta jak sie czujesz i kiedy bedziesz gotowy do pracy.
Na chorobowym jestem juz chyba 6ty tydzien ale chcialabym jeszcze dostac jakies zadoscuczynienie, niestety jest to chyba mozliwe. Jesli uraz bedzie dlugoterminowy a ja zostane bez pieniedzy na rehabilitacje. Boje sie o swoj byt bo na chorobowym w nieskonczonosc nie beda mnie trzymali, pewnie cos wymysla zeby sie mnie pozbyc a co za tym idzie pozbyc problemu
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group