NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochod zarejestrowany na firme jednoosobowa w holandii
Autor Wiadomość
lasereindhoven
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 2:08 pm   Samochod zarejestrowany na firme jednoosobowa w holandii

Witam
Szukam informacji odnosnie zarejestrowania somochodu na firmę. Gdzie znaleść przepisy odnośnie tego? Dokładnie szukam jaki samochód można zarejestrować na firmę? Czy może to być zwykła prywatna osobowa czy tylko dostawcze auta? Jakie korzyści zyskam jeżeli przerejestruje prywatny samochód na firmę. Będę wdzięczny za każda pomoc bądź proszę o link do strony gdzie będę mógł coś na ten temat znaleść
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 2:58 pm   

lasereindhoven, samochody Firmowe to takie gdzie paka ma dana wielkosc . Najproscie je poznac po tablicy rejestracyjnej . Mianowicie litera pierwsza jest V lub B .
Samochody osobowe np MB C klasa tez moze byc firmowka ale ma wtedy tylko 2 siedzenia i stylu paka jest dopasowana do wymogow . Samochody firmowe maja obnizony podatek drogowy i zaleznie od wagi placi sie 60-120 euro kwartalnie za diesla.
120- 210 tez sa firmowmi tylko przewaznie sa to auta ciezarowe .
Osobowke tez mozesz zarejestrowac na firme ale niestety bedziesz placil normalny podatek drogowy . zalety auto firmowych / dostawczych duza ladownosc , maly podatek drogowy , mozliwosc odpisania kosztow utrzymania , paliwa itd .
Minusy to to ze jesli chcesz go uzytkowac przywatnie musisz placic 14-20 % wartosci auta do podatku rocznie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lasereindhoven
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 3:33 pm   

Czyli mogę swoją osobowe zarejestrować na firme i wtedy będę płacił normalny podatek ale będę mógł odliczyć to od podatku tak? Czyli i tak na tym zyskam. Tylko ze ten samochód nadal chce użytkowac na prywatne potrzeby. Jak to teraz udowodnić kiedy auto jest użytkowanie na potrzeby firmy a kiedy na prywatne?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 4:54 pm   

lasereindhoven, Majac auto firmowe musisz prowadzic kilometrowke . I to calkiem dokladna . Uzywajac swoje pryatne auto na potrzeby firmy bedziesz musial prowadzic kilometrowke i tylko ta czesc bedziesz mogl odpisac od podatku . Czyli np rocznie robisz totalnie 100.000 km i tylko 20.000 km jest na firme to mozesz tylko 20 % kosztow odciagnac od podatku . NP wymiana opon koszt 1000 e to tylko 200 euro mozna odciagnac od podatku . Jest druga opcja wpisania Osobowego auta calkowicie na firme i oplacania do u.podatkowego okolo 20% wartosi katalogowej auta rocznie jednak znizek na podatek drogowy nie bedzieszmial .
Jednak zeby dostac naprawde obszerne wytlumaczenie co i jak radze ci isc do dobrej ksiegowej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Mar 24, 2013 4:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 7:10 pm   

Tylko przy używaniu samochodu służbowego trzeba wiedzieć że używanie do celów prywatnych takiego auta może być kosztowne. Prywatne używanie (legalne) auta firmowego kosztuje ok. kilkaset euro miesięcznie (tzw bijtelling), natomiast jesli skarbówka ma nasze oswiadczenie ze nie korzystamy w celach prywatnych należy unikać takiej jazdy. Kary są bardzo wysokie, a dowodem może byc zdjecie z autostradowej kamery.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 7:34 pm   

Gratisowa podpowiedź: Dopisz do profilu firmy dowolny rodzaj działalności o charakterze ciągłym z obligatoryjnym udziałem osobistym i pozbywasz się bijtelingu.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 7:59 pm   

YANNOSICK, ale to nie dziala przy ZZP .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lasereindhoven
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 8:27 pm   

Czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kupić dizla na firme i jakieś małe autko benzynowe na prywatny użytek. Czy może ktoś ma lepsze wyjście? Poprostu nie wiem co będzie sie najbardziej opłacało pomysły?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 8:47 pm   

lasereindhoven, Zalezy czym sie zajmujesz i jak duzo jezdzisz prywatnie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lasereindhoven
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 9:28 pm   

co najmniej 30 km dziennie jezdze autem na prywatne potrzeby. Auto firmowe glownie potrzebuje na wypady do Polski. Tak mysle ze 2/3 razy w miesiacu.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:29 pm   

baileys, Działa. Sam tak miałem więc działa na pewno. Nie jest to jakieś strasznie skomplikowane i każdy dobry księgowy poradzi jak to najkorzystniej skonstruować. U mnie było tak, że auto miałem na jednej działalności BV i sam sobie je wynajmowałem na drugą działalność VOF. Firma która była użytkownikiem auta generowała zysk więc huurauto szło w koszty. Używałem go prywatnie i służbowo. Dochód z wynajmu w firmie która była właścicielem zerowałem kosztami utrzymania. Miałem dopisane do profilu w KvK "pogotowie doradcze" więc nawet gdy byłem kontrolowany w drugi dzień świąt deklarowałem wyjazd do klienta. Raz miałem nawet kontrolę z rodziną na pokładzie i nic. Istnieją na pewno lepsze sposoby ale ten się w moim przypadku sprawdzał.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:48 pm   

YANNOSICK napisał/a:
działalności BV
i wlasnie tu jest to cus
auto bylo wlasnoscia BV .
Chlopczyna chce miec ZZP i nie wydaje mi sie ze chce sie mu placic rocznie cos kolo 25-40 k by miec BV co by zapisac auto na siebie i je samemu sobie/drugiej swojej firmie wynajmowac .
Pozatym nie wiem czy jestes na czasie ale zasady dla BV jaki i VOF sie zmienily ostatnio i to calkiem duzo .
Nadal mam BV i wiem jak dziala VOF , niestety nie jest teraz tak latwo dopisywac innych czesci do dzialanosci glownej jak sie zgrywaja w jedna calosc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 8:52 am   

Od ponad roku nie wynajmuję sobie aut bo nie jestem już aktywny zawodowo i zredukowałem flotę do jednej sztuki więc nie wiem czy coś się zmieniło. W sytuacji gdy lasereindhoven dopiero zaczyna i nie ma doświadczenia radzę zasięgnąć porady w KvK lub u dobrego księgowego. Posiadanie wielu działalności na siebie bądź członka rodziny to genialny sposób na pozbywanie się obciążeń podatkowych, trzeba to jednak robić zgodnie z obowiązującymi zasadami bo ewentualne konsekwencje nadużyć są bardzo bolesne.
lasereindhoven, Zastanów się nad wynajęciem auta lub leasingiem. W NL to bardzo korzystne rozwiązanie..
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
mikolaj2481 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 10:52 pm   

Najlepiej kup sobie Busa normalnie na firmę z możliwością użytkowania prywatnie.
Jak kupisz w całości na firmę, to prywatnie możesz zrobić tylko 500 km w roku i musisz rozpisywać kilometry.
Kupujesz normalnie na fakturę, potem księgowej musisz zaznaczyć że chcesz używać go jako firmowo-prywtne i przy rozliczeniu kwartalnym z zakupu auta dostajesz zwrot BTW tylko 75%. I wszystkie koszta też rozliczasz na 75%, do tego nie musisz prowadzić żadnej kilometrówki i podatek drogowy płacisz dla przedsiębiorców, czyli max 120 euro/ kwartał.
Ja zrezygnowałem z osobówki i kupiłem sobie Busa właśnie na takich warunkach i dużo lepiej mi się to opłaca.
Dwa auta to większe koszta. Też o tym myślałem, ale za oba musisz płacić ubezpieczenie i podatek drogowy.
Ostatnio zmieniony przez mikolaj2481 Pią Mar 29, 2013 10:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 8:30 am   

A skąd wziąłeś max 120e za kwartał? Ja płacę 156 euro/kwartał.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group