NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 17, 2013 8:20 pm
biuro pracy nie opłacał mi składek ubezpieczenia
Autor Wiadomość
kasienka12g
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
  Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 7:51 pm   biuro pracy nie opłacał mi składek ubezpieczenia

¤ JAK ODZYSKAĆ SWOJE PIENIĄDZE??
BIURO PRACY POBIERAŁO PIENIĄDZE NA UBEZPIECZENIE A GO NIE OPŁACAŁO!!!!

zmienilam tytul tego tematu ,inaczej wprowadzimy uzytkownikow w blad
to nie sa pieniadze ktore masz odzyskac z calosci wynika ze musisz je zwrocic



Witam wszystkich!!!
Zwracam się do Was ponieważ potrzebuje Waszej pomocy, bo nie wiem do kogo i gdzie się ze swoim problemem zwrócić. Od trzech lat pracowałam przez pośrednicze biuro pracy A1 z siedzibą Arnhem. wszystko było w porządku do momentu kiedy pojechałam rozliczyć się za ubiegły rok. Z podatkiem byLo wszystko oki, gorzej z ubezpieczeniem. Z ubezpieczalni ZORGHOLLAND dostałam pismo iż zwrot czy tam dofinansowanie nie należy mi się gdyż mój pracodawca, czyli biuro pracy nie opłacał mi składek za tan okres czasu. Natomiast ja na każdym solarisie mam wykaz iż biuro odliczało mi co tydzień od wypłaty składkę na ubezpieczenie. Mam nadzieje, że ktoś będzie w stanie mi pomóc lub wskazać odpowiednią instytucje zajmującą się takimi rzeczami. Musze podkreślić, że nie jestem jedyną osobą z tym problemem w tym biurze.
LICZĘ NA WASZĄ POMOC!!!
KASIA
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 17, 2013 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 7:59 pm   

jak masz to opisane ?
Zvw-inhouding czy moze inaczej ?
np oplata za Zorgvwerekering Zorgholland ?
bo wielu ludzi wlasnie myli obowiazkowe oplaty odciagane od wyplaty na poczet socialezekerheidspremies i poprostu skladki na u.zdrowotne .
pozatym nie rozumiem czemu wlasnie Hollandzorg odmawia tobie zwrotu doddatku do ubezpieczenia w ten sposob ?
Przeciez Hollandozrg nie nic wspolnego z wyplatatmi dodatku do u.zdrowotnego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Kwi 17, 2013 8:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 8:04 pm   

kasienka12g,

Cytat:
Z ubezpieczalni ZORGHOLLAND dostałam pismo iż zwrot czy tam dofinansowanie nie należy mi się gdyż mój pracodawca, czyli biuro pracy nie opłacał mi składek za tan okres czasu.




Cytat:
Natomiast ja na każdym solarisie mam wykaz iż biuro odliczało mi co tydzień od wypłaty składkę na ubezpieczenie.


Skoro masz podstawy sadzic , ze biuro oplacalo skladki na ubezpieczenie i jestes w stanie to udowodnic , to nie masz problemu ...skopiuj i wyslij do ubezpieczlani dowody wplat

nie mylic z Zvw - zorgverzekerinsgwet ktory jest zaznaczony na salaris, ten wpis nie dotyczy skladki o ktorej mowa w twoim poscie

przykladowy salaris http://www.hetsalarisbureau.nl/salarisstrook.html
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kasienka12g
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 8:05 pm   

tzn dostałam odpis z balastingu ze te skladki nie zostały oplacane

[ Dodano: Śro Kwi 17, 2013 8:08 pm ]
toeslagen, balasting mi odpisał

[ Dodano: Śro Kwi 17, 2013 8:12 pm ]
miałam nawet taki incydent ze byłam u lekarza ale prywatnie, lekarz wydał mi recepte na lek co powinno być zfinansowane z mojego ubezpieczenia, gdy pani w aptece wzieła moja karte ubezpieczeniową zeby zpisac mój numer wukazalo jej że nie jestem ubezpieczona i juz w tedy powinno mnkie to zastanowić ale nie miala do tego głowy
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 8:13 pm   

kasienka12g,

nie rozumiem
piszesz ze otrzymalas pismo z ubezpieczalni, teraz dodajesz ze z belastingu ?

Podejrzewam ze chodzi tu o zortoeslag- dodatek do ubezpieczenia ,o ktory zapewne wystapilas i otrzymalas ,ale ubezpieczenia nie mialas oplacanego
niestety wychodzi na to ,ze nic z tym nie zrobisz, bedziesz musilala zwrocic cala kwote ktora otrzymalas
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kasienka12g
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 6:14 pm   

tak zwrócilam sie o dofinansowanie ale go nie dostałam ponieważ odpowiedziano mi ze mój pracodawca czyli biuro za ten czas za który ubiegałam się o dofinansowanie nie opłacal mi składek na to konto
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 6:31 pm   

kasienka12g, ale to nie jest ich obowiazkiem .
To jest twoim obowiazkiem ubezpieczyc sie .
Jesli nie masz opisanego ze twoj pracodawca odciaga ci skladke w wysokosci xx na ubezpieczenie zdrowotne ( czesto kotektywne ) to masz obowiazek sam sie ubezpieczyc. Jak mozesz im udowodnisc ze odciagali ci na ubezpieczenie i takowego nie oplacali to idz z tym do nich i zazadaj natychmiastowego zwrotu .
Uwaga : Zvw-inhouding lub socialezekerheidspremies nie sa skladkami ktore sa odciagane na poczet twojego u.zdrowotnego . To sa obowiazkowe skladki ktore oplaca pracodawca .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kasienka12g
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 2:05 pm   

tak mam na to dowód, na każdym solarisie mamki
wykaz ze odciągano mi na ten poczet składki
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 2:18 pm   

kasienka12g, to biez te dowody i odpowiedz od u.podatkowego i idz do ex pracodawcy niech ci teraz lub zwroci pieniazki lub wyjasni sprawe . Bo cos mi sie nie wydaje ze pobieral na poczet ubezpieczenia i go nie oplacal .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Orzel Venray
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Maj 22, 2013 11:15 pm   

Biuro posrednictwa pracy jest zobowiazane odciagac z wyplaty skladki na ubezpieczenie i je oplacac.Jezeli osoba jest zameldowana w Holandi to jest inna sprawa.
Osoba majaca adres holenderski musi sama oplacac skladki ubezpieczenia.
Na kazdym loonstroku powinno byc napisane za co jest odciagana skladka.
Jezeli chodzi o belasting to jest instytucja co daje dofinansowanie do ubezpieczenia,domu,dla dzieci.Jest to zwrot ,dofinansowanie.
Jezeli pracodawca faktycznie nie placi skladek to jest dobra instytucja na takie firmy.
CNCU.
Wystarczy tam napisac lub zadzwonic,wtedy beda sprawdzac firme .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 12:02 pm   

Witam,

Chcialbym jednak zaznaczyc ze czasem bywa tak ze dana osoba jest ubezpieczona przez biuro ( biuro ubezpieczenie oplaca ) a w momencie gdy dana osoba sie stara o dof do ubezp to dostaje odmowe poniewaz rzekomo nie jest ubezpieczona

W takim przypadku trzeba poprosic biuro pracy o kopie polisy ubezpieczeniowej oraz kilka Salarisow i napisac odwolanie do decyzji i po paru tyg sie okazuje ze jednak DANA OSOBA BYLA UBEZPIECZONA i dof do ubezp otrzyma ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 1:01 pm   

Beny.rac napisał/a:
Witam,

Chcialbym jednak zaznaczyc ze czasem bywa tak ze dana osoba jest ubezpieczona przez biuro ( biuro ubezpieczenie oplaca ) a w momencie gdy dana osoba sie stara o dof do ubezp to dostaje odmowe poniewaz rzekomo nie jest ubezpieczona

W takim przypadku trzeba poprosic biuro pracy o kopie polisy ubezpieczeniowej oraz kilka Salarisow i napisac odwolanie do decyzji i po paru tyg sie okazuje ze jednak DANA OSOBA BYLA UBEZPIECZONA i dof do ubezp otrzyma ... :029:


Zgadza się! Miałem tak samo. Korzystałem z ubezpieczenia, które oferował mój pośrednik przez 2 miesiące. Później zdecydowałem się na własną rękę ubezpieczyć, ze względu na przeprowadzkę z możliwością meldunku. Przy wypełnianiu formularza w nowej ubezpieczalni, prosili o datę rozpoczęcia ochrony więc wpisałem datę o tydzień późniejszą niż data pierwszego meldunku w NL (tydzień wypowiedzenie u pośrednika) i błąd... Więc wpisałem datę 1 meldunku w NL, cóż kilka euro więcej wyszło i poszło. Później starałem się o dodatek do ubezpieczenia za 2012 rok, ale za okres gdzie byłem ubezpieczony przez biuro nie było mnie w systemie więc z tamte 2 miesiące nic nie dostałem. Więc napisałem do biura o kopię polisy i otrzymałem ją, napisałem list do Belastingdienst Toeslag z całym obszernym opisem, co, jak, kiedy i dlaczego. Po kilku dniach kiedy zalogowałem się na konto toeslag za tamte 2 miesiące również przyznali dodatek. Po 2 tygodniach przyszedł list z taką samą informacja. A po kolejnych 2 tygodniach przelali pieniądze. Również napisałem do swojego obecnego ubezpieczyciela o zwrot nadpłaconego ubezpieczenia i również zwrócili te kilka euro. :)

Także wszystko jest możliwe :)
 
 
jazzmatazz
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 3:08 pm   the same

Nie zakładając nowego tematu. Mam kilka pytań. Pracowałem w Holandii pod koniec 2011 roku oraz 5 miesięcy w 2012 roku.
W okresach od 10-11-2011 do 21-01-2012 oraz od początku kwietnia do sierpnia 2012. Łącznie prawie 2 miesiące w 2011 roku oraz prawie 5 miesięcy w 2012 roku przez to samo biuro pracy. Złożyłem wniosek o zwrot dochodu i zwrot ubezpieczenia. Dostałem kilka dni temu list z Belastingu, że nie byłem ubezpieczony w tym roku (2012) oraz, że należy mi się kwota 0 euro. Więc napisałem mail do HollandZorg, bowiem taką kartę dostałem z biura pracy Health Insurance o potwierdzenie mojej polisy. Dostałem mail zwrotny, że nie byłem ubezpieczony w 2012 roku jedynie dwa miesiące w 2011.
Z tego co mi wiadomo, na każdym solarisie mam potrąconą składkę na ubezpieczenia. Sam fakt, że jak zaczynałem pracować w 2011 roku to ubezpieczenie posiadałem, później po kilkumiesięcznej przerwie, pracując w roku 2012 już takiego ubezpieczenia nie mam?
Czy jest możliwe, ze biuro pracy potrącało mi składkę a go nie opłacało w 2012 roku? W jaki sposób na solarisie jest opłacona składka?
Werknemersbijdrage ZVW? 30 euro tygodniowo.

Bardzo proszę o pomoc. Już nie chodzi o stracone 150 zł w biurze podatkowym, które zapłaciłem ubiegając się o zwrot z ubezpieczenia a o to jak agencje potencjalnie traktują pracowników. Zaznaczam potencjalnie. Bo może ja się mylę.

PS. Nie byłem zameldowany na terenie NL przez cały mój pobyt.
Ostatnio zmieniony przez jazzmatazz Wto Cze 18, 2013 3:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 3:49 pm   

jazzmatazz napisał/a:
Sam fakt, że jak zaczynałem pracować w 2011 roku to ubezpieczenie posiadałem, później po kilkumiesięcznej przerwie, pracując w roku 2012 już takiego ubezpieczenia nie mam?
mozliwe , wielu pracodawcow ubezpiecza ludzi colektywnie , przy kazdym zjezdzie lub dluzszej przerwie zamykaja wam ubezpieczenie zdrowotne . Najprawdopodobnie po twoim powrocie juz ciebie nie ubezpieczono w 2012 ( zapomnaino ?) .
jazzmatazz napisał/a:
Czy jest możliwe, ze biuro pracy potrącało mi składkę a go nie opłacało w 2012 roku?
mozliwe .
jazzmatazz napisał/a:
W jaki sposób na solarisie jest opłacona składka?
Werknemersbijdrage ZVW? 30 euro tygodniowo.
nie jest to skladka jak na zwykle ubezpieczenie a obowiazkowa czesc jaka dprowadza pracodawca od twoich dochodow i jest to czescia wszystkich obowiazkowych podatkow .
Na wyciagu z wyplaty powinno byc odzielnie opisane ze jest to suma na ubezpieczenie zdrowotne i powinna byc odciagana od netto dochodow . Zazwyczaj jest to w okolicach 20 € .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Cze 18, 2013 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jazzmatazz
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 5:39 pm   

Dziękuję za odpowiedź.

Czy byłby ktoś zainteresowany pomóc mi w tej sprawie? Przede wszystkim chodzi mi o wyjaśnienie sytuacji . Mogę przesłać scan listu z Belastingu, mail z ZorgHolland, oraz scan solarisu. Bo nie chcę póki co robić zbędnego szumu, wysyłać maila do agencji pracy et cetera, jeśli nie jestem pewny jak to dokładnie wygląda.

Mam wielu znajomych pracujących przez tą agencję i każdy z nich dostał zwrot z ubezpieczenia, tylko mnie spotkał taki problem. A wszyscy dostawaliśmy takie same solarisy. Więc albo wyjątkowo po przerwie nie płacono za mnie składek albo mamy do czynienia z jakąś pomyłką w Belastingu/HollandZorg.

Proszę o informację na Priv.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Cze 22, 2013 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group