NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot kosztów za kurs...
Autor Wiadomość
jaghuckityran
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 5:20 pm   Zwrot kosztów za kurs...

Witam mam takie pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź, otóż pracowałem w Holandii przez biuro Axidus, pewnego dnia biuro postanowiło mnie zwolnić, w owym czasie odbywałem również kurs holenderskiego który był sponsorowany przez moje biuro. W umowie jest zapis o tym iż pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów szkoleń prowadzonych przez biuro. W związku z tym Axidus, nie dość że nie wypłacił mi moich pieniędzy które powinienem dostać za przepracowany miesiąc, zażądał również wpłaty w ciągu 30 dni na ich konto ogromnej i absurdalnej kwoty. Obecnie jestem praktycznie pozbawiony środków do życia i nie jestem w stanie przesłać im ani grosza. Tak więc chciałem się zapytać was czy:
1. Axidus ma prawo żądać zwrotu kosztów kursu w sytuacji, gdy zerwał ze mną umowę.
2. Czy istnieje możliwość zaskarżenia firmy Axidus z tytułu bezpodstawnego zwolnienia.
3. Czy w wypadku jeżeli nie zapłacę wymaganej kwoty, firma Axidus będzie w stanie w jakiś sposób ją odemnie wyegzekwować (obecnie mieszkam i pracuję w Polsce)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 6:26 pm   

jaghuckityran,

Cytat:
pewnego dnia biuro postanowiło mnie zwolnić, w owym czasie odbywałem również kurs holenderskiego który był sponsorowany przez moje biuro


tak z dnia na dzien bez podania przyczyny ?

Cytat:
W umowie jest zapis o tym iż pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów szkoleń prowadzonych przez biuro.
skoro jest zapis, to i chyba pytanie o zwrot kosztow jest zbedne, ale ....

Cytat:
nie wypłacił mi moich pieniędzy które powinienem dostać za przepracowany miesiąc
Cos to nie tak ... nie ''walczysz'' o wyplacenie naleznosci tylko pytasz , o to czy beda w stanie wyegzekwowac pieniadze za kurs od ciebie ? jak dla mnie to jest paranoja
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 7:22 pm   

jaghuckityran napisał/a:
Czy istnieje możliwość zaskarżenia firmy Axidus z tytułu bezpodstawnego zwolnienia

to tez zalezy jaka faze miales w tym biurze . bo jesli A to mozesz zapomniec , jesli faza b bez gwarantowanych godzi to tez nawet nie marnuj czasu ale jak miales gwarantowane godziny badz miales faze C/ vast to skarz ich i to natychmiast .

jaghuckityran napisał/a:
W umowie jest zapis o tym iż pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów szkoleń prowadzonych przez biuro

poczytaj dokladnie swoj kontrakt bo moga byc 2 mozliwosci .
1) zwrot kosztow jak przedwczesnie zakonczyles z wlasnej incjatywy kontrakt z biurem lub jak zostales zwoniony dyscyplinarnie .
2) zwrot kosztow mial sie odbyc w ratach rozlozonych na planowany czas pracy w danym biurze .
Jesli jest zapis jak w pkt 1 to zwalniajac ciebie bezpodstawnie nie moga zazadac od ciebie zwrotu kosztow . Jesli ciebie zwonili bo ty "zawiiniles " to tak maja jak najbardziej prawo od ciebie zazadac splaty i to natychmiastowej .
Jesli jest zapisane jak w pkt 2 to maja prawo zarzadac natychmiastowej splaty po zakonczeniu kontraktu/ umowy o prace .
jaghuckityran napisał/a:
Czy w wypadku jeżeli nie zapłacę wymaganej kwoty, firma Axidus będzie w stanie w jakiś sposób ją odemnie wyegzekwować ....

tak jak najbardziej , moga poslac sprawe do komornika itd.
jaghuckityran napisał/a:
obecnie mieszkam i pracuję w Polsce
jaghuckityran napisał/a:
Obecnie jestem praktycznie pozbawiony środków do życia i nie jestem w stanie przesłać im ani grosza.

to co w PL pracujesz za darmo ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jaghuckityran
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 7:22 pm   

Cytat:

tak z dnia na dzien bez podania przyczyny ?

Przyczyną było to że pewna osoba z zamieszkiwanej przeze mnie posiadłości postanowiła poinformować biuro o domniemanym złamaniu zasad wewnętrznych panujących na mieszkaniu przeze mnie na podstawie tej relacji biuro postanowiło mnie zwolnić, jednakże było to nieprawdą, ale wszelkie tłumaczenia były zupełnie ignorowane przez biuro. Po prostu zostałem użyty jako kozioł ofiarny... jednym słowem - patologia

Cytat:
skoro jest zapis, to i chyba pytanie o zwrot kosztow jest zbedne, ale ....

Zapis jest ale moim zdaniem dotyczy on rozwiązania umowy przez zleceniobiorce ale chyba nie jest to sprecyzowane, ale obecnie nie mam tej umowy pod ręką
Cytat:
Cos to nie tak ... nie ''walczysz'' o wyplacenie naleznosci tylko pytasz , o to czy beda w stanie wyegzekwowac pieniadze za kurs od ciebie ? jak dla mnie to jest paranoja

Nie walczę bo już się z tym pogodziłem była to marna kwota bo akurat w owym miesiącu pracy nie było, chociaż chętnie bym wywalczył te pieniądze, ale nie wiem co robić, biuro zupełnie ignoruje moje roszczenia

[ Dodano: Wto Lut 19, 2013 7:28 pm ]
baileys napisał/a:
jaghuckityran napisał/a:
Czy istnieje możliwość zaskarżenia firmy Axidus z tytułu bezpodstawnego zwolnienia

to tez zalezy jaka faze miales w tym biurze . bo jesli A to mozesz zapomniec , jesli faza b bez gwarantowanych godzi to tez nawet nie marnuj czasu ale jak miales gwarantowane godziny badz miales faze C/ vast to skarz ich i to natychmiast .

jaghuckityran napisał/a:
W umowie jest zapis o tym iż pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów szkoleń prowadzonych przez biuro

poczytaj dokladnie swoj kontrakt bo moga byc 2 mozliwosci .
1) zwrot kosztow jak przedwczesnie zakonczyles z wlasnej incjatywy kontrakt z biurem lub jak zostales zwoniony dyscyplinarnie .
2) zwrot kosztow mial sie odbyc w ratach rozlozonych na planowany czas pracy w danym biurze .
Jesli jest zapis jak w pkt 1 to zwalniajac ciebie bezpodstawnie nie moga zazadac od ciebie zwrotu kosztow . Jesli ciebie zwonili bo ty "zawiiniles " to tak maja jak najbardziej prawo od ciebie zazadac splaty i to natychmiastowej .
Jesli jest zapisane jak w pkt 2 to maja prawo zarzadac natychmiastowej splaty po zakonczeniu kontraktu/ umowy o prace .
jaghuckityran napisał/a:
Czy w wypadku jeżeli nie zapłacę wymaganej kwoty, firma Axidus będzie w stanie w jakiś sposób ją odemnie wyegzekwować ....

tak jak najbardziej , moga poslac sprawe do komornika itd.
jaghuckityran napisał/a:
obecnie mieszkam i pracuję w Polsce
jaghuckityran napisał/a:
Obecnie jestem praktycznie pozbawiony środków do życia i nie jestem w stanie przesłać im ani grosza.

to co w PL pracujesz za darmo ?


Co do fazy to byłem zatrudniony na fazę A, co do drugiego pytania, polecam post wyżej, co do pracy w PL to zacząłem pracę dopiero wczoraj, ledwo stać mnie na podstawowe artykuły spożywcze, a co tu mówić o spłacie takiego ogromnego roszczenia.
Ostatnio zmieniony przez jaghuckityran Wto Lut 19, 2013 7:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 7:33 pm   

jaghuckityran,

Cytat:
ale nie wiem co robić, biuro zupełnie ignoruje moje roszczenia




Biuro upomina sie o swoje , żądania zaplaty i jednoczesnie ignoruje bylego pracownika ..?
Nie wiem czy to bedzie dobra rada, w takim razie rowniez bym ich ignorowala .
 
 
Zenon07008 
Poczatkujacy
Kamil

Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Pisz
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 1:32 pm   

edytowane ,taki post umiesciles juz w innym temacie
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Maj 23, 2013 2:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group