NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kary pieniężne i problem ze zgłoszonym chorobowym
Autor Wiadomość
pozigdz
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 10:00 pm   Kary pieniężne i problem ze zgłoszonym chorobowym

Witam serdecznie. Pracuję przez jedno z polsko-holenderskich biur. We wtorek wieczorem zgłaszałam chorobę telefonicznie, dzwoniłam do koordynatora, powiedział że jest to załatwione. W środę i dzisiaj wydzwaniali do mnie kierowcy busa z pytaniem gdzie jestem, bo bus czeka. Powiedziałam o zgłoszonym zieku. W środę był ktoś z kontroli ludzi na chorobowym, porozmawiałam i wszystko ok. Dziś dzwonił do mnie inny koordynator, po południu, że mam za 20 minut wyjazd na jakąś firmę, również tak jak kierowcy nie wiedział o moim chorobowym. Dopiero po rozmowie z nim nie ma mnie na planach na jutro, ziek był zgłoszony i przyjęty we wtorek, w umowie mam punkt o karze 250 euro za odmowę pójścia do pracy i z tego względu że oni nic nie wiedzieli o chorobie obawiam się że potrącą mi za te 2 dni z wypłaty. Przy czym osoby które są tu dłużej ode mnie mówią,że odejmą mi to z wypłaty którą mam dostać w poniedziałek, a ona nie zalicza do siebie tego tygodnia. Czy biuro ma takie prawo? Obawiam się że ten koordynator któremu zgłaszałam zieka nie przekazał tej informacji dalej i potraktowali to jako odmowę.
Ostatnio zmieniony przez pozigdz Czw Kwi 25, 2013 10:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 6:22 pm   

pozigdz napisał/a:
W środę był ktoś z kontroli ludzi na chorobowym, porozmawiałam i wszystko ok
wiec ktos jednak wiedzial ze masz chorobowe i nie moga ci odciagnac tych 250 € . nie zapomnij jednak ze pierwsze 2 a 3 dni sa bezplatne . Chorujesz na wlasny koszt .
P.S. kontrola byla a co powiedzieli ?
ze jestes zdolna do pracy czy ze nadal masz siedziec na chorobowym w domu ?
bo jesli uznali ciebie za zdrowa to powinnas sie stawic do pracy i moze wlasnie dla tego wydzwaniali do ciebe kierowcy i ten inny koordynator .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Orzel Venray
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 10:52 pm   

Witam
Zadne biuro pracy nie moze stosowac kar pienieznych.
Jest to nie legalne i nie zgodne z prawem Holenderskim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group